SIEĆ NERDHEIM:

Pasjonują cię retro konsole? Na tę pozycję warto czekać

Korektayaiez

Na jesieni tego roku publikacji doczeka się polska edycja książki Evana Amosa, „Konsole do gier 2.0” doceniona już przez pasjonatów na całym świecie.

Niezależnie od tego, czy masz za sobą dorastanie u boku rozwijającej się technologii i chęć na nostalgiczne wspominki, czy jesteś pasjonatem retro-gamingu, to pozycja, której dodanie do kolekcji warto rozpatrzyć.  Cyferki w tytule oznaczają wydanie rozszerzone i ono zostanie właśnie dostarczone do polskiego czytelnika.

„Konsole do gier 2.0. Ilustrowana historia od Atari do Playstation” autorstwa Evana Amosa wydana zostanie w wysokiej jakości twardej oprawie z elementami dekoracyjnymi na 312 stronach formatu A4, czyli otrzymamy godnie prezentujący się, solidny album. W środku będziemy cieszyć się grubym, kolorowym papierem, na którym zobaczymy wysokiej jakości zdjęcia.

Na fotografiach będą oczywiście tytułowi bohaterowie książki –konsole! Ujrzymy je jak żywe, ale sam wygląd maszyny to jedno; na przekrojowych fotografiach przyjrzymy się, co mają w środku rozłożone element po elemencie. Zdjęciom towarzyszy rys historyczny i ciekawostki związane z danym sprzętem.

Ta lekcja historii dotyczy nie tylko znanych marek jak Atari, Commodore, Spectrum, czy Nintendo, ale również niszowych konsol, zupełnie w Polsce nieznanych. Są też inne związane z branżą perełki, jak np. mikrokomputery. Autor jest profesjonalnym fotografem sprzętu, który udokumentował historię elektronicznej rozrywki, jakiej jeszcze nie widziano. A wszystko to przetłumaczone na nasz rodzimy język.

Premiera będzie miała miejsca na w okolicach września-października, dokładna data nie została jeszcze ujawniona. Tak samo cena, ale wydawca obiecuje, że będzie „atrakcyjna dla polskiego czytelnika”.

W obecnej chwili można zapisywać się na listę oczekujących na stronie wydawcy Gamebook. Każda zapisana osoba w dniu premiery za darmo otrzyma również e-book „Wszystkie skarby Atarii” Bartka Kluski, przekrojową historię kultowej firmy.           

Bądź na bieżąco z naszymi recenzjami. Obserwuj Nerdheim w Google News

komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
To pole jest wymagane. Przed jego zaznaczeniem koniecznie zapoznaj się z podlinkowanym dokumentem
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie kometarze
Włącz powiadomienia OK Nie, dzięki