SIEĆ NERDHEIM:

Więcej

  Recenzja komiksu The Vikings

  1

  Recenzja napisana na podstawie wersji cyfrowej.

  Telewizyjna seria The Vikings, emitowana przez stację History jest obecnie na mojej liście TOP 3 najlepszych seriali jakie kiedykolwiek oglądałem. Sam klimat pokazany w Wikingach tak mnie wkręca, że z wielkim zaciekawieniem czekam na kolejne odcinki i sezony. Niedawno wydawnictwo Titan Comics zapowiedziało serię komiksów związanych z historią Ragnara, na które bardzo czekam – pierwszy zeszyt wypuszczony zostanie jesienią tego roku. Jak się jednak okazuje, już w 2014 roku inne wydawnictwo – Zenescope, we współpracy ze stacją History, wypuściło drobny jednozeszytowy komiks, poświęcony Wikingom, zatytułowany tak samo jak serial – The Vikings, który rozdawany był za darmo na jednej z imprez dla fanów komiksu, SDCC ‘14.

  2

  Komiks The Vikings opowiada historię głównego bohatera serialu – Ragnara Lothbroka i jego brata Rollo. Wydarzenia opisane w komiksie mają jednak miejsce przed historią przedstawioną w pierwszym sezonie serii. W tym krótkim komiksie bracia wraz z ojcem (tak, poznajemy ojca Ragnara i Rollo) muszą bronić swych ziem przed nieugiętym agresorem – Earlem Haraldsonem. Nie chcę zdradzać więcej fabuły, bo sam komiks jest naprawdę krótki, więc warto byście sami sobie doczytali. Wspomnę jeszcze jednak, że w komiksie poznajemy również sytuację, w jakiej Ragnar poznaje znaną z serialu Lagerthę, która potem staje się jego żoną.

  3

  Za scenariusz jednozeszytowego The Vikings odpowiedzialny jest Michael Hirst, twórca serialu, zaś za plansze Dennis Calero. Ciężko wypowiedzieć się coś więcej o fabule, gdyż komiks liczy zaledwie 12 stron, ale nawet ten mały fragment historii może okazać się bardzo ciekawy dla fanów serialu. Od strony graficznej źle nie jest, no może z małymi „ale” – postaci wyglądają bardzo podobnie do aktorów znanych nam z serialu, lecz niestety większość plansz zawiera jednak puste, jednokolorowe tło, co wygląda dość brzydko i skąpo, a stroje postaci w żadnym stopniu nie oddają klimatu znanego z Wikingów. Może właśnie tak miało być? Ciężko mi jednoznacznie stwierdzić.

  W każdym razie, bardzo polecam ten jednozeszytowy komiks wszystkim fanom serialu. Historia, choć krótka, to w bardzo ciekawy sposób rozwija fabułę serialu, a Wikingów nigdy za wiele, prawda?

  Warto pamiętać, że premiera 4. sezonu Wikingów rusza już w ten piątek (19 lutego) o 22:00 na kanale History – dzień po premierze w USA.

  Ocena: 6/10

  Plusy
  + ciekawe rozszerzenie historii znanej z serialu
  + poznanie ojca Ragnara
  + Lagertha

  Minusy
  – brak tła na wielu planszach
  – stroje postaci
  – bardzo krótki

  Autor: Severan

  Bądź na bieżąco z naszymi recenzjami. Obserwuj Nerdheim w Google News

  komentarze

  guest
  To pole jest wymagane. Przed jego zaznaczeniem koniecznie zapoznaj się z podlinkowanym dokumentem
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  Zobacz wszystkie kometarze
  Sebastian „Severan” Kuryło
  Sebastian „Severan” Kuryłohttps://disqus.com/by/sebastiankuryo/
  Jestem założycielem i pomysłodawcą tego portalu. Uwielbiam gry RPG z serią Dragon Age na czele, lecz nie pogardzę także i klasycznymi grami “bez prądu”. Prowadzę również wortal związany z serią Dragon Age. Uwielbiam czytać kryminały i książki fantasy. Każdą wolną chwilę w swoim życiu poświęcam rodzinie oraz serialom – pochłaniam ich zdecydowanie za dużo, no ale z nałogu tak łatwo wyjść się nie da :).

  0
  Podziel się swoją opiniąx
  ()
  x