SIEĆ NERDHEIM:

Trup ściele się gęsto jak Alpy długie i szerokie. Recenzja gry mobilnej Murder in the Alps

Plakat gry
Plakat gry

Anna to młoda dziennikarka, której towarzyszy straszliwy pech. Choć może, biorąc pod uwagę jej zawód, jest to raczej szczęście. Gdziekolwiek się nie pojawi, trafia na sprawę tajemniczego morderstwa. Po co zostawiać dochodzenie profesjonalistom, skoro można samemu próbować dociec prawdy, ściągając przy tym na siebie szereg niebezpieczeństw? Na pewno będzie z tego świetny materiał na artykuł! Murder in the Alps to odcinkowa gra mobilna z ukrytymi obiektami i nielicznymi łamigłówkami. To, co ją wyróżnia na tle innych tego typu produkcji, to wyjątkowo przyjazne podejście do gracza.

Kadr z gry
Kadr z gry

Przede wszystkim gra nie zmusza nas do mikropłatności. Możemy dokupić np. energię, która jest potrzebna naszej bohaterce do rozwiązywania zagadek kryminalnych, ale bez tego też da się grać. Wystarczy tylko trochę poczekać, obejrzeć filmik lub zamienić na energię zdobyte osiągnięcia. Może nie jest to najwygodniejsze rozwiązanie, ale przynajmniej twórcy nie stawiają nas pod ścianą – zapłać albo czekaj cały dzień, aby móc poznać dalszą część historii. Fajnym rozwiązaniem jest też podział gry na odcinki, które można pobierać w dowolnej kolejności. W dodatku produkcja nieustannie powiększa się o nowe części.

Kadr z gry
Kadr z gry

Motywem przewodnim są oczywiście Alpy. Akcja będzie rozgrywać się w różnych krajach, przez które przebiega to tytułowe pasmo górskie. Fabuła osadzona jest w dwudziestoleciu międzywojennym, co z pewnością przypadnie do gustu wielu fanom klimatów retro.

Kadr z gry
Kadr z gry

Gra jest w całości dubbingowana. Niestety akcenty aktorów brzmią bardzo sztucznie, ale przynajmniej jest się z czego pośmiać. Choć mogłabym się tego czepiać, moim zdaniem samo ich zaangażowanie jest już dużym plusem. Zwłaszcza, że Murder in the Alps jest produkcją dostępną za darmo.

Grafikę również odbieram bardzo pozytywnie. Nie zawsze lubię tak delikatną kreskę, ale uważam, że akurat do tej gry jak najbardziej pasuje. Fajnym pomysłem są komiksowe przerywniki, zwykle mocno pchające opowieść do przodu.

Kadr z gry
Kadr z gry

Niestety gra szybko się nudzi, co jest jej sporym minusem. Zadania są bardzo powtarzalne. W 99% z nich musimy odnaleźć ukryte obiekty. Tylko czasami pojawiają się łamigłówki innego typu. Podoba mi się jednak brak limitu czasowego na odnalezienie przedmiotów z listy. Dzięki temu rozgrywka jest znacznie spokojniejsza, a dodatkowo można ją wykorzystać do nauki języka obcego. Sama w ten sposób przypomniałam sobie nieco sporadyczniej używane angielskie słówka takie jak np. „miotła”, która rzadko jest już wspominana w dobie odkurzaczy.

Kadr z gry
Kadr z gry
SZCZEGÓŁY
Tytuł: Murder in the Alps
Wydawca: Nordcurrent
Producent: Nordcurrent
Platformy: Android, iOS, Microsoft Windows
Gatunek/Typ: ukryte obiekty, przygodowa
Data premiery: 15.08.2016
Recenzowany egzemplarz: Android
Polska wersja językowa: Tak

Bądź na bieżąco z naszymi recenzjami. Obserwuj Nerdheim w Google News

komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
To pole jest wymagane. Przed jego zaznaczeniem koniecznie zapoznaj się z podlinkowanym dokumentem
1 Komentarz
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie kometarze
Ula VD
2 lat temu

Wow !
Świetny wpis !
Oby takich więcej 🙂

Anna to młoda dziennikarka, której towarzyszy straszliwy pech. Choć może, biorąc pod uwagę jej zawód, jest to raczej szczęście. Gdziekolwiek się nie pojawi, trafia na sprawę tajemniczego morderstwa. Po co zostawiać dochodzenie profesjonalistom, skoro można samemu próbować dociec prawdy, ściągając przy tym na siebie...Trup ściele się gęsto jak Alpy długie i szerokie. Recenzja gry mobilnej Murder in the Alps
Włącz powiadomienia OK Nie, dzięki