SIEĆ NERDHEIM:

Ukryta sieć. Cokolwiek wybierzesz. Tom 1 – recenzja ebooka Jakuba Szamałka

Choć powszechnie uważa się, że poziom czytelnictwa w Polsce nie jest na specjalnie wysokim poziomie, kryminały i powieści sensacyjne wciąż potrafią podbić serca wielu osób. Zarówno ebook, audiobook, czy też forma papierowa, mogą dostarczyć nam rozrywki i pożądanego przez niejednego odbiorcę dreszczyku emocji. Jedną z ciekawych pozycji jest „Ukryta sieć. Cokolwiek wybierzesz. Tom 1” autorstwa Jakuba Szamałka, której dziś przyjrzymy się nieco bliżej.

  1. Kryminały – co wyróżnia dobrą książkę?
  2. Powieści sensacyjne a rzeczywistość
  3. Ebook, audiobook, czy forma tradycyjna?

Kryminały – co wyróżnia dobrą książkę?

Jakub Szamałek i jego „Ukryta sieć. Cokolwiek wybierzesz. Tom 1” ma potencjał, aby prawdziwie wciągnąć i zachwycić czytelnika. Dzieje się tak przede wszystkim dlatego, że twórca nadaje wyraźne rysy swoim postaciom, dzięki czemu są one przekonujące i sugestywne. Taki zabieg pomaga wczuć się w atmosferę, która w przypadku kryminałów jest bardzo ważna, a może nawet kluczowa. Sprawne budowanie klimatu powinno jednak iść w parze z wartką akcją i elementami zaskoczenia, które ta pozycja również oferuje swoim czytelnikom.

Powieści sensacyjne a rzeczywistość

Kryminały i powieści sensacyjne dla wielu osób są okazją do przeżycia czegoś, z czym nie mają one i nie chcą mieć do czynienia na co dzień. Któż bowiem chciałby czuć się w rzeczywistości jak w thrillerze? Głównym celem tego rodzaju literatury jest to, aby urozmaicić codzienność i zaradzić znudzeniu. Książki niejednokrotnie przenoszą nas do innego wymiaru, co stanowi doskonałą rozrywkę, a także sprawia, że odrywamy się nieco od naszych obowiązków. Jakub Szamałek doskonale sprawdza się w roli pisarza, który pozwala odbiorcom na wkroczenie w mroczny i intrygujący świat. Prawdziwi pasjonaci wspomnianych wcześniej gatunków powinni docenić klimat tajemniczości i niebezpieczeństwa, który naprawdę przemawia do czytelnika.

Ebook, audiobook, czy forma tradycyjna?

Ostateczna recenzja książki niejednokrotnie zależy od tego, w jakiej formie ją przeczytaliśmy. Może być to nie lada zaskoczeniem, jednak nieco inne wrażenia nieraz odnosi się w czasie percepcji słuchowej, a odmienne – wzrokowej. Ebooki Virtualo są dobre do czytania, kiedy jesteśmy zabiegani, audiobooki zazwyczaj sprzyjają wyciszeniu, natomiast forma tradycyjna niesie ze sobą pewną specyficzną atmosferę. To od nas zależy, jaki sposób zapoznania się z dziełem wybierzemy. Nie ulega jednak wątpliwości, że „Ukryta sieć. Cokolwiek wybierzesz. Tom 1” Jakuba Szamałka godna jest polecenia w każdej formie.

undefined

Bądź na bieżąco z naszymi recenzjami. Obserwuj Nerdheim w Google News

komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
To pole jest wymagane. Przed jego zaznaczeniem koniecznie zapoznaj się z podlinkowanym dokumentem
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie kometarze
Włącz powiadomienia OK Nie, dzięki