SIEĆ NERDHEIM:

Recenzja gier 100 Pics

100 Pics

100 Pics to gra quizowa, która ma kilka tematycznych odsłon, a mianowicie: Zwierzęta, Flagi, Iluzje optyczne, Zagadki i Kraje. Każda z nich dedykowana jest osobom powyżej szóstego roku życia. Jeśli zamierzacie sprawić ją komuś w prezencie, to warto się zorientować, jakie dana osoba ma zainteresowania. Wiadomo, że sześcioletnie dziecko będzie miało niewielką frajdę z odgadywania flag, jeśli nie zna większości z nich i nie orientuje się w nazwach państw. Jest to oczywiście świetna okazja do nauki, ale nie zapominajmy o zabawie, więc odpowiednio dobierzcie tematykę do upodobań (również w przypadku dorosłych 😉). 

To, co najbardziej podoba mi się w 100 Pics, to praktyczna obudowa, która czyni zabawę fajniejszą. Po włożeniu do niej talii kart początkowo widzimy tylko nazwę kategorii (np. „zwierzęta”) u góry i rozsypane losowo litery na dole (w przypadku łamigłówek czy iluzji optycznych będzie to pytanie). Pośrodku mamy okienko, które możemy odkrywać kawałek po kawałku. Przypomina to cztery małe okiennice zakrywające duże okno. Widzisz na małym fragmencie pióra? Może to papuga? Spróbuj ułożyć nazwę z rozsypanych liter. Jeśli nie jesteś pewien, możesz odkryć kolejny kawałek obrazka. Gdy znasz już odpowiedź, przesuwasz wąski pasek, odsłaniając rozwiązanie. 

Moim jedynym zastrzeżeniem jest fakt, że niektóre „okiennice” otwierają się nieco topornie, choć może po prostu muszą się wyrobić. Mam nadzieję, że nic się nie wyłamie, wyglądają raczej solidnie. 

W 100 Pics można zagrać samemu albo ze znajomymi. Nie ma żadnych sztywnych zasad i nic nie stoi na przeszkodzie, by wymyślać rozmaite wyzwania. Na „okiennicach” zakrywających obrazek widnieje numer 100 pochodzący od nazwy gry, ale możemy uznać, że jest to punktacja. Jeśli podasz prawidłowe rozwiązanie, odkrywając tylko jeden fragment obrazka, to otrzymujesz sto punktów za każdy fragment, który go zasłania. A może zmierzysz się z czasem i sprawdzisz, ile poprawnych odpowiedzi potrafisz podać w ciągu minuty? 

100 Pics

Gra pobudza szare komórki, sprzyja nauce, pozwala ćwiczyć pamięć, może też służyć do zapamiętywania polskich słówek. Pudełko jest na tyle praktyczne, że można je wykorzystać do zrobionych własnoręcznie fiszek czy innych zagadek. 

Jedna talia 100 Pics zawiera pięćdziesiąt dwustronnych kart, czyli aż sto wyzwań. Prawie każda tematyka ma łatwiejszą i trudniejszą połowę. W przypadku Zwierząt początkowo będą to takie stworzenia jak tygrys, kot czy pszczoła. To doskonały wstęp dla maluchów poznających dopiero faunę. Druga część jest już dla prawdziwych miłośników tematu i odkrywamy na kartach między innymi gazelopkę, bongo leśne czy uroczego dikdika. Kategoria Flagi zaczyna się od tych, które każdy z nas doskonale kojarzy, czyli np. charakterystyczne barwy Polski, USA czy Hiszpanii, i przechodzi stopniowo do tych mniej znanych. Wersja Kraje będzie idealna dla miłośnika geografii i podróży. Należy odgadnąć nazwę kraju jedynie po zarysie jego granic na fragmencie mapki. Oczywiście na dole mamy rozsypane litery skrywające nazwę, co może nam znacznie ułatwiać zadanie. Dla bardziej wymagających polecam po prostu zakleić to okienko np. papierową taśmą. Kategorie Iluzje optyczne i Zagadki chyba najbardziej potrafią zaskakiwać. Niektóre pytania są podchwytliwe, a odpowiedzi bywają zabawne. 

Zaczęłam testować wszystkie wersje 100 Pics po kolei, zarówno sama, jak i z innymi graczami, i zleciało mi parę godzin, bo gra po prostu wciąga. Obiecywałam sobie, że odsłonię jeszcze tylko jedną kartę i kończę, ale za każdym razem byłam ciekawa, co znajduje się na kolejnej. Dlatego z czystym sumieniem mogę polecić tę grę każdemu, kto lubi wyzwania i łamigłówki. Obudowa jest wygodna i poręczna tak samo jak smartfon. Może więc warto czasem pobawić się talią kart w zmyślnie skonstruowanym opakowaniu i pobudzić szare komórki czy to w domu, w kolejce do lekarza, czy w pociągu, niż być kolejną osobą wpatrującą się w ekran telefonu?

100 Pics
SZCZEGÓŁY: 
Nazwa: 100 Pics: Zwierzęta; 100 Pics: Kraje; 100 Pics: Flagi; 100 Pics: Zagadki; 100 Pics: Iluzje optyczne 
Ilość graczy: 1 – bez ograniczeń 
Wiek: od 6 lat  
Język: wydanie polskie 
Wydawca: Rebel 
Zawartość pudełka: 
obudowa 
50 dwustronnych kart

Bądź na bieżąco z naszymi recenzjami. Obserwuj Nerdheim w Google News

komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
To pole jest wymagane. Przed jego zaznaczeniem koniecznie zapoznaj się z podlinkowanym dokumentem
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie kometarze
100 Pics to gra quizowa, która ma kilka tematycznych odsłon, a mianowicie: Zwierzęta, Flagi, Iluzje optyczne, Zagadki i Kraje. Każda z nich dedykowana jest osobom powyżej szóstego roku życia. Jeśli zamierzacie sprawić ją komuś w prezencie, to warto się zorientować, jakie dana osoba ma...Recenzja gier 100 Pics
Włącz powiadomienia OK Nie, dzięki