SIEĆ NERDHEIM:

Hosting pod WordPress. Czym się kierować podczas wyboru?

Niebawem planujesz uruchomić swoją pierwszą wirtualną wizytówkę? Szukasz pomysłu na ciekawą stronę www? Nie masz pojęcia o tym, czym rządzi się świat Internetu? Bez wątpienia, niezależnie od tego na jakim etapie przygotowywania swej witryny online jesteś, bardzo istotnym i nieodłącznym elementem przesądzającym o Twoim sukcesie w sieci okazuje się zwłaszcza właściwie dobrany hosting. Dylematem wielu, głównie początkujących blogerów, którzy decydują się na skorzystanie z popularnego programu jakim jest kultowy już niemal WordPress, okazuje się dobór stosownej usługi hostingowej, jaka pozwoli stronie funkcjonować bez zarzutów.

O hostingu

Zacznijmy od krótkiego i zwięzłego przybliżenia, na czym w ogóle w praktyce polega hosting i co to takiego. Patrząc z perspektywy zupełnego laika, warto wspomnieć, iż to nic innego jak forma zapewniania miejsca na serwerze, co natomiast przekłada się na wydzielenie odpowiedniej przestrzeni na umieszczenie strony www, czy też wykreowanie skrzynki mailowej. Co więcej, mając dobrej jakości hosting zyskujemy sposobność wirtualnego przechowywania plików, co jest natomiast równoznaczne ze stałym dostępem do nich. Rozmaitych ofert ze strony wielorakich firm internetowych specjalizujących się w świadczeniu usług hostingowych jest cała masa, lecz nie oznacza to, że każda propozycja wysuwana konsumentowi jest identyczna. Warto nie typować w ciemno, ale starać się dopasowywać hosting należycie do rodzaju prowadzonej strony. Na przykładzie tytułowego WordPressa na pewno trzeba podkreślić, że idealnym wariantem okazują się odrębne hostingi stricte pod ten powszechnie znany hosting, Jedną z takich opcji ma w swoim szerokim wachlarzu produktowym firma Linuxpl.com, która posiada w opisywanej materii olbrzymie doświadczenie. Poza tym, nie zapominajmy, że istotne jest, by potencjalny partner biznesowy, z którym ostatecznie podpiszesz umowę o współpracy w zakresie hostingu, uwzględniał w swojej ofercie między innymi opcję testową. Wówczas sprawdzisz, czy hosting, który Ci proponuje dana marka naprawdę jest warty inwestycji.

Konkretny przypadek

Jeżeli chodzi o WordPress, jaki od lat niewątpliwie uchodzi za niemający sobie równych system zarządzania treścią bazujący na funkcjonalności oraz intuicyjności i zarazem prostocie obsługi, jest to jeden z najchętniej wybieranych programów do administrowania. Nie dziwne, bowiem jest na tle wygodnym rozwiązaniem, przy tym mając mnóstwo funkcji i wtyczek, że nie ma się co zastanawiać nad wyborem jakiegokolwiek innego, tym bardziej gdy jesteśmy dopiero raczkujący w swym funkcjonowaniu w sieci. Mimo wspomnianego nieskomplikowania w użytkowaniu, WordPress potrzebuje jednakże niezawodnego hostingu. Linuxpl.com, o którym mowa była już we wcześniejszym akapicie, proponuje aż ponad 60 razy wydajniejszy hosting dedykowany konkretnie WordPressowi. Jego cechami szczególnymi wyróżniającymi go na tle „zwykłych” hostingów jest między innymi backup baz co każde sześć godzin, autorskie mechanizmy bezpieczeństwa oraz maksymalna niezawodność gwarantowana dzięki wykorzystaniu dysków NVMe, Redis czy Memcached.

Bądź na bieżąco z naszymi recenzjami. Obserwuj Nerdheim w Google News

komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
To pole jest wymagane. Przed jego zaznaczeniem koniecznie zapoznaj się z podlinkowanym dokumentem
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie kometarze
Sebastian „Severan” Kuryło
Sebastian „Severan” Kuryło
Jestem założycielem i pomysłodawcą tego portalu. Uwielbiam gry RPG z serią Dragon Age na czele, lecz nie pogardzę także i klasycznymi grami “bez prądu”. Prowadzę również wortal związany z serią Dragon Age. Uwielbiam czytać kryminały i książki fantasy. Każdą wolną chwilę w swoim życiu poświęcam rodzinie oraz serialom – pochłaniam ich zdecydowanie za dużo, no ale z nałogu tak łatwo wyjść się nie da :).

Ważne! Hazard może uzależniać i nie daje gwarancji na wygraną. Treści zamieszczone w artykułach z tej kategorii mają charakter wyłącznie informacyjny i są skierowane dla osób spoza Polski.

Włącz powiadomienia OK Nie, dzięki