SIEĆ NERDHEIM:

Dobra, darmowa łamigłówka. Recenzja gry Samsara Room

Plakat gry
Plakat gry

Holenderskie studio Rusty Lake uraczyło nas kolejną grą typu point&click osadzoną w malowniczym, a zarazem mrocznym miasteczku o tej samej nazwie. Mimo że tym razem nie będziemy mogli podziwiać całej mieściny, bo jak sama nazwa wskazuje, akcja gry ogranicza się tylko do jednego pokoju, to atrakcji i tak nie zabraknie. Będziemy między innymi przeobrażać się w różne zwierzęta oraz zyskamy moc zmiany pory dnia za pomocą wskazówek zegara. Kto z nas by tak nie chciał? Dzięki temu poranna drzemka mogłaby trwać w nieskończoność. Ponadto warto wspomnieć, że cała przygoda dostępna jest teraz za darmo!

Kadr z gry
Kadr z gry

„Samsara” – cykl narodzin i śmierci. Zjawisko silnie związane z historią Rusty Lake, którą poznajemy m.in. w takich tytułach jak: Rusty Lake: Roots, Rusty Lake Paradise czy Rusty Lake Hotel. Twórcy, którzy nieraz przekonali nas, jak zręcznie potrafią żonglować symboliką, i tym razem nas nie zawiedli. W tej odsłonie serii jest ona oczywiście związana z tematem przewodnim, czyli kręgiem życia. Nie zabraknie więc jajka, bociana oraz noworodka. Pojawią się też mniej oczywiste nawiązania do samsary, jak na przykład wzrost i obumarcie kwiatu czy cykl dobowy.

Gra jest jak zwykle dobrze zrealizowana. Nie znalazłam w niej żadnych bugów, animacje są płynne, a całości towarzyszy przyjemna dla ucha, relaksująca muzyka. Grafika została wykonana w typowym dla studia Rusty Lake rysunkowym stylu i oczywiście nawiązuje do pozostałych części serii. To samo dotyczy onirycznego klimatu, będącego już niemalże znakiem rozpoznawczym wytwórni.

Kadr z gry
Kadr z gry

Jeśli chodzi o poziom zagadek, to jest on dość mocno zróżnicowany. Spotkamy się tu zarówno z niezwykle prostymi, wręcz banalnymi łamigłówkami, jak i skomplikowanymi problemami. Gra oferuje dosyć nietypową formę podpowiedzi. Klikając na ikonkę zębatki, a następnie na znak zapytania, możemy obejrzeć solucję całej gry lub poprosić o wskazówkę na Discordzie. Dzięki temu drugiemu zabiegowi twórcy znaleźli bardzo fajny sposób na budowanie społeczności fanów.

Dla mnie ta gra to strzał w dziesiątkę. Jest ciekawa, dobrze wykonana, a przy okazji można przy niej oderwać się od codzienności i odpocząć. Fani klimatu Rdzawego Jeziora na pewno się nie zawiodą. Mroczne, niepokojące elementy doskonale kontrastują z pozornym spokojem i przytulną atmosferą. Na dodatek twórcy oferują nam całkowicie darmowy dostęp do gry. Szkoda tylko, że jest ona taka krótka.

SZCZEGÓŁY
Tytuł: Samsara Room
Wydawca: Rusty Lake
Producent: Rusty Lake
Platformy: App Store, Google Play, Steam
Gatunek/Typ: indie, przygodowa, point&click
Data premiery: 29.04.2020
Recenzowany egzemplarz: Steam
Polska wersja językowa: Tak

Bądź na bieżąco z naszymi recenzjami. Obserwuj Nerdheim w Google News

komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
To pole jest wymagane. Przed jego zaznaczeniem koniecznie zapoznaj się z podlinkowanym dokumentem
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie kometarze
Holenderskie studio Rusty Lake uraczyło nas kolejną grą typu point&click osadzoną w malowniczym, a zarazem mrocznym miasteczku o tej samej nazwie. Mimo że tym razem nie będziemy mogli podziwiać całej mieściny, bo jak sama nazwa wskazuje, akcja gry ogranicza się tylko do jednego pokoju,...Dobra, darmowa łamigłówka. Recenzja gry Samsara Room
Włącz powiadomienia OK Nie, dzięki