SIEĆ NERDHEIM:

Więcej

  Redakcyjne podsumowanie roku 2019 – książki

  Po filmowym podsumowaniu roku przyszedł czas na kolejne podsumowanie. Fushikoma i Kisiel przedstawiają Wam swoje top 5 książek, które najbardziej zapadły im w pamięć w minionym roku. Zapraszamy do czytania i do przedstawiania swoich topek.


  FUSHIKOMA

  5. Królowie Wyldu

  Za przewspaniały język i humor, cudownie spłaszczone przez Roberta Szmidta.

  4. Historie Fandomowe

  Za pierwsze prawdziwe non-fiction o polskim fandomie napisane z miłością, szacunkiem i delikatnością.

  3. Kot niebieski

  Pięknie napisane połączenie powieści historycznej, fantasy i podejścia do nauki trochę a la Tokarczuk.

  2. Europa o świcie

  Świetny finał najbardziej wyszukanej i skomplikowanej serii science fiction ostatnich lat.

  1. Tylko ludzie

  Przyznaję bez bicia, że to miejsce należy się całej serii. Science fiction z przesłaniem, ale skupione na bohaterach. Odkrywczo napisane. I do tego napisane przez nerda.


  KISIEL

  5. Koniec, początek i hot dogi

  I Polacy mają swój Autostop przez galaktykę. Okraszona inteligentnym humorem, niebanalną fabułą i interesującymi postaciami to pozycja obowiązkowa dla fanów „wesołego” science fiction.

  4. Inkub

  Jedna z najmocniejszych pozycji na polskim rynku wydawniczym. Horror przyprawiony dozą lokalnych wierzeń. To dwie historie w dwóch ramach czasowych, które łączy jedna i ta sama postać.

  3. Instytut

  Stephen King po raz kolejny udowadnia, że z wiekiem staje się coraz lepszy. Instytut jest nie tylko historią o tych, którzy uważają, że nie pasują do ogółu. To również krytyka panującego w USA systemu.

  2. Adwokat diabła

  Klasyka gatunku. Historia brutalna, bo prawdziwie opisująca system prawniczy. Jeśli dodamy do tego zjawiska nadprzyrodzone, otrzymamy niezły miks, który spędza sen z powiek.

  1. Calcio: Historia włoskiego futbolu

  Prawdziwe kompendium wiedzy na temat calcio. John Foot wykonał kawał dobrej roboty, prezentując sylwetki najwybitniejszych włoskich szkoleniowców, piłkarzy i komentatorów. Książka przedstawia również historie klubów oraz kontrowersje związane z futbolem na Półwyspie Apenińskim.

  Bądź na bieżąco z naszymi recenzjami. Obserwuj Nerdheim w Google News

  komentarze

  guest
  To pole jest wymagane. Przed jego zaznaczeniem koniecznie zapoznaj się z podlinkowanym dokumentem
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  Zobacz wszystkie kometarze
  Sebastian „Severan” Kuryło
  Sebastian „Severan” Kuryłohttps://disqus.com/by/sebastiankuryo/
  Jestem założycielem i pomysłodawcą tego portalu. Uwielbiam gry RPG z serią Dragon Age na czele, lecz nie pogardzę także i klasycznymi grami “bez prądu”. Prowadzę również wortal związany z serią Dragon Age. Uwielbiam czytać kryminały i książki fantasy. Każdą wolną chwilę w swoim życiu poświęcam rodzinie oraz serialom – pochłaniam ich zdecydowanie za dużo, no ale z nałogu tak łatwo wyjść się nie da :).

  0
  Podziel się swoją opiniąx
  ()
  x