Więcej

  Podsumowanie konferencji PG Gaming Show na E3 2016

  Dzięki redaktorom serwisu PC Gamer również fani komputerów osobistych mieli swoją konferencję na E3 2016 nazwaną PC Gaming Show. W co w najbliższych miesiącach będziemy mogli zagrać na naszych PC-tach? Zapraszamy do podsumowania.

  Warhammer 40,000: Dawn of War 3

  Tytuł mówi sam za siebie. Kontynuacja kultowej strategi czasu rzeczywistego. Zobaczyliśmy grę w akcji i mimo, że twórcy jest to materiał z wersji alfa, to już prezentuje się bardzo okazale. Za imperatora będziemy walczyć w niedalekiej przyszłości – oby nie za 40tys. lat ;).

  Premiera: 2017
  Platformy: PC

  Oxygen Not Included

  Mały indyk z grafiką 2D. O tematyce przetrwania w kolonii pozaziemskiej, w ładnej kreskówkowej oprawie. Gra jest od twórców Don’t Starve, więc o dobrą jakość nie musimy się martwić.

  Premiera: Przełom 2016/17
  Platformy: PC

  Nowości do Ark: Survival Evolved

  Do gry zostały zapowiedziane nowe rzeczy. Nowy teren o nazwie Redwood oraz gatunek dinozaura Titanosuar (bardzo oryginalna nazwa). Oprócz tego otrzymamy nowe tryby rozgrywki. W jedynym z nich będziemy mogli wcielić się w role zwierząt. Niestety nie została podana premiera gry, która wciąż znajduje się w wczesnym dostępie.

  Mount & Blade 2: Bannerlord

  W tej odsłonie otrzymamy możliwość oblężenia wrogich zamków. Do dyspozycji otrzymamy machiny wojenne, a w tle ma walczyć około stu do nawet pięciuset jednostek.

  Premiera: brak informacji
  Platformy: PC

  The Surge

  Nowa gra od studia Deck 13 stawia na połączenie Dark Souls i mechów. Zwiastun bardzo krótki, ale jest na co popatrzeć.

  Premiera: brak informacji
  Platformy: PC

  LawBreakers

  Cliff Bleszynski pojawił się na scenie, by móc zaprezentować swoją nową grę, która jest przedstawicielem nowego gatunku Shooter Hero. W porównaniu do konkurencji gra jest bardziej dynamiczna i brutalniejsza. LawBreakers pojawi się w przyszłości w usłudze Steam Early Access.

  Premiera: brak informacji (18 i 19 czerwiec alfa testy)
  Platforma: PC

  Vampyr

  Nowości od AMD

  Nie samymi grami pecetowiec żyje. Musi też mieć na czym grać. Tutaj z pomocą przychodzi firma AMD z nową linią kart graficznych oraz nowym procesorem. Modele kart graficznych o nazwie RX 400 mają oferować granie za pomocą okularów VR oraz lepsze wsparcie dla e-sportu. Ceny oraz daty premiery nie podano. Procesor najnowszej generacji o tajemniczej nazwie ZEN trafi do sprzedaży na przełomie 2016/2017 roku i będzie skierowany dla bardziej wymagających użytkowników. Na koniec prezentacji firma AMD, przedstawiła gadżet w postaci plecaka VR. Na plecach będzie się znajdowała jednostka do której podłączymy okulary VR. Ma to uwolnić użytkowników od kabli i dać sporo swobody. Ceny oraz daty tego sprzętu nie ujawniono.

  Dodatki do Killing Floor 2

  Do istniejącej już gry zostały zapowiedziane nowe rzeczy. Nowy tryb rozgrywki, postać, osiągnięcia i wiele innych. Warto też dodać, że od 16 do 20 czerwca będziemy mogli zagrać w grę za darmo na Steam.

  Killing Floor: Incursion

  Zostańmy w klimatach horroru. Twórcy pochwalili się nowym projektem, który będzie wymagał okularów VR. A dokładniej pod Oculus Rift i kontrolerów Oculus Touch.

  SUPERHOT VR

  Tym razem specjalna wersja udanego SUPERHOT-A. Za pomocą Oculus Rift i kontrolerów do niego stawimy czoła wrogom, już w końcówce tego roku.

  Observer

  Polskie gry to nie tylko seria Wiedźmin. Na konferencji została pokazana nowa gra twórców Layers of Fear. Będzie to horror w klimacie cyber-punku o tematyce hakowania ludzkich umysłów.

  Premiera: brak informacji
  Platformy: PC

  Arma 3

  Arma 3 doczeka się nowego dodatku o nazwie Apex. Dodatek ten wprowadzi szerego nowości – bronie, kampenię dla maksymalnie czterech graczy, pojazdy oraz mapę mierzącą ponad 100 km2.

  Dual Universe

  Halo Wars 2

  Day of Infamy

  Mages of Mystralia

  Warframe

  Deus Ex: Mankind Divided

  Tyranny

  Studio Obsidian Entertainment po udanym Pillars of Eternity nie spoczął na laurach i już tworzy nową grę. Tyranny będzie cRPG w rzucie izometrycznym. Ze zwiastuna możemy wywnioskować, że nasze decyzje będą miały bardzo duży wpływ na świat gry.

  Premiera: 2016
  Platformy: PC

  Giant Cop:Justice Above All

  Gdy znudzi nam się strzelanie do zombii to możemy się wcielić w policjanta. W tej grze też za pomocą wirtualnej rzeczywistości będziemy bronić miasta jako policjant olbrzym. Rozgrywka może nam przypominać dawny hit Black & White. Wszystko to podane w lekko komiksowej i zabawnej oprawie.

  Dodatki:

  Podsumowanie

  Mimo ogromu zapowiedzi i prezentacji, tak naprawdę poza Dawn of War III i Tyranny nie otrzymaliśmy dużego hitu. Szkoda, że firmy bardziej stawiają na mniejsze gry oraz skupiające się na technologii VR.

  Dodaj komentarz

  avatar
  Sebastian „Severan” Kuryło
  Sebastian „Severan” Kuryło
  Jestem założycielem i pomysłodawcą tego portalu. Uwielbiam gry RPG z serią Dragon Age na czele, lecz nie pogardzę także i klasycznymi grami “bez prądu”. Prowadzę również wortal związany z serią Dragon Age. Uwielbiam czytać kryminały i książki fantasy. Każdą wolną chwilę w swoim życiu poświęcam rodzinie oraz serialom – pochłaniam ich zdecydowanie za dużo, no ale z nałogu tak łatwo wyjść się nie da :).