SIEĆ NERDHEIM:

Aleksander Kamiński „Kamienie na szaniec -audiobook (cały), który znaleźć można w Audiotece

Co przyjaciel może zrobić dla tych, których łączy z nim umiłowanie Ojczyzny? Z książki Aleksandra Kamińskiego pt. „Kamienie na szaniec” poznasz historię, która wydarzyła się naprawdę! Teraz możesz pobrać ją ze strony Audioteka.pl i posłuchać w przejmującej interpretacji aktorskiej (czyta Jerzy Zelnik i Marcin Popczyński).

„Kamienie na szaniec” – wyjątkowa, ponadczasowa historia

Akcja powieści rozpoczyna się latem 1939 roku, podczas ostatnich wakacji spędzanych przez harcerzy z legendarnej warszawskiej drużyny „Pomarańczarnia”. To z niej wywodzą się najważniejsze postaci konspiracyjnego harcerstwa, czyli Szarych Szeregów. Tadeusz Zawadzki, Jan Bytnar i Aleksy Dawidowski, czyli Zośka, Rudy i Alek na własną rękę szukają możliwości aktywnej walki z niemieckim okupantem. Z czasem współtworzą harcerstwo w konspiracji, działając kolejno w Małym Sabotażu i Grupach Szturmowych. 

Rudy w rękach gestapo i akcja pod Arsenałem

Alek, Zośka, Rudy i ich przyjaciele byli młodymi ludźmi, pełnymi aspiracji i życiowych planów, które przekreśliło okrucieństwo wojny. Patriotyzm nakazywał im walkę z brutalnym okupantem, pełniąc służbę wykonywali swoje obowiązki i rozkazy przełożonych. Moment próby przyszedł, gdy Janek Bytnar został aresztowany przez gestapo i poddany straszliwym torturom. Każdy chciałby mieć właśnie takich przyjaciół – Rudy nie wydał ani jednego towarzysza broni, a Zośka i inni zrobili wszystko, by odbić kolegę z rąk wroga. W akcji pod Arsenałem śmiertelnie ranny został Aleksy Dawidowski, zresztą Rudy i Alek umarli tego samego dnia.

Kim byli bohaterowie “Kamieni na szaniec”?

W książce ważne są zarówno ponadczasowa odwaga i poświęcenie harcerzy, jak i równie symboliczny czas powolnego umierania. Tytuł pochodzi z wiersza Juliusza Słowackiego, oznacza właśnie gotowość do oddania życia za Ojczyznę. Po Rudym i Alku na szaniec ciągle sypały się następne kamienie. Potem był Zośka i mnóstwo innych członków organizacji, którzy oddali życie w walkach dywersyjnych i w powstaniu warszawskim.

Aleksander Kamiński znał bohaterów swojej powieści

Poświęcenie dla sprawy i przyjaciół jest nieodłącznym elementem wyzwań, które przynosi historia. Bohaterowie „Kamieni na szaniec” nie wkraczali w świat wojny z intencją zostania bohaterami, Aleksander Kamiński, pracując w kierownictwie Szarych Szeregów, poznał wszystkie osoby opisane w powieści. za sprawą jego relacji Zośka, Alek i inni to prawdziwa polska legenda harcerstwa. Dzięki temu, że opisane tu wydarzenia i postaci są autentyczne, książka nadal pozostaje jedną z ulubionych lektur szkolnych polskiej młodzieży. Audiobook „Kamienie na szaniec” w plikach mp3 odświeża fascynującą literaturę i pozwala kolejnym rocznikom poznać tę niesamowitą historię.

Audiobook mp3 z historią Rudego, Zośki i Alka

Zdolność do poświęceń w obliczu zła jest jedną z najbardziej przerażających i fascynujących zarazem cech oblicza świata. Wydawca „Kamieni na szaniec” audiobooka mp3, zadbał o to, by ta historia dotarła do słuchaczy w jak najlepszej wersji. Można w niej znaleźć mnóstwo emocji, które pozwalają wczuć się w przeżycia każdego z bohaterów, który walczył do końca. Taki sposób przekazania zapadnie w pamięć nawet najbardziej opornym uczniom i pomoże mu zainteresować się najnowszymi dziejami.

Ebook czy audiobook? Kliknij w „download” i wybierz mp3 do słuchania!

Jak w prostszy sposób poznawać literaturę? Z Audioteką to bardzo proste! Słuchaj lektur zamiast czytać – możesz to robić w każdych okolicznościach, także podczas podróży czy odpoczynku. Kamienie na Szaniec audiobook cały, który można znaleźć w Audiotece, możesz pobrać w ciągu minuty prosto na swój smartfon, tablet czy laptop.

Kup legalnie i pobierz całość w doskonałej jakości!

Serwis Audioteka.pl oferuje audiobooki, na których znajdziesz największe arcydzieła literatury polskiej i światowej. Dzięki nim możesz oddać się słuchaniu powieści i opowiadań czytanych przez aktorskie znakomitości. Tutaj pobierzesz pełne wersje utworów w doskonałej jakości. Możesz to robić bez obaw o legalność i naruszanie prawa. Poznaj historię harcerzy Szarych Szeregów w prosty i przyjemny sposób.

Bądź na bieżąco z naszymi recenzjami. Obserwuj Nerdheim w Google News

komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
To pole jest wymagane. Przed jego zaznaczeniem koniecznie zapoznaj się z podlinkowanym dokumentem
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie kometarze
Sebastian „Severan” Kuryło
Sebastian „Severan” Kuryło
Jestem założycielem i pomysłodawcą tego portalu. Uwielbiam gry RPG z serią Dragon Age na czele, lecz nie pogardzę także i klasycznymi grami “bez prądu”. Prowadzę również wortal związany z serią Dragon Age. Uwielbiam czytać kryminały i książki fantasy. Każdą wolną chwilę w swoim życiu poświęcam rodzinie oraz serialom – pochłaniam ich zdecydowanie za dużo, no ale z nałogu tak łatwo wyjść się nie da :).

Ważne! Hazard może uzależniać i nie daje gwarancji na wygraną. Treści zamieszczone w artykułach z tej kategorii mają charakter wyłącznie informacyjny i są skierowane dla osób spoza Polski.

Włącz powiadomienia OK Nie, dzięki