SIEĆ NERDHEIM:

FILMOWE I SERIALOWE PREMIERY– LUTY 2023 

KorektaJustin

Oj, chyba osiągnęliśmy rekord, jeśli chodzi o obsuwę, no ale sami rozumiecie, są sprawy ważne i ważniejsze. Niestety nasz kochany kolega Ponton zaniemógł, ale postanowiłem nie zostawiać was z niczym. Tekst mniejszy niż zazwyczaj, ale propozycje jak najbardziej z serca. Ze względu na nieobecność naszego nieocenionego towarzysza wszystkie ekranowe propozycje znalazły się w jednym tekście, a wśród nich sporo sportu, fantasy i oczywiście to, co tygryski lubią najbardziej, czyli A24. Zapraszam! 

FILMY – TOP5 

3.02 – Podejrzana – dystrybucja kinowa 

Rzadko kiedy wracam do filmu niedługo po jego obejrzeniu, ale w tym wypadku chyba zrobię wyjątek. Miałem ogromną przyjemność poznać wcześniej tę produkcję w ramach seansu Unlimited i była szalona. Z jednej strony mamy zwykłą historię o ludziach, a z drugiej złożoną, wielowątkową, bogatą fabułę, która po seansie skłania do wielogodzinnych refleksji. Nie będę kłamał, piękny to był film, nie tylko przez aspekt fabuły, ale również kadry czy kolory, zaś sama gra aktorska była na fenomenalnym poziomie. Musicie iść do kina.  

3.02 – Pukając do drzwi – dystrybucja kinowa  

Nie pamiętam, kiedy ostatni raz oglądałem tak durny, przewidywalny, prosty, a zarazem dający tyle radości film. Aktorsko jest super, wcale się nie dłuży i nawet trzyma w napięciu, mimo oczywistości rozwiązań. Nie zrozumcie mnie źle, to nie tak, że zastanawiamy się czy to na pewno prawda lub czy ktoś przeżyje, czy nie, bo te tematy są zrealizowane trywialnie, by nie użyć bardziej dosadnego słowa, ale podziwianie pomysłów i zdarzeń w kombinacji z popisami aktorów tworzy cudny klimat. Najbardziej należy wyróżnić Dave’a Bautistę, bo zaliczył fenomenalny występ i przekonał mnie do siebie jako aktor. Teraz jeszcze bardziej czekam na drugą Diunę

8.02 – Bill Russell: Legenda NBA – Netflix

W NBA nie brak legend: Michael Jordan, Kareem Abdul-Jabbar, Kobe Bryant, LeBron James i wielu innych, w tym wymieniony w tytule niedawno zmarły Bill Russell, zawodnik, trener, a także działacz polityczny. To był wielki człowiek (nie tylko w kontekście wzrostu) i nie mam zamiaru pisać tu notki o wszystkich jego osiągnięciach, bo to możecie sprawdzić na wikipedii, ale zwrócę uwagę na jedno – w historii koszykówki zapisał się jako pierwszy czarnoskóry trener (do tego przez pewien czas również grający). Jako fan Boston Celtics bardzo się cieszę na ten film i obejrzę go z przyjemnością. Nie ma tu co dodawać – legenda sportu, a produkcja będzie dokumentem, w którym zobaczymy też wypowiedzi wielu ówczesnych, jak i aktualnych gwiazd NBA.  

17.02 – Wieloryb – dystrybucja kinowa 

Tak jakoś wychodzi, że większość filmów w tym zestawieniu już widziałem, ale zdecydowanie ten polecam najbardziej ze wszystkich. Mała, kameralna produkcja o życiu, z bardzo dobrymi występami aktorskimi Sadie Sink, Ty Simpkinsa oraz Hong Chau, a także wybitnym Brendanem Fraserem. Warto dodać, że całość nakręcona w formacie 4:3, co tylko dodaje klimatu. Kompletnie mnie zauroczył i wciągnął ten tytuł, a musicie wiedzieć, że wcale nie jestem fanem Aronofsky’ego. Przez cały spektakl widz jest zahipnotyzowany tym, co się dzieje na ekranie, a także opowieścią o przeszłości bohaterów, by na końcu zostać kompletnie emocjonalnie zniszczonym. Film zdecydowanie znajdzie się na mojej topce roku. A no i oczywiście za całość odpowiada nieskazitelne A24. Musicie zobaczyć. 

17.02 Oszustwo – Apple TV+ 

Wspominałem przed chwilą o A24? No cóż, to nie jedyny film z ich portfolio w tym repertuarze – w tym wypadku przygotowali thriller dla Apple TV+. Niestety o reżyserze nie mogę za dużo powiedzieć, bo nie ma bogatego dorobku, natomiast sama obsada jest wystarczającym powodem, by się zainteresować tytułem: Sebastian Stan, Julianne Moore, Briana Middleton, Justice Smith, John Lithgow. O czym opowiada? Ciężko powiedzieć. O rodzinie, kradzieży i konflikcie? Tyle udało mi się wywnioskować, niemniej na pewno zobaczę za sprawą aktorów i tego, że jak dotąd A24 mnie nie zawiodło.  

SERIALE – TOP5 

9.02 – Ty (sezon 4 część 1) – Netflix 

Ja wiem, że ten serial jest głupi, ale nie posunę się do nazywania go swoim guilty pleasure. Naprawdę z przyjemnością oglądam te pierdoły i zabójstwa. Zacząłem już seans tego sezonu i klimat idzie trochę w innym kierunku, ale część głównych założeń serii zostaje, więc super. Tym razem przenosimy się do Londynu, co jest dla mnie ogromnym plusem, a poprzednie sezony wyłoniły światu kilkoro świetnych aktorów, więc kto wie, może ten także to uczyni. Jestem w trakcie oglądania i pozostaję zaintrygowany, mimo negatywnych opinii. Mam nadzieję, że nie zdradzę za dużo, jeśli powiem, że obracamy się wokół kryminału w stylu Agathy Christie – niestety aktualnie to trochę zbyt popularny motyw.  

15.02 – Red Rose (NOWOŚĆ) – Netflix  

Natomiast jeśli mówimy o guilty pleasure – to ten serial ma potencjał, by nim być. Brytyjski horror o aplikacji z morderczymi skutkami. Brzmi tak źle, że aż cudownie. Produkcja zbiera nawet znośne opinie na IMDB, a obsada jest w dużej mierze nieznana. Przyznam szczerze, nie spodziewam się hitu, ale wydaje mi się, że coś ciekawego będę w stanie wyciągnąć z tego projektu. Warto dodać, że stoją za nim producenci Sex Education. Nie obejrzę raczej na premierę, bo mamy mocny miesiąc, ale na kupkę wstydu wleci.

17.02 – Carnival Row (sezon 2) – Prime Video 

Fiu fiu, no, trochę czasu już minęło od premiery pierwszego sezonu i wyznaję szczerze, kompletnie nie pamiętam, czego dotyczyła fabuła. Natomiast pamiętam, że serial zbierał raczej negatywny opinie, a mnie się nawet podobał – zwłaszcza konstrukcja świata. Zapowiedź tej części w zasadzie dużo nie tłumaczy – jakieś konflikty, ludzie kontra wróżki i inne pierdoły. No nic, jest ciekawy klimat stylizowany na XVIII w., a w głównych rolach Orlando Bloom i Cara Delevigne (może rozwinęła się aktorsko przez ten czas), więc warto obczaić. Zwłaszcza że to finał.

24.02 – Formula 1: Jazda o życie (sezon 5) – Netflix 

Jak już wcześniej wspominałem przy okazji recenzji gry, w zeszłym roku zacząłem  się interesować formułą 1 i oglądać wyścigi. W związku z tym wszyscy znajomi nakazali mi sprawdzić ten serial. Przyznam, że jeszcze nie nadrobiłem poprzednich sezonów, ale moje zainteresowanie tym sportem to nie jedyny powód, dla którego polecam właśnie ten sezon. Otóż inteligentny algorytm YouTube’a podrzucił mi fragment o wypadku Grosjeana. I po prostu wow! Jak to jest wyreżyserowane! Mimo że znałem okoliczności, to oglądałem po prostu z zapartym tchem każdą chwilę. W uproszczeniu to miks wypowiedzi i ujęć z wypadku. W efekcie – czysty kunszt kinematograficzny. Wtedy stwierdziłem, że muszę to obejrzeć. Także nowy sezon. Wiecie, co robić.

24.02 – The Consultant (NOWOŚĆ) – Prime Video 

Po pierwszej zapowiedzi i braku opisów miałem spore obawy, że to będzie kolejny z seriali zrealizowanych według schematu wybitny aktor (Christoph Waltz), zestaw losowych, nieznanych nazwisk i durna fabuła, ale zwiastun wyprowadził mnie z błędnego założenia. I wydaje mi się, że to może być najbardziej oczekiwana przeze mnie produkcja w tym miesiącu. Otóż mamy dziwnego konsultanta, który rozpoczyna wprowadzanie zmian w firmie po śmierci jej prezesa. Jego metody możemy określić jako dosyć niecodzienne. Przerażające dialogi, które może są żartem, a może nie. Do tego śledzimy grono zaintrygowanych i zapewne przestraszonych pracowników. W tle czają się morderstwa i tajemnice. Wygląda to intrygująco. Waltz jest fenomenalny i jasne, pewnie występu na poziomie sceny z Bękartów Wojny nie będzie, ale liczę na jakiś popis w tym stylu. Mocno zainteresowany jestem też występem dwóch aktorek: Brittany O’Grady oraz Aimee Carrero. O pierwszej sporo słyszałem, choć widziałem ją tylko, w – umówmy się – małej roli w Białym Lotosie i mam kilka tytułów z nią do nadrobienia. O drugiej aż tyle nie słyszałem, choć to z lekka podobny przypadek. Poznałem ją w The Menu, gdzie zwróciła moją uwagę, ale nie miała miejsca na żaden popis aktorski, po czym widziałem jej mniejsze, drugo- i trzecioplanowe role i kilka produkcji z nią mam na liście do obejrzenia.

FILMY – Pełna lista premier na luty 2023:

3.02 Aftersun – dystrybucja kinowa 

3.02 – Podejrzana – dystrybucja kinowa

3.02 – Pukając do drzwi – dystrybucja kinowa

3.02 – Chora na siebie – dystrybucja kinowa

3.02 Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Tajemnica Skorpiona – dystrybucja kinowa

3.02 – Siła ducha – Netflix

3.02 – Wilk Wikingów – Netflix 

3.02 – Infiesto – Netflix 

3.02 – Drogi Davidzie – Netflix

6.02– Najemnik – Canal+

8.02 – Bill Russell: Legenda NBA – Netflix

10.02 – Asteriks i Obeliks: Imperium smoka

10.02 – Heaven in Hell – dystrybucja kinowa

10.02 Rzeka – dystrybucja kinowa

10.02 – Magic Mike: Ostatni taniec – dystrybucja kinowa 

10.02 – Skinamarink – dystrybucja kinowa

10.02 – Forever Young – dystrybucja kinowa

10.02 – Abyzou – dystrybucja kinowa

10.02 – Play Dead – dystrybucja kinowa

10.02 – Titanic – dystrybucja kinowa

10.02 – Somebody I used to know – Prime Video

10.02 – 10 dni z życia dobrego człowieka – Netflix

10.02 – U mnie czy u Ciebie – Netflix

13.02 – Miłość do kwadratu jeszcze raz – Netflix 

14.02 – Dokąd oczy poniosą – Netflix  

14.02 – A Sunday Affair – Netflix 

14.02 – Re/Member – Netflix

17.02 – Wieloryb – dystrybucja kinowa

17.02 – Ant Man i Osa: Kwantomania  dystrybucja kinowa

17.02 – Blisko – dystrybucja kinowa 

17.02 – Królowa wojownik – dystrybucja kinowa

17.02 – Właściciele – dystrybucja kinowa

17.02 – Oczy demona – dystrybucja kinowa

17.02– Oszustwo – Apple TV+

19.02– Ostatni ślad – Canal+ 

21.02 – Seks, sieć i kasa: Historia Pornhuba – Netflix  

21.02 – Kathleen Madigan: Hunting Bigfoot – Prime Video

22.02 – Przybłędy – Netflix 

23.02 – Mów mi Chihiro – Netflix 

24.02 –Tár – dystrybucja kinowa

24.02 – Tata – dystrybucja kinowa

24.02 – Plan na miłość – dystrybucja kinowa

24.02 – Maskarada – dystrybucja kinowa

24.02 – Najbardziej samotny chłopak na świecie – dystrybucja kinowa

24.02 – Nowicjusz – dystrybucja kinowa

24.02 – Super Futrzak ratuje świat – dystrybucja kinowa 

24.02 – Opiekun – dystrybucja kinowa 

24.02 – Mamy tu ducha – Netflix 

SERIALE – pełna lista premier na luty 2023

1.02 – Miliony Gunthera: Miniserial (NOWOŚĆ) – Netflix

1.02 – Pechowa Helga (NOWOŚĆ) – HBO MAX 

2.02 – Detektyw Conan: Łotrzyk Hanzawa (NOWOŚĆ) – Netflix

2.02 – MAKE MY DAY (NOWOŚĆ) – Netflix  

2.02 – Freeridge (NOWOŚĆ) – Netflix

3.02 – Klasa (NOWOŚĆ) – Netflix

3.02 – Harlem (sezon 2)– Prime Video

3.02 – Drogi Edwardzie (NOWOŚĆ) – Apple TV+

3.02 – Szyszka i kucyk (sezon 2) – Apple TV+

7.02 – Młody Sheldon (sezon 6) – HBO MAX

8.02 – Królowe giełdy (NOWOŚĆ) – Netflix

9.02 – Mój tata jest łowcą kosmitów (NOWOŚĆ) – Netflix

9.02 – Ty – (sezon 4 część 1) – Netflix

10.02 – Love to Hate You – sezon 1 (NOWOŚĆ) – Netflix

10.02 – Love is Blind: After the Altar (sezon 3) – Netflix

14.02 – Zakochani raz po raz –(NOWOŚĆ) – Netflix

14.02 – Doskonale dopasowani (NOWOŚĆ) – Netflix

15.02 – Batman TAS (1992) (NOWOŚĆ) – HBO MAX

15.02 – #BezFiltra (NOWOŚĆ) – Netflix

15.02 – Prawo Lidii Poët (NOWOŚĆ) – Netflix

15.02 – Red Rose (NOWOŚĆ) – Netflix

15.02 – Za jednym zamachem (NOWOŚĆ) – Netflix

15.02 – Afrykańskie królowe: Nzinga (NOWOŚĆ) – Netflix

15.02 – Pierwszy raz (NOWOŚĆ) – Netflix

16.02 – Aggretsuko (sezon 5) – Netflix

16.02 – The Upshaws (sezon 3) – Netflix

17.02 – Za lepsze jutro (NOWOŚĆ) – Apple TV+

17.02 – Carnival Row (sezon 2) – Prime Video

17.02 – La Cabeza de Joaquín Murrieta  (NOWOŚĆ) – Prime Video

17.02 – Szajka (sezon 2) – Netflix

17.02 – Straż cywilna (NOWOŚĆ) – Netflix

17.02 – Dziewczyna i kosmonauta (NOWOŚĆ) – Netflix

22.02 – Triada (NOWOŚĆ) – Netflix

22.02 – Skandal w Karolinie Południowej: Kto zabił Paula i Maggie Murdaugh (NOWOŚĆ) – Netflix

23.02 – That Girl Lay Lay (sezon 2) – Netflix

23.02 – Outer Banks (sezon 3) – Netflix

24.02 – Przed kim uciekamy, Mamo? (NOWOŚĆ) – Netflix

24.02 – Formula 1: Jazda o życie (sezon 5) – Netflix

24.02 – Pokémon: Najwspanialsze podróże (sezon 1 część 2) – Netflix

24.02 – Przedziwne przygody Jamesa (sezon 2) – Netflix

24.02 – The Consultant (NOWOŚĆ) – Prime Video 

24.02 – Precel i szczeniaki (sezon 2)  – Apple TV+ 

24.02 – Połączeni przeszłością  (NOWOŚĆ) – Apple TV+

24.02 – Życie na fali (sezon 2) – Apple TV+ 

24.02 – Eugene Levy: nieochoczy podróżnik (NOWOŚĆ) – Apple TV+ 

Bądź na bieżąco z naszymi recenzjami. Obserwuj Nerdheim w Google News

komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
To pole jest wymagane. Przed jego zaznaczeniem koniecznie zapoznaj się z podlinkowanym dokumentem
3 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie kometarze
Film
1 rok temu

Bardzo dobra lista tytułów

FilmyCDA
1 rok temu

Życie na fali super! Oglądałem i polecam !

Wislaw Majewski
Wislaw Majewski
11 miesięcy temu

Dziękujemy za udostępnienie.

Jurek Kiryczuk
Jurek Kiryczuk
Za dnia programista, w nocy maniak popkulturowy, który ogląda zdecydowanie za dużo seriali. Oprócz tego pochłania masowo komiksy, filmy oraz gry. Nie lubi dyskutować o muzyce, bo uważa, że każdy gatunek ma w sobie coś do zaoferowania, a sama muzyka powinna łączyć, a nie dzielić ludzi. Dusza humanisty zamknięta w ciele ścisłowca dostaje swoją chwilę, pisząc teksty na tym portalu. Oprócz popkultury i nowinek technologicznych lubi napić się dobrego piwa, a także zasłuchiwać się w podcastach.
Włącz powiadomienia OK Nie, dzięki