SIEĆ NERDHEIM:

Więcej

  Najlepsze gry 2018 roku według rankingów

  Najlepsze gry 2018 roku według rankingów 1

  Zeszły rok przyniósł niektóre z najbardziej oczekiwanych premier ostatnich lat. Jedne pozycje, jak Red Dead Redemption 2, były od początku murowanymi hitami. Inne zaskoczyły, bo nikt nie spodziewał się ich w rankingach.

  Większość rankingów w tym roku obok Red Dead Redemption 2 najwyżej stawia Assassin’s Creed Odyssey. To jednak żadne zaskoczenie, bo fani od dawna nie mogli doczekać się dalszego ciągu przygód głównego bohatera. Niezwykle dopracowany świat i słynny tryb kradzieży to stare elementy gry. Nowością jest przeniesienie akcji w czasy Wojen Peloponeskich. Dobra wiadomość dla rodziców – przy okazji długich rozgrywek przy komputerze nastolatek będzie zmuszony zapamiętać nieco faktów znanych z mitologii.

  Powrót Red Dead Redemption 2 i Tetrisa

  Innym wskrzeszeniem klasycznego tytułu był Tetris Effect. Gra świeci triumfy już od kilkudziesięciu lat, a nowa wersja na konsole z pewnością zjedna jej kolejne pokolenie fanów. Do klasycznej rozgrywki dodano ciekawą, trójwymiarową grafikę. Tetris znany jest już jednak z tylu wersji, że kolejna nie była dla zbyt wielu graczy wydarzeniem roku. Co innego Red Dead Redemption 2, kolejna odsłona gry przygodowej, której akcja dzieje się w świecie Dzikiego Zachodu. Realistyczna grafika i głębia fabuły to najistotniejsze cechy tego tytułu, dzięki którym w rozgrywce można zatracić się na długie godziny.

  Najlepsze gry 2018 roku według rankingów 2

  Większość nowoczesnych gier przygodowych oskarżana jest o nadmiar przemocy. Tym bardziej zaskakiwać może tytuł o tak niespiesznym tempie, w którym gracz towarzyszy bohaterowi podczas wędrówki po malowniczej pustyni. W nowej odsłonie Red Dead Redemption 2 akcja ze środkowych Stanów Zjednoczonych przenosi się na południe, jeszcze mniej przyjazne i dzikie, a przez to tym bardziej fascynujące.

  Autorom udało się połączyć realia historyczne ze światem fantazji, dzięki czemu gra jest tak wciągająca dla osób w każdym wieku. Red Dead Redemption 2 już w dniu premiery był hitem sprzedaży również w Polsce, a w prestiżowym rankingu Polygon znalazł się na szóstym miejscu wśród najlepszych gier roku.

  Gry w stylu retro

  Sporo hitów 2018 roku nawiązuje do przeszłości. Pokazuje to, że obok coraz lepszej grafiki wymagającej dobrego sprzętu, graczy interesuje też prostota gier znanych z lat 90. czy nawet 80. Do takiej stylistyki i tytułów pokroju Monkey Island nawiązuje świetnie oceniany Return of the Obra Dinn. Popularność gry utrzymanej w czerni i bieli udowadnia, że nie tylko realizm może przynieść popularność.

  Najlepsze gry 2018 roku według rankingów 3

  Na podobnym pomyśle opiera się gra Florence, opowiadająca miłosną historię, która porywa od pierwszej minuty akcji. To kolejny hołd erze pikseli złożony w tym roku przez deweloperów gier. Eksperci uważają, że niewyróżniająca się na pierwszy rzut oka spośród konkurencji Florence wygrywa dzięki unikalnej i wciągającej warstwie fabularnej. Innym zaskoczeniem dla fanów starych gier była wydana w tym roku druga część kultowego Theme Hospital. Grający wciela się w nim w dyrektora szpitala, który musi poradzić sobie z czystością w swojej placówce czy szkoleniem pracowników.

  Bądź na bieżąco z naszymi recenzjami. Obserwuj Nerdheim w Google News

  komentarze

  guest
  To pole jest wymagane. Przed jego zaznaczeniem koniecznie zapoznaj się z podlinkowanym dokumentem
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  Zobacz wszystkie kometarze
  Sebastian „Severan” Kuryło
  Sebastian „Severan” Kuryłohttps://disqus.com/by/sebastiankuryo/
  Jestem założycielem i pomysłodawcą tego portalu. Uwielbiam gry RPG z serią Dragon Age na czele, lecz nie pogardzę także i klasycznymi grami “bez prądu”. Prowadzę również wortal związany z serią Dragon Age. Uwielbiam czytać kryminały i książki fantasy. Każdą wolną chwilę w swoim życiu poświęcam rodzinie oraz serialom – pochłaniam ich zdecydowanie za dużo, no ale z nałogu tak łatwo wyjść się nie da :).

  0
  Podziel się swoją opiniąx
  ()
  x