SIEĆ NERDHEIM:

Jaki komputer wybrać? Ile RAM-u, jaki dysk?

Przy zakupie komputera należy kierować się przede wszystkim parametrami sprzętu, co sprawi, że będzie on nie tylko służył przez lata, ale sprosta również wszystkim oczekiwaniom użytkowników. Ile RAM-u powinien mieć komputer? Jaki dysk będzie lepszy? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdują się w niniejszym artykule.

Czym kierować się przy wyborze komputera?

Jak wspomniano we wstępie przy wyborze komputera należy kierować się przede wszystkim parametrami sprzętu, co sprawi, że będzie on odpowiednio wydajny. Do najważniejszych z pewnością należy rodzaj i pojemność dysku, ilość pamięci RAM, procesor, czy model karty graficznej. Warto jednak mieć świadomość, że im lepsze parametry sprzętu, tym z reguły będzie on droższy. W efekcie w wielu przypadkach należy iść na kompromis, szukając tym samym komputerów o możliwie najlepszym stosunku jakości do ceny. Co jeszcze jest istotne? Z pewnością to, by kupować sprzęt wyłącznie w wiarygodnych miejscach, co nie tylko gwarantuje jakość, ale pozwala również bezproblemowo korzystać z obsługi gwarancyjnej. Przykładem zaufanego sklepu może być Komputronik: https://www.komputronik.pl/category/5801/komputery-pc.html.

Wybór komputera – ile pamięci RAM?

Jedną z najważniejszych kwestii przy wyborze komputera jest z pewnością ilość RAM-u, czyli pamięci operacyjnej. Obecnie standardem jest 8 GB RAM, a w przypadku miłośników gier komputerowych warto postawić na modele posiadające 16 GB RAM, które można znaleźć na https://www.komputronik.pl/search-filter/5801/komputery-z-16gb-ram. W nowym sprzęcie będzie to pamięć DDR4, a decydując się na 16 GB RAM-u warto pamiętać, że lepszy rozwiązaniem jest zestaw 2 x 8 GB, ponieważ zapewnia on wysoką wydajność sprzętu.

Zakup komputera – dysk HDD, czy SSD?

Bardzo ważną kwestią przy zakupie komputera jest rodzaj dysku, ponieważ w sprzedaży oferowane są modele posiadające dyski HDD oraz SSD. Czym różnią się oba rozwiązania? Dyski HDD to starszy standard, który zapewnia zdecydowanie mniejszą wydajność niż szybkie dyski SSD. W efekcie wykorzystywane są dzisiejszych czasach głównie jako magazyny danych. W przypadku instalacji systemu, czy wymagających aplikacji zdecydowanie lepiej sprawdzają się dyski SSD, które gwarantują kilkukrotnie szybszy zapis oraz odczyt danych. Ich zaletą z pewnością jest również fakt, że są wysoce odporne na uszkodzenia mechaniczne, a w trakcie pracy nie emitują żadnych odgłosów. Jest to efektem zarówno budowy dysków SSD (składają się z kondensatorów oraz układów scalonych, które przechowują dane w pamięci RAM, w różnych technologiach, np. Flash NAND) oraz sposobu zapisu danych. W związku z tym szukając dobrego komputera warto postawić na modele z SSD, które są dostępne pod linkiem: https://www.komputronik.pl/search-filter/5801/komputery-z-ssd.

Podsumowując należy stwierdzić, że wybór komputera nie jest prosty, co wynika z faktu, że w sprzedaży dostępnych jest wiele modeli o różnych parametrach. W związku z tym przy zakupie warto je porównywać oraz kierować się stosunkiem jakości sprzętu do jego ceny. Zakup w wiarygodnym sklepie powinien być natomiast oczywistością.

Bądź na bieżąco z naszymi recenzjami. Obserwuj Nerdheim w Google News

komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
To pole jest wymagane. Przed jego zaznaczeniem koniecznie zapoznaj się z podlinkowanym dokumentem
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie kometarze
Sebastian „Severan” Kuryło
Sebastian „Severan” Kuryło
Jestem założycielem i pomysłodawcą tego portalu. Uwielbiam gry RPG z serią Dragon Age na czele, lecz nie pogardzę także i klasycznymi grami “bez prądu”. Prowadzę również wortal związany z serią Dragon Age. Uwielbiam czytać kryminały i książki fantasy. Każdą wolną chwilę w swoim życiu poświęcam rodzinie oraz serialom – pochłaniam ich zdecydowanie za dużo, no ale z nałogu tak łatwo wyjść się nie da :).

Ważne! Hazard może uzależniać i nie daje gwarancji na wygraną. Treści zamieszczone w artykułach z tej kategorii mają charakter wyłącznie informacyjny i są skierowane dla osób spoza Polski.

Włącz powiadomienia OK Nie, dzięki