SIEĆ NERDHEIM:

Recenzja gry Star Wars Quiz

Gra Star Wars Quiz
Gra Star Wars Quiz

Gra, którą przyszło mi dziś recenzować, ma bardzo skomplikowaną nazwę. Star Wars Top Trumps Quiz Pojedynek sprawia wrażenie, że któreś człony można było sobie spokojnie darować. Nazwa jest zresztą o tyle myląca, że formuła jest charakterystyczna dla gier z serii trivial pursuit, a nie top trumps.

Przejdźmy jednak do zawartości. Tradycyjnie już, jak w przypadku innych tytułów od Winning Moves, gra kryje się w niewielkim, praktycznym do przenoszenia, porządnym plastikowym pudełku, które otwiera się w dwie strony, w środku natomiast kryje zestaw kart.

Zasady proponowane przez twórców są następujące: gracze powinni podzielić się na drużyny. Każda z nich otrzymuje po pięć (uprzednio przetasowanych) kart. Drużyny na zmianę odczytują przeciwnikom pytanie numer jeden ze swoich kart. Jeśli jedna z nich odpowiedziała prawidłowo, a przeciwnicy się pomylili, zdobywa ona obie karty, a następny przechodzi się do pytania numer jeden z następnych kart. Jeśli obie drużyny odpowiedziały prawidłowo, należy przejść do pytania numer dwa z tych samych kart i zadawać pytania, dopóki jedna z drużyn nie popełni błędu. Jeśli nikt nie odpowiedział prawidłowo, karty odkłada się na stół i może zgarnąć je wygrany w następnej puli. Jeśli po użyciu wszystkich pięciu kart jest remis, losuje się kolejne, aż do wyłonienia zwycięzcy.

Oczywiście, jak to w przypadku quizów, zasady można niemal dowolnie modyfikować. Przede wszystkim pięć kart to niewiele, rozgrywka co najwyżej na paręnaście minut, jeśli chcecie pograć dłużej, warto zwiększyć ich liczbę albo po prostu nie ustalać limitu. Twórcy proponują też wariant „Echo” z użyciem dziesięciu kart, które brały udział w poprzedniej rozgrywce, dla tych, którzy chcą wyćwiczyć pamięć – mnie osobiście nie wydaje się on jednak zbyt fascynujący, chyba że ktoś ma na celu zostanie ekspertem w dziedzinie Gwiezdnych wojen.

 A to może trochę potrwać, bo pytań jest pięćset. Dotyczą one filmów – trylogii oryginalnej, prequeli i sequeli (a właściwie Przebudzenia Mocy – przynajmniej nie udało się trafić na żadne pytanie z Ostatniego Jedi). Trudność jest zróżnicowana i nie chodzi mi tu nawet o to, że niektóre pytania traktują o rzeczach dość znanych, a inne szczegółach, ale ich formę. Niektóre są zupełnie otwarte, inne mają trzy odpowiedzi do wyboru, na jeszcze kolejne można odpowiedzieć tylko tak lub nie… Pół biedy, gdyby forma pytań została przypisana konkretnym numerom na kartach, ale jest zupełnie losowa, niekiedy wręcz zbyt wiele wydaje się zależeć od szczęścia.

Same karty wykonane zostały ładnie, oprócz pytań znajdują się na nich kadry i cytaty z filmów, można zatem wrócić do lubianych produkcji nie tylko za sprawą samego quizu.

Mimo więc nadmiernego nieco zróżnicowania trudności pytań Star Wars Quiz to produkcja, którą śmiało może kupić każdy, nawet umiarkowany fan Gwiezdnych wojen. Nada się i do szybkiej rozgrywki na imprezie, i spędzania długich wieczorów w gronie zapalonych nerdów, a na dodatek ma poręczną i ładną formę. Biorąc pod uwagę nadchodzące święta i premierę IX części, może być to też ciekawy prezent pod choinkę.

SZCZEGÓŁY
Nazwa: Star Wars Quiz
Wydawca: Winning Moves
Liczba graczy: 2+
Zawartość: przenośne pudełko, karty z pytaniami
spot_img

Bądź na bieżąco z naszymi recenzjami. Obserwuj Nerdheim w Google News

komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
To pole jest wymagane. Przed jego zaznaczeniem koniecznie zapoznaj się z podlinkowanym dokumentem
1 Komentarz
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie kometarze
Bartek
2 lat temu

Fajna gra. Myślę, że super się sprawdzi jako prezent dla fana Gwiezdnych Wojen 😀

Laura „Lilavati” Kusiak
Laura „Lilavati” Kusiak
Z pasji, wykształcenia i zawodu jestem redaktorką, korektorką i recenzentką, z usposobienia introwertyczką lubiącą ludzi. Wolny czas spędzam banalnie, ale z radością, czytając, zwiedzając, pisząc, oglądając. Uważam, że w życiu najważniejsze są dwie rzeczy: smoki i droidy. Chcę zostać następną księżniczką Disneya.
Recenzja gry Star Wars Quiz<p><strong>Plusy: </strong><br /> + porządne wydanie<br /> + kadry i cytaty z filmów<br /> + możliwości modyfikacji rozgrywki<br /> + dobra rozrywka dla fanów</p> <p><strong>Minusy: </strong><br /> – nieco zbyt zróżnicowana trudność pytań</p>
Enable Notifications    OK No thanks