SIEĆ NERDHEIM:

Joker i Harley Quinn — Para Uniwersum DC

Joker i Harley Quinn to wyraziste i dobrze rozpoznawalne postaci z kart komiksów DC Comics. Inspiracje komiksowymi pierwowzorami postaci doprowadziły do kilku adaptacji filmowych, które przedstawiły tych komiksowych bohaterów szerszej grupie odbiorców. Czy warto wrócić do korzeni i poznać pierwowzory postaci sięgając po komiksy Uniwersum DC? Sprawdzamy!

Uniwersum DC — Trochę historii wydawnictwa

DC Comics jest jednym z największych obecnie wydawnictw komiksowych. Skrót DC oznacza „Detective Comics” i wywodzi się z popularnej serii, następnie stając się częścią oficjalnej nazwy wydawnictwa. DC posiada prawa do najlepiej rozpoznawalnych postaci komiksowych, takich jak Batman, Superman, czy Catwoman oraz oczywiście Joker. Głównym konkurentem DC jest Marvel Comics. Warto zapoznać się z komiksami, by poszerzyć swoją wiedzę na temat postaci, a może się okaże, że komiksy nas wciągną i staną się nową pasją?

Harley Quinn — Motyw przemiany osobowości

W komiksach DC często pojawia się motyw przemiany osobowości, bądź podwójna osobowość. Harley Quinn, a dokładnie Harleen Frances Quinzel to kobieta inteligentna, która poznaje Jokera na terapii, sama będąc jego psychiatrą. Para zakochuje się w sobie, a Joker przyczynia się do przemiany Harley. Manipuluje nią i wykorzystuje potrzebę Harley do pomagania innym. Para może stanowić ciekawy przykład popularnego związku przebiegłego mężczyzny i kobiety, która zakochuje się w jego mrocznej naturze i próbuje znaleźć w nim coś dobrego i wyjątkowego. Atrybutem Harley jest kij bejsbolowy.

Joker — Mroczna postać miasta Gotham

Chyba każdemu doskonale znana postać Jokera zapadła w pamięć jako nonkonformisty, który swoim cieniem i zachowaniem uzewnętrznia brud kapitalizmu i mroczną stronę Gotham, jako miasta pozbawionego wartości moralnych. Joker jest swego rodzaju postacią, która musi istnieć dla wyrażenia wszelkiego zepsucia, można powiedzieć, że z tej perspektywy jest ofiarą niesprzyjających okoliczności. Joker to chaos i brak porządku. Jako złoczyńca ma nam uzmysłowić, że nie możemy kontrolować każdego aspektu naszego życia i zawsze może wydarzyć się coś złego. Na szczęście pozytywne postaci z Gotham istnieją dla przeciwwagi. Komiksy DC i Uniwersum są swego rodzaju przerysowanym odzwierciedleniem prawdziwego życia. Warto w tym kontraście odnaleźć więcej i zapoznać się z komiksami w prawdziwej postaci. Dla wygody można zamówić komiksy online.

Dlaczego warto czytać komiksy?

Komiksy są nietypową i ciut mniej popularna dziś formą rozrywki. Jednak mają swoich zagorzałych fanów. Intuicja podpowiada, że nie bez powodu ludzie chętnie kupują komiksowe zeszyty, gdy już złapią przysłowiowego bakcyla. Co jest takiego wyjątkowego w komiksach, czego nie mają książki i filmy? Komiksy rozwijają wyobraźnię, połączenie obrazu i tekstu daje swoistą możliwość do samodzielnej interpretacji i rozwoju sceny wg własnych preferencji. Pewna dowolność w tym zakresie kreuje zdolność do samodzielnej kreacji. W dodatku czytając komiks po latach, możemy ujrzeć i zrozumieć go nieco inaczej.


Artykuł powstał we współpracy z https://www.atomcomics.pl/

spot_img

Bądź na bieżąco z naszymi recenzjami. Obserwuj Nerdheim w Google News

komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
To pole jest wymagane. Przed jego zaznaczeniem koniecznie zapoznaj się z podlinkowanym dokumentem
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie kometarze
Sebastian „Severan” Kuryło
Sebastian „Severan” Kuryło
Jestem założycielem i pomysłodawcą tego portalu. Uwielbiam gry RPG z serią Dragon Age na czele, lecz nie pogardzę także i klasycznymi grami “bez prądu”. Prowadzę również wortal związany z serią Dragon Age. Uwielbiam czytać kryminały i książki fantasy. Każdą wolną chwilę w swoim życiu poświęcam rodzinie oraz serialom – pochłaniam ich zdecydowanie za dużo, no ale z nałogu tak łatwo wyjść się nie da :).
Włącz powiadomienia OK Nie, dzięki