SIEĆ NERDHEIM:

10 najgorętszych superbohaterskich par (ranking)

10 najgorętszych superbohaterskich par

Historie związków między komiksowymi herosami są równie (jeśli nie bardziej) emocjonujące niż romanse ziemskich, pozbawionych mocy celebrytów. Z okazji Dnia Zakochanych redakcja Nie tylko gry wyłoniła dziesiątkę najpopularniejszych i budzących najwięcej emocji par superbohaterskich. Stawka jest równo podzielona między Marvela a DC. Niektóre osoby pojawiają się po parę razy, w towarzystwie różnych partnerów. Wiele z tych relacji zakończyło się mniej lub bardziej tragicznie, ale w komiksach nic nie trwa wiecznie, nawet rozstanie. Kilka pozycji będzie niemałym zaskoczeniem, tak samo jak nieobecność pewnych par z długoletnim stażem. Poniżej przedstawiamy nasze super-walentynkowe zestawienie.

10. Cyclops i Jean Grey (Marvel)

Cyclops i Jean Grey

Perypetii Scotta Summersa oraz Jean Grey z powodzeniem starczyłoby na kanwę telenoweli bijącej Modę na sukces na głowę długością i stopniem złożoności. Właściwie trudno określić, ile dzieci spłodzili i kiedy (zwykle w jakiejś alternatywnej wersji przyszłości) – “to skomplikowane”. Nie sposób Cyclopsowi odmówić konsekwencji – bez wątpienia jest obsesyjnie zafiksowany na swej partnerce. Z drugiej strony raczej nie zwraca uwagi na wnętrze, bo brał już ślub z klonem Jean Grey.

Przeczytaj recenzję komiksu All-New X-Men: Zagubieni

9. Apollo i Midnighter (DC/WildStorm)

Apollo i Midnighter

Ponoć przeciwieństwa się przyciągają. Na pewno sprawdza się to w przypadku jednej z najbardziej znanych homoseksualnych par w komiksach. Obdarzeni mocami przez tego samego człowieka, jako jedyni przeżyli pierwszą misję StormWatch i współpracowali w ramach Authority. Ich związek miał swoje wzloty i upadki, ale wzięli nawet ślub i adoptowali córkę. Ostatnio wrócili do siebie po krótkotrwałym rozstaniu.

8. Storm i Forge (Marvel)

Storm i Forge

Niekiedy kogoś trafia strzała Amora. A czasami promień neutralizatora. Tak właśnie stało się w przypadku Storm, postrzelonej przypadkowo przez Forge’a. Ten zabrał pozbawioną mocy, nieprzytomną Ororo do swojego apartamentu. Między okaleczonymi psychicznie i fizycznie mutantami zrodziło się uczucie, nieustannie wystawiane na próbę przez demoniczne siły. Wreszcie Forge postanowił poprosić ukochaną o rękę. Ona się zawahała, on odszedł. Storm wyszła za Black Panthera. Historia skończona (?).

Przeczytaj recenzję komiksu X-Men Lifedeath

7. Scarlet Witch i Vision (Marvel)

Scarlet Witch i Vision

Dwoje wyrzutków – stworzony przez Ultrona android oraz władająca nieograniczoną mocą córka Magneto swoje komiksowe kariery zaczynało od walk z superbohaterami, by później przejść na jasną stronę mocy. Wydawać się mogło, że są sobie przeznaczeni – zakochali się, wzięli ślub, a nawet… mieli dzieci. Niestety, okazało się że ich synowie są jedynie wytworem Scarlet Witch działającej pod wpływem Mephista. Po stracie bliźniaków zrozpaczona Wanda straciła panowanie nad sobą i zniszczyła Visiona. Ten powrócił w innym ciele, jednak związek nie wytrzymał tej próby, a syntezoid doczekał się nowej, sztucznej tym razem żony, posiadającej wzorzec umysłowy jego pierwszej partnerki.

6. Wolverine i Jean Grey (Marvel)

Wolverine i Jean Grey

W swym długim życiu Logan nie miał szczęścia do związków – z żadną partnerką nie był zbyt długo, a każdy z nich kończył się tragicznie. Co nie znaczy, że nie ma całej gromadki dzieci, zarówno urodzonych naturalnie, jak i z probówki. Dołączywszy do nowopowstałych X-Menów, poznał Jean Grey (wtedy występującą jako Marvel Girl) i zakochał się od pierwszego wejrzenia. Niestety, związek ten pozostaje jedynie platoniczny – miłość jego życia wybrała Scotta Summersa, co stało się źródłem niesnasek oraz ciągłej rywalizacji między Cyclopsem a Wolverine’em.

Przeczytaj recenzję filmu Wolverine: Logan

5. Joker i Harley Quinn (DC)

Joker i Harley Quinn

Bez wątpienia jest to jedna z najbardziej medialnych duetów tego zestawienia. Na czerwonym dywanie wyglądają razem wyjątkowo, olśniewająco i sprawiają wrażenie idealnie dobranej pary. Natomiast za zamkniętymi wrotami kryjówki Błazeńskiego Księcia Zbrodni rozgrywa się dramat psychicznej i fizycznej przemocy. Im bardziej jednak Pan J. wyżywa się na swojej partnerce, tym Harley bardziej kocha swojego Pączusia. Niestety, jak to z toksycznymi relacjami bywa, dziewczyna jest kompletnie zadurzona w swoim partnerze (choć czasami udaje się jej wyrwać spod uroku tego szelmowskiego uśmiechu).

Przeczytaj recenzję komiksu Batman Adventures: Mad Love

3 (ex aequo). Harley Quinn i Poison Ivy (DC)

Poison Ivy i Harley Quinn

Współpracowniczki, przyjaciółki, partnerki… Uczucie łączące dwie antybohaterki z Gotham rozwijało się powoli w atmosferze flirtu, erotycznego napięcia i domysłów fanów. Wszyscy zastanawiali się, kiedy sprawy pójdą o krok dalej. W porównaniu z toksyczną relacją z Panem J., Harley może zawsze liczyć na wsparcie, zrozumienie i czułość ze strony Poison Ivy. Chociaż ze względu na rozbieżność oczekiwań i celów życiowych drogi bohaterek się rozeszły, to ich związek przetrwał w uniwersum DC Bombshells.

Przeczytaj recenzję komiksu Suicide Squad Volume 1: The Black Vault

3 (ex aequo). Spider-Man i Mary Jane (Marvel)

Spider-Man i Mary Jane

Koleje tego związku są dramatyczne. Od samego początku fatum kładło się cieniem na tej relacji, począwszy od tragicznej śmierci dziewczyny Petera i najlepszej przyjaciółki MJ – Gwen Stacy. Mary Jane bardzo szybko zorientowała się, kto przebiera się w czerwono-niebieski strój i łapie przestępców. Para wzięła ślub w roku 1987 i związek przetrwał aż dwie dekady, mimo ciągłych kryzysów związanych z alter ego Parkera. Niestety, w roku 2007, walcząc o życie postrzelonej cioci May, Peter poszedł na układ z Mephistem, który wymazał ich małżeństwo z rzeczywistości. I nie zanosi się na to, by Spider-Man rychło zmienił stan cywilny.

Przeczytaj recenzję filmu Spider-Man: Homecoming

2. Wonder Woman i Steve Trevor (DC)

Wonder Woman i Steve Trevor

Być może jedna z najbardziej „równościowych” komiksowych par. Wonder Woman od początku (czyli od komiksów Marstona) pracowała z Trevorem i kochała się w nim, a on w niej. Czasami (np. w latach 80.) kończyło się to małżeństwem. W innych przypadkach (np. w serialu z 1977 roku i opartym na nim komiksie wydanym niedawno) Steve nie był już tym samym pilotem, który rozbił się na wyspie Amazonek, ale jego wnukiem, a z Dianą łączyła go przyjaźń i wzajemny szacunek profesjonalistów. Z kolei w 1987 Trevor wziął ślub z Ettą Candy, przyjaciółką Wonder Woman, a ona miewała swoje epizody z Supermanem… Jednak w każdej odsłonie (oprócz kryzysowych lat 60.) ich relacja była partnerska, nawet jeśli Steve na początku starał się ratować Dianę – jak ten grany przez Chrisa Pine’a w filmie Patty Jenkins.

Przeczytaj recenzję filmu Wonder Woman

1. Batman i Catwoman (DC)

Batman i Catwoman

Bezapelacyjni zwycięzcy naszego zestawienia. Bruce Wayne i Selina Kyle bawili się w kotka i (latającą) myszkę stanowczo zbyt długo. Łączy ich zamiłowanie do nocnych eskapad, czarnych, obcisłych strojów i przyprawiających o zawrót głowy wysokości. Dzielą ich natomiast charaktery – on jest odpowiedzialny i oschły, ona – bezpośrednia i nieobliczalna. jednym słowem – dobrali się idealnie. Pierwszy ich pocałunek miał miejsce piętnaście lat temu i od tamtej pory Catwoman stopniowo oswajała Batmana, a ten powoli odsłaniał się przed nią. Para wreszcie postanowiła usankcjonować swój związek i w lipcu 2018 roku stanie na ślubnym kobiercu.

Przeczytaj recenzję komiksu komiksu Batman Vol. 1: I Am Gotham

Zgadzacie się z naszą listą? Może kogoś Wam tu brakuje? Wpisujcie swoje typy w komentarzach!

Bądź na bieżąco z naszymi recenzjami. Obserwuj Nerdheim w Google News

komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
To pole jest wymagane. Przed jego zaznaczeniem koniecznie zapoznaj się z podlinkowanym dokumentem
1 Komentarz
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie kometarze
Sara
6 lat temu

Wieść o Batmanie i Catwoman zrobiła mi dzień <3

Marcin „Martinez” Turkot
Marcin „Martinez” Turkot
Jestem geekiem trzydziestego któregoś poziomu, a także niepoprawnym fanboyem Supermana. W magisterce pisałem o związkach komiksu superbohaterskiego z mitami. W życiu zajmowałem się redagowaniem czasopisma o grach fabularnych i planszowych, tłumaczeniami gier, moderowaniem forów, pisaniem tekstów dla największego polskiego portalu internetowego oraz do "Tygodnika Powszechnego". Obecnie pracuję w reklamie. Uwielbiam komiks, w szczególności frankofoński, oraz animacje wszelakiego rodzaju (może poza anime, na którym się nie znam). Od ponad 20 lat gram w erpegi. Na gry komputerowe nie starcza mi już czasu...
Włącz powiadomienia OK Nie, dzięki