SIEĆ NERDHEIM:

Więcej

  Podsumowanie specjalnego pokazu Nvidia – wszystkie informacje w jednym miejscu

  Za nami specjalna prezentacja firmy Nvidia na której zaprezentowano nowe karty graficzne z serii GeForece RTX 30. Oprócz samych informacji na produktach pojawiły się również materiały z gier Fornite, Cyberpunk 2077 oraz Call of Duty: Black Ops – Cold War. Poniżej zebraliśmy wszystkie informacje i materiały zaprezentowane podczas pokazu.

  Fornite

  Fornite otrzyma wsparcie RTX. RTX, czyli Ray-Tracing, to technologia śledzenia promieni słonecznych w czasie rzeczywistym. Na pokazie przedstawiono również krótki trailer prezentujący tę technologię w grze Fornite.

  Nvidia Broadcast

  Nvidia Broadcast to specjalna aplikacja, która wykorzystuje sztuczną inteligencję w celu stworzenia wirtualnego studia telewizyjnego dla steamerów i twórców. Podczas prezentacji przedstawiono jak ta technologia działa w praktyce. Mogliśmy zobaczyć funkcje redukcji szumów, zmiany tła podczas transmisji oraz śledzenia twarzy przez kamerę. Więcej na poniższym materiale.

  Nvidia Omniverse Machinima

  To kolejne narzędzie udostępnione przez Nvidia. Tym razem jest to technologia dedykowana dla twórców animacji komputerowych.

  Tutaj pokazano możliwości tej technologii na przykładzie gry Mount & Blade II: Bannerlord

  Cyberpunk 2077

  Na Nvidia Livestream pokazano zwiastun Cyberpunk 2077 prezentujący technologię RTX w grze

  Call of Duty: Black Ops – Cold War

  Kolejna prezentacja technologii RTX na przykładzie gry Call of Duty: Black Ops – Cold War

  Nvidia GeForce RTX 3080

  Tak karta określona została jako „flagowy procesor graficzny firmy Nvidia”. Karta została zaprojektowana z myślą o rozdzielczości 4K. Wyposażona jest w szybką pamięć GDDR6X działającą z prędkością 19GB/s. Według testów produkt zapewnia pełną rodzielczość 4K z 60 klatkami na sekundę z włączonym RTX. Cena za tę wersję została ustalona na 699 dolarów amerykańskich (3279 złotych na stronie producenta). Mobel ten będzie dostępny w sprzedaży od 17 września.

  Więcej informacji: [LINK]

  Nvidia GeForce RTX 3070

  Kolejna karta z tej serii. Jej cena została ustalona na 499 dolarów amerykańskich (2359 złotych na stronie producenta). Model ten będzie dostępny w sprzedaży od października.

  Więcej informacji: [LINK]

  Nvidia GeForce RTX 3090

  Kolejną z prezentowanych kart graficznych jest model 3090 zaprojektowany z myślą o rozdzielczości 8K. Pamięć 24 GB GDDR6X działająca z szybkością 19,5Gb/s poradzi sobie z najbardziej wymagającymi zadaniami graficznymi. Cena za ten model to według oficjalnej strony Nvidii 7029 złotych. Produkt będzie dostępny w sprzedaży od 24 września.

  Więcej informacji: [LINK]

  komentarze

  guest
  To pole jest wymagane. Przed jego zaznaczeniem koniecznie zapoznaj się z podlinkowanym dokumentem
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  Zobacz wszystkie kometarze
  Sebastian „Severan” Kuryło
  Sebastian „Severan” Kuryłohttps://disqus.com/by/sebastiankuryo/
  Jestem założycielem i pomysłodawcą tego portalu. Uwielbiam gry RPG z serią Dragon Age na czele, lecz nie pogardzę także i klasycznymi grami “bez prądu”. Prowadzę również wortal związany z serią Dragon Age. Uwielbiam czytać kryminały i książki fantasy. Każdą wolną chwilę w swoim życiu poświęcam rodzinie oraz serialom – pochłaniam ich zdecydowanie za dużo, no ale z nałogu tak łatwo wyjść się nie da :).

  0
  Podziel się swoją opiniąx
  ()
  x