SIEĆ NERDHEIM:

Więcej

  Recenzja komiksu Vikings: Sword of Kings

  Vikings: Sword of Kings

  Recenzja napisana na podstawie wersji cyfrowej.

  Recenzje komiksów The Vikings i Vikings: Blood Legacy już za nami, przyszedł więc czas na ostatni wydany w tym roku – rozdawany w zeszłym na imprezie San Diego Comic Con przez wydawnictwo Zenescope zeszyt Vikings: Sword of Kings. Czy warto zainteresować się tą pozycją? Przekonajcie się, czytając tę recenzję. Zapraszam.

  2

  Komiks dzieje się w czasach, gdy Ragnar jest jeszcze earlem Kattegat i opowiada historię walki z earlem Skirnirem, który zaatakował jego ziemie. Podczas potyczki Ragnar niszczy swój unikalny miecz, przez co nie jest już tak skuteczny w walce, wobec czego Floki wyrusza w podróż do wioski krasnoludów, którzy świetnie znają się na kowalstwie i prosi ich o pomoc w naprawie oręża. Krasnoludy zgadzają się, ale oczekują w zamian pewne wynagrodzenia, na które Floki oczywiście się zgadza. W trwającej w międzyczasie bitwie Lagertha doznaje bardzo poważnych obrażeń i jest w ciężkim stanie. Choć bitwa została wygrana przez wojowników z Kattegat, to władca nie może spać spokojnie. Na szczęście przybywający po zapłatę za pomoc krasnoludy mają też umiejętności pozwalające pomóc żonie Ragnara.

  Dużym plusem zeszytu, który z pewnością ucieszy fanów Wikingów, jest pojawienie się znanych twarzy – w tym krótkim trzynastostronicowym komiksie zobaczymy większość głównych bohaterów telewizyjnej serii – władcę Ragnara, jego żonę Lagherthę, przyjaciela Flokiego, brata Rollo oraz syna Bjorna.

  3

  Niestety jednak – tym, co najbardziej nie podoba mi się w tym zeszycie, jest powrót rysownika z pierwszego komiksu. Za scenariusz dalej odpowiada znany z Blood Legacy duet Ralph Tedesco i Joe Brusha we współpracy z Michaelem Hirstem, co wyraźnie widać. Historia jest ciekawa i w fajny sposób rozwija serialowe uniwersum. Wizualnie jednak komiks cofa się do poziomu The Vikings – plansze są nudne, z jednokolorowym i nijakim tłem, a twarze postaci są niewyraźne i zwyczajnie brzydkie. To niestety kolejny raz zasługa Dennisa Calera. Nawet plansze ze scenami walki, które tak chwaliłem w Blood Legacy, tutaj kompletnie nie pozwalają wczuć się w klimat. Ale wiadomo, chwaliłem, bo były przygotowane przez innego rysownika – Giuliana Piccininna – który, jak widać, jest co najmniej o poziom wyżej, zna się na robocie i dobrze wie, jak przykuć uwagę czytelnika.

  4

  Choć, jak wspominałem, od strony wizualnej komiks leży na całej linii, to jednak zawiera dość ciekawą i wartą zainteresowania historię rozszerzającą serialowe uniwersum Wikingów. Niestety, komiks bardzo ciężko zdobyć – nie ma go na stronie wydawnictwa oraz sklepach oferujących sprzedaż komiksów, ale jeśli kiedykolwiek wpadnie Wam w oko jakaś oferta z nim związana, to mimo wszystko zachęcam do zainteresowania się nią.

  Pamiętajcie, że w każdy piątek o 22:00 – dzień po premierze w USA, na kanale History możecie oglądać nowe odcinki czwartego sezonu Wikingów.

  Ocena: 6/10

  Plusy
  + znane serialowe postaci
  + interesująca historia

  Minusy
  – powrót rysownika znanego z pierwszej części serii
  – nudne i brzydkie plansze
  – kadry ze scenami walki kompletnie nie oddające klimatu
  – całość od strony wizualnej

  Autor: Severan

  Bądź na bieżąco z naszymi recenzjami. Obserwuj Nerdheim w Google News

  komentarze

  guest
  To pole jest wymagane. Przed jego zaznaczeniem koniecznie zapoznaj się z podlinkowanym dokumentem
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  Zobacz wszystkie kometarze
  Sebastian „Severan” Kuryło
  Sebastian „Severan” Kuryłohttps://disqus.com/by/sebastiankuryo/
  Jestem założycielem i pomysłodawcą tego portalu. Uwielbiam gry RPG z serią Dragon Age na czele, lecz nie pogardzę także i klasycznymi grami “bez prądu”. Prowadzę również wortal związany z serią Dragon Age. Uwielbiam czytać kryminały i książki fantasy. Każdą wolną chwilę w swoim życiu poświęcam rodzinie oraz serialom – pochłaniam ich zdecydowanie za dużo, no ale z nałogu tak łatwo wyjść się nie da :).

  0
  Podziel się swoją opiniąx
  ()
  x