SIEĆ NERDHEIM:

Więcej

  Infiltracja i sabotaż – Recenzja pokoju zagadek Wojna Gangów (Warszawa)

  KorektaKoszmar

  Wojna gangów

  Jesienią 2017 roku Escape Room BANK zakończył swą działalność w budynku Banku Landaua przy ul. Senatorskiej 38 w Warszawie i wznowił ją w lokalu mieszczącym się przy ul. 11 Listopada 22/4. Niestety, nie było możliwości przeniesienia starych pokojów. Dobra wiadomość jest taka, że firma zdecydowała się zbudować je zupełnie od nowa. Pierwszy z nich, Wojna Gangów, został przygotowany kilka miesięcy wcześniej, jako jeden z etapów kwalifikacyjnych do premierowej edycji Mistrzostw Polski w Escape Room Poland Escape 2017, której finał miał miejsce 27 października we Wrocławiu.

  Wcielamy się w członków motocyklowego gangu Road Intruders. Konkurencja w postaci wrogiej bandy Ojcowie Chaosu planuje przejąć teren w mieście, którym trzęsiemy od lat. Reakcja musi być natychmiastowa, zdecydowana i bezwzględna. Dzięki informatorom udaje się zdobyć adres tajnej kryjówki grupy. Zyskujemy 60 minut na odnalezienie w niej magazynu pełnego materiałów wybuchowych i wysadzenie go w powietrze.

  Wojna gangów

  Grę zaczynamy w pomieszczeniu stylizowanym na warsztat. Dekoracje wyglądają sugestywnie. Na pewno są dużym krokiem naprzód w porównaniu do poprzednich pokojów właściciela, gdzie bywało, że niektóre elementy otoczenia okazywały się zupełnie zbędne lub wręcz niepotrzebnie odwracały uwagę od rozgrywki. Tym razem jest dużo lepiej – pomieszczenia nie są zaśmiecone, a rekwizyty współgrają tematycznie z pokojem. Nie przekombinowano z wystrojem – zdecydowanie uważam to za zaletę. Efekt psują nieco pojawiające się w wielu miejscach taśmy bezpieczeństwa, które spełniając swoje zadanie jednocześnie nie pozwalają bezpamiętnie zatracić się w grze.

  Zagadki są za to oryginalne i niepowtarzalne. Większości z nich nie spotkałem do tej pory w żadnych innych escape roomach. Ponadto autorzy stawiają na jakość, a nie ilość, wskutek czego jest ich mniej, ale są ciekawsze i bardziej wymagające. Choć nie stoją one na wyjątkowo wysokim poziomie trudności, to jednak do rozwiązania większej części z nich potrzeba sprawnie działającego umysłu potrafiącego odpowiednio łączyć fakty i przetwarzać informacje. Wykorzystane mechanizmy są bardzo pomysłowe i zaskakujące. Mam jednak dwie uwagi. Pierwsza dotyczy ich wykonania, i choć wszystkie działają bez zarzutu, to można by nieco usprawnić funkcjonowanie co poniektórych urządzeń. Druga dotyczy błędu. Jedno z zadań zawiera niewłaściwą kolejność odczytania wartości klucza. Jakież było moje zdziwienie, gdy błąd wytłumaczono chęcią podniesienia stopnia trudności w zagadce. Otóż odpowiadam, że jest to nieodpowiednia droga do wydłużania czasu rozgrywki, a łamigłówki powinny opierać się na zasadach logiki, a nie przypadkowości.

  Wojna gangów

  Mimo tych niewielkich niedociągnięć gra się bardzo przyjemnie, a pokonywanie kolejnych przeszkód zapewnia sporo frajdy. Sukcesywne odkrywanie sekretów kryjówki Ojców Chaosu pobudzi wyobraźnię i dostarczy mnóstwa świetnej zabawy niejednemu żądnemu przygód „uciekinierowi”. W każdym wieku. Polecam.

  SZCZEGÓŁY:

  Nazwa pokoju: Wojna Gangów
  Firma: Escape Room BANK
  Adres: Warszawa, ul. 11 Listopada 22/4
  Typ: kryminalny
  Limit czasu: 60 minut
  Ilość osób: 2-6

  komentarze

  guest
  To pole jest wymagane. Przed jego zaznaczeniem koniecznie zapoznaj się z podlinkowanym dokumentem
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  Zobacz wszystkie kometarze
  Tomasz V. Nguyen Xuan
  Tomasz V. Nguyen Xuan
  Sinolog z wykształcenia, komiksofil z wyboru. Cenię dobrym film, animację, sztukę, stand-up, grę czy serial. Posiadam dosyć szerokie spektrum zainteresowań począwszy od kulinarnych, poprzez sport, na podróżach kończąc. Uwielbiam doświadczać wszystkiego co ma potencjał by mnie ubogacić. Staram się rozwijać wszechstronnie. W wolnych chwilach kontempluję.

  0
  Podziel się swoją opiniąx
  ()
  x