SIEĆ NERDHEIM:

Recenzja gry Story Cubes: Harry Potter

Story Cubes: Harry Potter

Story Cubes: Harry Potter to coś idealnego dla czarodziejów uwielbiających potterowe fanfiction! Dzięki tej grze pobudzicie swoją wyobraźnię i może nawet dacie się jej ponieść. 

Widzę tu głównie zalety. Jedynie puszka stanowiąca opakowanie gry mogłaby być kwadratowa, by jej zawartość lepiej się w nią wkomponowała i nie grzechotała podczas transportu. Trzeba też uważać, by wieczko nie otwarło się w plecaku. Mimo to puszka jest ładna, solidna i niewielkich rozmiarów, więc można zabrać ją wszędzie ze sobą. Zawiera dziewięć pięknie wykonanych kości do gry. Na każdej ze ścianek widnieją wyryte i ozdobione złotym kolorem obrazki/symbole, w tym przypadku nawiązujące do magicznego świata Harry’ego Pottera. Na pewno każdy fan rozpozna miniaturki bohaterów i przedmiotów. 

Zasady są krótkie, proste i bardzo elastyczne. Nie ma żadnych ograniczeń co do liczby uczestników zabawy. Można nawet zagrać w pojedynkę. Górna granica wiekowa także nie istnieje. Wystarczy rzucić wszystkimi dziewięcioma kostkami i uwolnić swoją wyobraźnię! Należy zacząć zdanie od słów „Dawno, dawno temu…” lub „Pewnego razu…”, a następnie na podstawie dziewięciu obrazków, które wypadły na kościach, opowiedzieć swoją historię. Czy Harry Potter znów będzie musiał stawić czoła Voldemortowi? Znów ktoś okradł składzik z zapasami Snape’a? Co jeśli Hermiona nie przygotowałaby się do ważnego egzaminu? Co zawiera tajemnicza skrzynia i list przyniesiony przez sowę? Teraz to ty jesteś autorem i los bohaterów spoczywa w twoich rękach. Nie ogranicza cię nic. 

Możesz zacząć snuć swoją opowieść od dowolnej kości, którą wyrzuciłeś, na przykład od tej, która jako pierwsza przykuła twoją uwagę, albo od tej, która leży najbliżej ciebie. W tej zabawie nie ma złych odpowiedzi i nie ma przegranych. 

Story Cubes: Harry Potter 

Jeśli wydaje ci się, że nie potrafisz wymyślać opowieści, prawdopodobnie jesteś w błędzie – czasem trudno jest zacząć i właśnie tu mają pomóc symbole z kostek. Kiedy już spróbujesz, zobaczysz, jak pomysły same napływają ci do głowy. Swoją wyobraźnię można rozbudzić i wyćwiczyć, a snucie historyjek to najlepszy sposób, by nabrać wprawy. Praktyka czyni mistrza! Obrazki rozwiązują język i zachęcają do mówienia. Nie wstydź się i wykorzystaj wszystko, co przyjdzie ci do głowy na ich widok. W Story Cubes chodzi wyłącznie o zabawę! 

Polecam grać ze znajomymi. Każdy z uczestników opowiada swoją historyjkę na podstawie wylosowanych przez siebie symboli, ale możecie też połączyć siły, rzucić kośćmi razem i po kolei dodawać po jednym zdaniu, snując wspólną opowieść. Jak wspominałam, nie ma tu żadnych ograniczeń i w zabawę można wpleść swoje pomysły i sposoby na rozgrywkę. Co powiecie na zapisywanie swojej twórczości? Może powstanie z tego coś dłuższego i zabawnego, do czego warto będzie powrócić? 

To również świetny pomysł dla osób praktykujących pisanie fanfiction. Kości ze Story Cubes mogą pomóc wam w przełamaniu blokady twórczej albo codziennej praktyce, by nie wyjść z wprawy. Taka rozrywka może spodobać się również fanom RPG czy rodzicom chcącym dopiero nauczyć swoje dzieci snucia opowieści i zadbać o rozwój ich wyobraźni. 

To obowiązkowa gra dla miłośników Harry’ego Pottera, a także tych, którzy cenią sobie magiczną moc fantazji. Co więcej, Story Cubes można łączyć z innymi edycjami, co daje jeszcze większe pole do popisu. W przypadku recenzowanej wersji warto znać potterowe uniwersum. Innym polecam edycje z neutralnymi obrazkami nawiązującymi do przedmiotów codziennego użytku, zwierząt, sportu itd. 

A teraz kości w dłoń i zaczynamy przygodę! 

Dawno, dawno temu… 

Story Cubes: Harry Potter 
SZCZEGÓŁY: 
Tytuł: Story Cubes: Harry Potter 
Autor: Rory O’Connor 
Wydawca: Rebel 
Liczba graczy: 1 – bez ograniczeń 
Wiek: od 6 lat  
Zawartość pudełka: 
9 kości opowieści 
zasady gry 
metalowa puszka 

Bądź na bieżąco z naszymi recenzjami. Obserwuj Nerdheim w Google News

komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
To pole jest wymagane. Przed jego zaznaczeniem koniecznie zapoznaj się z podlinkowanym dokumentem
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie kometarze
Story Cubes: Harry Potter to coś idealnego dla czarodziejów uwielbiających potterowe fanfiction! Dzięki tej grze pobudzicie swoją wyobraźnię i może nawet dacie się jej ponieść.  Widzę tu głównie zalety. Jedynie puszka stanowiąca opakowanie gry mogłaby być kwadratowa, by jej zawartość lepiej się w nią wkomponowała...Recenzja gry Story Cubes: Harry Potter
Włącz powiadomienia OK Nie, dzięki