SIEĆ NERDHEIM:

Redakcyjne podsumowanie roku 2020 – książki

Oto czas na nasze skromne książkowe podsumowanie roku 2020. Zobaczcie jakie książki w zeszłym roku zrobiły największe wrażenie na naszej ekipie. Zachęcamy również do dzielenia się swoimi opiniami w komentarzach.

ZOBACZ TAKŻE:

FUSHIKOMA

5. Dennis E. Taylor „Bobiverse” (2 tomy po pl wyszły w 2020)

Comfort book dla każdego nerda. A gdyby tak dać się zahibernować? Ryzykujecie odmrożeniem do sztucznej inteligencji mającej za zadanie eksplorację kosmosu. Książka o Ziemi, kosmosie i wszystkim. Sponsorują liczba 42 i Star Trek.

4. Jakub Bielawski „Dunkel”

Temat traumy dziedziczonej po dziadkach, wojny i wysiedleń, życia na nieswojej ziemi, eksplorowany w horrorze, a może raczej mrocznej baśni-niebaśni. Autor nie ukrywa inspiracji Drachem, ale wyszedł daleko poza bycie fanem Twardocha.

3. Claire L. Evans „Pionierki Internetu”

Historyczny reportaż o początkach Internetu z punktu widzenia programistek, kobiet-liczydeł, wreszcie pierwszych sieciowych dziewczyn i twórczyń gier. To przy okazji spojrzenie na Sieć od strony rozwoju praw pracowniczych i społeczności czy komunikacji międzyludzkiej.

2. Grady Hendrix „Moja opętana przyjaciółka”

Trochę horror, bardziej powieść psychologiczna o dorastaniu i wielkiej, szalonej przyjaźni. Co jest tu najstraszniejsze? Rodzice i dulszczyzna…

1. Rebecca F. Kuang „Wojna makowa”

Pozornie lekkie fantasy o emancypacji z elementami wuxia, które stopniowo przeradza się w poważną opowieść o wojnie. Świetnie napisana rzecz, inspirowana wspomnieniami dziadków autorki.

KISIEL

5. Kornel Mikołajczyk „Człowiek, który zniknął. Deus Ex Machina”

Świat przyszłości. Prywatny detektyw mający fioła na punkcie istot pozaziemskich rozwiązuje sprawy z pozoru niemożliwe do rozszyfrowania. Dobry humor, świetna fabułą i przede wszystkim warsztat pisarski do pozazdroszczenia.

4. Herbert George Wells „Wyspa Doktora Moreau”

Klasyk nad klasykami. Tematyka książki przeraża ze względu na swoją aktualność. I dlatego też jest godna polecenia.

3. Christina Henry „Alicja”

Jedna z najmroczniejszych książek, z którymi miałem do czynienia w poprzednim roku. Historia Alicji w nieco bardziej zakrzywionym zwierciadle, pełna przemocy i nietuzinkowych rozwiązań fabularnych.

2. H.P. Lovecraft „W górach szaleństwa”

Jakie to jest dobre! Klasyczny Lovecraft w pięknie wydanej formie. Nic tylko brać!

1. Artur Urbanowicz „Paradoks”

Urbanowicz po raz kolejny udowadnia, że zasługuje na koronę polskiego króla horroru. Paradoks to nie tylko historia grozy, ale przede wszystkim analiza psychologiczna niemal każdego z nas. I to jest w tym przerażające.

BRYK

Swoje podsumowanie umieściłem na prowadzonym przez siebie fanpage’u RuBryka Popkulturalna

spot_img

Bądź na bieżąco z naszymi recenzjami. Obserwuj Nerdheim w Google News

komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
To pole jest wymagane. Przed jego zaznaczeniem koniecznie zapoznaj się z podlinkowanym dokumentem
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie kometarze
Sebastian „Severan” Kuryło
Sebastian „Severan” Kuryło
Jestem założycielem i pomysłodawcą tego portalu. Uwielbiam gry RPG z serią Dragon Age na czele, lecz nie pogardzę także i klasycznymi grami “bez prądu”. Prowadzę również wortal związany z serią Dragon Age. Uwielbiam czytać kryminały i książki fantasy. Każdą wolną chwilę w swoim życiu poświęcam rodzinie oraz serialom – pochłaniam ich zdecydowanie za dużo, no ale z nałogu tak łatwo wyjść się nie da :).
Włącz powiadomienia    OK Nie, dzięki