SIEĆ NERDHEIM:

Podsumowanie prezentacji State of Play (6 sierpnia) – wszystkie zapowiedzi, zwiastuny i gameplaye w jednym miejscu

Za nami kolejny pokaz nadchodzących gier na konsole Sony. Tym razem prezentacja w większym stopniu skupiła się na grach na konsole PlayStation 4 i Playstation VR, ale nie zabrakło też smaczków związanych z nadchodzącą generacją i PlayStation 5. Poniżej zobaczyć możecie podsumowanie wszystkich materiałów zaprezentowanych podczas dzisiejszego State of Play.

ZOBACZ TAKŻE:

CAŁY POKAZ

Crash Bandicoot 4: It’s About Time

Hitman III VR

Braid

The Pathless

Spelunky 2

Genshin Impact

Aeon Must Die

ANNO: Mutationem

Bugsnax

Vader Immortal: A Star Wars VR Series

Control Expansion 2 AWE

Auto Chess

The Pedestrian

Hood: Outlaws & Legends

Temtem

GodFall

SGonera

Moim zdaniem największym zaskoczeniem podczas pokazu okazała się silna reprezentacja gier przeznaczonych na PlayStation VR. Hitman 3 oraz Vader Immortal zaprezentowały się znakomicie. Ich obecność potwierdza, że japońska firma nie rezygnuje z rozwoju wirtualnej rzeczywistości. Z pewnością wielu graczy ponownie rozważy zakup gogli od Sony, tym bardziej że według wszelkich informacji mają one być kompatybilne z PS5.

Jurkir

Muszę przyznać, że ta prezentacja mnie pozytywnie zaskoczyła. Kompletnie nie byłem na nią nastawiony, gdy usłyszałem, że ma być tylko o grach na PS4 (co okazało się perfidnym kłamstwem!). Bardzo dobry start z Crashem 4, który zdecydowanie będzie hitem. Wygląda to wspaniale, wzięli co najlepsze z ostatniej wersji i rozszerzyli o dodatkowe elementy. Potem wielki szok z Hitmanem III, który zapowiada się wyśmienicie, a dodanie trybu VRowego, na pewno jest ciekawym zabiegiem, który fajnie by było przetestować. Następnie nastąpiło zwolnienie. Prezentowane gry były interesujące, ale jak to mówią nic nie urwało. Nie jestem fanem stylu Japońskiego, ale Genshin Impact mnie dosyć zaciekawiło. Śmierdzi mi to trochę klonem Zeldy, ale bardzo możliwe, że dam szansę. Kolejną zapowiedzią, która zwróciła uwagę był VRowy Star Wars. Niestety tytułu nie sprawdzę, bo w najbliższym czasie nie zamierzam kupować zestawu do wirtualnej rzeczywistości. Natomiast dodatek do Controla skupiający się wokół Alana Wake’a – Tak, poproszę! Pedestrian wydaje się być ciekawym projektem, ale tylko tyle. Natomiast Hood: Outlaws & Legends… wow! Staram się nader nie ekscytować, bo to zwiastun animowany, a nie nagranie z gry, ale koncepcja brzmi fenomenalnie. Skończę tylko stwierdzeniem, że Godfall będzie kupowany od razu z PS5, więc chyba więcej nie muszę dodawać. 😉 Sony bardzo pozytywnie mnie zaskoczyliście.

Kerberos

Zwróciłem uwagę na Crasha i drobne powroty Alana czy Braida oraz na tuptającą coraz szybciej przyszłość VR, ale przez resztę dryfowałem. Poderwałem się tak szczerze na syntetyczny beat Aeon Must Die. I oczywiście jedyna rzecz która naprawdę mi się spodobała musi wiązać się z kontrowersją – najwyraźniej ekipa która pracowała nad grą była pod wpływem nadużyć, rzuciła robotę i została bez praw autorskich. Szykuje się konflikt prawny. Zobaczymy jak się to rozwinie i w jakiej formie gra wyjdzie. Jeśli wyjdzie.
Na pocieszenie Godfall wygląda ciągle tak samo ładnie jak od pierwszych zapowiedzi.

Bądź na bieżąco z naszymi recenzjami. Obserwuj Nerdheim w Google News

komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
To pole jest wymagane. Przed jego zaznaczeniem koniecznie zapoznaj się z podlinkowanym dokumentem
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie kometarze
Sebastian „Severan” Kuryło
Jestem założycielem i pomysłodawcą tego portalu. Uwielbiam gry RPG z serią Dragon Age na czele, lecz nie pogardzę także i klasycznymi grami “bez prądu”. Prowadzę również wortal związany z serią Dragon Age. Uwielbiam czytać kryminały i książki fantasy. Każdą wolną chwilę w swoim życiu poświęcam rodzinie oraz serialom – pochłaniam ich zdecydowanie za dużo, no ale z nałogu tak łatwo wyjść się nie da :).