SIEĆ NERDHEIM:

Podsumowanie specjalnego pokazu Nvidia – wszystkie informacje w jednym miejscu

Za nami specjalna prezentacja firmy Nvidia na której zaprezentowano nowe karty graficzne z serii GeForece RTX 30. Oprócz samych informacji na produktach pojawiły się również materiały z gier Fornite, Cyberpunk 2077 oraz Call of Duty: Black Ops – Cold War. Poniżej zebraliśmy wszystkie informacje i materiały zaprezentowane podczas pokazu.

Fornite

Fornite otrzyma wsparcie RTX. RTX, czyli Ray-Tracing, to technologia śledzenia promieni słonecznych w czasie rzeczywistym. Na pokazie przedstawiono również krótki trailer prezentujący tę technologię w grze Fornite.

Nvidia Broadcast

Nvidia Broadcast to specjalna aplikacja, która wykorzystuje sztuczną inteligencję w celu stworzenia wirtualnego studia telewizyjnego dla steamerów i twórców. Podczas prezentacji przedstawiono jak ta technologia działa w praktyce. Mogliśmy zobaczyć funkcje redukcji szumów, zmiany tła podczas transmisji oraz śledzenia twarzy przez kamerę. Więcej na poniższym materiale.

Nvidia Omniverse Machinima

To kolejne narzędzie udostępnione przez Nvidia. Tym razem jest to technologia dedykowana dla twórców animacji komputerowych.

Tutaj pokazano możliwości tej technologii na przykładzie gry Mount & Blade II: Bannerlord

Cyberpunk 2077

Na Nvidia Livestream pokazano zwiastun Cyberpunk 2077 prezentujący technologię RTX w grze

Call of Duty: Black Ops – Cold War

Kolejna prezentacja technologii RTX na przykładzie gry Call of Duty: Black Ops – Cold War

Nvidia GeForce RTX 3080

Tak karta określona została jako „flagowy procesor graficzny firmy Nvidia”. Karta została zaprojektowana z myślą o rozdzielczości 4K. Wyposażona jest w szybką pamięć GDDR6X działającą z prędkością 19GB/s. Według testów produkt zapewnia pełną rodzielczość 4K z 60 klatkami na sekundę z włączonym RTX. Cena za tę wersję została ustalona na 699 dolarów amerykańskich (3279 złotych na stronie producenta). Mobel ten będzie dostępny w sprzedaży od 17 września.

Więcej informacji: [LINK]

Nvidia GeForce RTX 3070

Kolejna karta z tej serii. Jej cena została ustalona na 499 dolarów amerykańskich (2359 złotych na stronie producenta). Model ten będzie dostępny w sprzedaży od października.

Więcej informacji: [LINK]

Nvidia GeForce RTX 3090

Kolejną z prezentowanych kart graficznych jest model 3090 zaprojektowany z myślą o rozdzielczości 8K. Pamięć 24 GB GDDR6X działająca z szybkością 19,5Gb/s poradzi sobie z najbardziej wymagającymi zadaniami graficznymi. Cena za ten model to według oficjalnej strony Nvidii 7029 złotych. Produkt będzie dostępny w sprzedaży od 24 września.

Więcej informacji: [LINK]

Bądź na bieżąco z naszymi recenzjami. Obserwuj Nerdheim w Google News

komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
To pole jest wymagane. Przed jego zaznaczeniem koniecznie zapoznaj się z podlinkowanym dokumentem
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie kometarze
Sebastian „Severan” Kuryło
Sebastian „Severan” Kuryło
Jestem założycielem i pomysłodawcą tego portalu. Uwielbiam gry RPG z serią Dragon Age na czele, lecz nie pogardzę także i klasycznymi grami “bez prądu”. Prowadzę również wortal związany z serią Dragon Age. Uwielbiam czytać kryminały i książki fantasy. Każdą wolną chwilę w swoim życiu poświęcam rodzinie oraz serialom – pochłaniam ich zdecydowanie za dużo, no ale z nałogu tak łatwo wyjść się nie da :).
Włącz powiadomienia OK Nie, dzięki