SIEĆ NERDHEIM:

Dwudziestu wspaniałych. Zapowiedź książki Legendy Gier Wideo

Już 24 maja swoją premierę będzie miała książka Legendy Gier Wideo. Przez 250 stron podzielonych na dwadzieścia rozdziałów poznamy historię ludzi, którzy zapisali się złotymi głoskami w historii gier wideo. Za stworzenie książki odpowiada Bartłomiej Kluska, dziennikarz, historyk oraz autor książek poświęconych branży gier komputerowych.

Każdy z nas zna tytuły takie jak Tetris, Grand Theft Auto czy The Last of Us.Za każdym z tytułów stoją jednak konkretni ludzie, którzy przekuwając swoje pomysły w gry wideo, znacząco wpłynęli na branżę elektronicznej rozgrywki i stworzyli nowe gatunki lub zredefiniowali już istniejące. Legendy Gier Wideo, pierwsza książka wydawnictwa Gamebook, pozwala odkryć historię dwudziestu twórców, dzięki którym na rynku pojawiły się najbardziej kultowe produkcje.

Co znajdziemy w książce

Bartłomiej Kluska w swojej najnowszej publikacji wybrał dwadzieścia osób, które miały znaczący wpływ na rozwój gier wideo. W Legendach Gier Wideo odkryjemy historie między innymi Aleksieja Pażytnowa, ojca Tetrisa, duetu Carmack i Romero, odpowiedzialnego za stworzenie serii Doom oraz Quake, czy też Neila Druckmanna, reżysera The Last of Us, które w tym roku doczekało się serialu od HBO z Pedro Pascalem i Bellą Ramsey w rolach głównych. To jednak jedynie część atrakcji, które zaoferuje nam książka. Poznamy także perypetie z produkcji takich gier jak The Sims, Cywilizacja, a także Dark Souls.

O autorze

Bartłomiej Kluska jest osobą nierozerwalnie związaną z technologią oraz grami wideo. Na przestrzeni lat opublikował ponad trzysta artykułów, współpracując między innymi z „PSX Extreme”, „Pixelem” czy też „Dziennikiem Gazety Prawnej”. Od 2004 roku związany jest z magazynem „CD-Action”. Kluska jest także autorem książek poświęconych branży gier komputerowych. Stworzył między innymi Bajty polskie, opowiadające o początkach branży elektronicznej rozgrywki w Polsce.

Jak można zakupić książkę

Premiera Legend Gier Wideo odbędzie się 24 maja 2023 roku. Sprzedaż prowadzona będzie wyłącznie za pomocą dedykowanej strony internetowej https://legendygier.pl/. Książkę zamówić można w przedsprzedaży, wybierając jeden z trzech dostępnych pakietów w obniżonych cenach. Wybrać możemy zarówno egzemplarz fizyczny, jak i cyfrowy w formacie EPUB, MOBI oraz PDF. Dodatkowo, zapisując się do newslettera, można otrzymać darmowego ebooka Bajtek. Legenda, w którym Bartłomiej Kluska opisuje kulisy powstania oraz upadku czasopisma Bajtek.

Bądź na bieżąco z naszymi recenzjami. Obserwuj Nerdheim w Google News

komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
To pole jest wymagane. Przed jego zaznaczeniem koniecznie zapoznaj się z podlinkowanym dokumentem
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie kometarze
Włącz powiadomienia OK Nie, dzięki