SIEĆ NERDHEIM:

Starsza pani i koty. Recenzja gry Six Cats Under

Six Cats Under - screen z gry
Six Cats Under – screen z gry

Game jam – maraton tworzenia gier, którego rezultatem mogą być zarówno tytuły mierne, jak i prawdziwe perełki zaskakujące zwrotem akcji i piękne w swojej prostocie. Doskonałym przykładem tych drugich jest Six Cats Under, miniaturowa produkcja Team Bean Loop, której główna bohaterka umiera już w pierwszych sekundach rozgrywki.

Six Cats Under - screen z gry
Six Cats Under – screen z gry

W tej utrzymanej w piksel artowej stylistyce grze typu point and click przejmujemy kontrolę nad duchem seniorki. Starsza pani ginie przygnieciona regałem z książkami, ale niespecjalnie zwraca na to uwagę. Większe zmartwienie stanowi dla niej perspektywa śmierci głodowej jej 12 kotów. Musi zatem znaleźć sposób, aby pomóc swojej futrzastej gromadzie wydostać się z mieszkania. Tutaj niezbędne okaże się wejście w interakcję z przedmiotami codziennego użytku, które z kolei aktywują konkretne zachowania u kotów w celu osiągnięcia pożądanego rezultatu. Bohaterka nie jest zbyt potężnym poltergeistem – niektóre czynności są dla niej niemożliwe do wykonania, co stosownie komentuje, aby gracz poszukał innego rozwiązania przygotowanych przez twórców puzzli. Możemy na przykład użyć spłuczki w toalecie, uchylić nieco okno, włączyć telewizor i gazowy palnik. Resztę pracy muszą już wykonać czworonogi.

Six Cats Under - screen z gry
Six Cats Under – screen z gry

Twórcy dużą wagę przywiązali do szczegółów zarówno w kontekście wystroju wnętrz, projektu pupili (każdy z nich to swoiste indywiduum), jak również zastosowania różnej maści przedmiotów. Satysfakcjonujące jest obserwowanie efektów naszej paranormalnej działalności. Ukończenie tytułu zajmuje około 15 minut, a osiągnięcie celu ostatecznego, czyli otwarcia frontowych drzwi, pozwala nam odejść w zaświaty.

Six Cats Under - screen z g
Six Cats Under – screen z gry

Six Cats Under to gra kompletna. Urzekająca zabawną narracją, oprawą graficzną i przemyślanymi zagadkami. Z inteligentnym przesłaniem, zwracającym uwagę na powinność wobec zwierząt oraz oswajającym ze śmiercią. I do tego całkowicie za darmo.

SZCZEGÓŁY:
Tytuł: Six Cats Under
Wydawca: Team Bean Loop
Producent: Team Bean Loop
Data premiery: 05.2020
Typ: point and click, puzzle, darmowa
Platformy: PC
Recenzowany egzemplarz: PC

Bądź na bieżąco z naszymi recenzjami. Obserwuj Nerdheim w Google News

komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
To pole jest wymagane. Przed jego zaznaczeniem koniecznie zapoznaj się z podlinkowanym dokumentem
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie kometarze
Sylwia "Lou" Kaźmierczak
Sylwia "Lou" Kaźmierczak
Z grami wideo i komiksami związana od dziecka. Fanka mang yuri, postapo i strzelanek wszelakich. Kocia mama i okazjonalnie stalkerka w Zonie.
Game jam – maraton tworzenia gier, którego rezultatem mogą być zarówno tytuły mierne, jak i prawdziwe perełki zaskakujące zwrotem akcji i piękne w swojej prostocie. Doskonałym przykładem tych drugich jest Six Cats Under, miniaturowa produkcja Team Bean Loop, której główna bohaterka umiera już w...Starsza pani i koty. Recenzja gry Six Cats Under
Włącz powiadomienia OK Nie, dzięki