SIEĆ NERDHEIM:

Roczek Nie tylko gry – podsumowanie

Wydaje się, że zaledwie wczoraj Severan wspominał o tym, że planuje założyć bloga poświęconego zagadnieniom okołogrowym i popkulturze, a niedługo później faktycznie go założył. Pamięć ludzka jest jednak tak zabawna, że nie za bardzo chce dotrzeć do niej fakt, że w rzeczywistości minął już rok, a czas ten zleciał jak z bicza trzasnął. Z okazji pierwszej urodzin przygotowaliśmy malutkie podsumowanie, które pokazuje, że przez ostatnich dwanaście miesięcy nie próżnowaliśmy, a praca w ekipie bezustannie wre.

W ciągu minionego roku opublikowaliśmy na blogu teksty co najmniej dziewiętnastu osób, w tym kilka konkursowych oraz gościnnych. Chociaż przyjęcie w poczet ekipy Nie tylko gry nie jest zadaniem niezwykle trudnym, to jednak trudniej jest się w niej utrzymać, ponieważ bardzo dużą uwagę przywiązujemy do jakości publikowanych tekstów oraz umiejętności pracy zespołowej. Obie te rzeczy są dla nas bardzo ważne, ale mówiąc o tej drugiej można chyba użyć sformułowania „rodzina Nie tylko gry” – nasi redaktorzy zżyli się ze sobą, a chociaż jesteśmy bardzo wesołą gromadką, złożoną z przenajróżniejszych indywiduów, świetnie się ze sobą dogadujemy.

Nasza praca jest hobbystyczna i nie czerpiemy z niej korzyści majątkowych, w związku z czym pasję godzimy z życiem prywatnym i zawodowym. Praca w ekipie wre bezustannie – recenzenci piszą, a korektorki mozolnie cyzelują teksty, żebyśmy mogli na czas dostarczyć Wam wysokiej jakości teksty. Na grupowym czacie z kolei wszyscy urządzamy burze mózgów, podczas których staramy się wymyśleć, co zrobić, żeby być jeszcze lepszymi.

Nasi recenzenci – obecni i przeszli – w okresie od 29 listopada 2015 roku do wczoraj napisali łącznie 422 teksty – najczęściej recenzji, ale również felietonów czy relacji. Żeby być nieco dokładniejszym, opublikowaliśmy recenzje:

138 komiksów – kompletnych wydań lub poszczególnych numerów
82 filmów – fabularnych i dokumentalnych, hollywoodzkich blockbusterów i produkcji niemalże zupełnie zapomnianych
56 gier komputerowych – zarówno tytułów AAA, jak i niezależnych oraz retro
36 artbooków
30 książek – beletrystyki, literatury faktu i kompendiów
15 seriali (w tym szczegółowe recenzje wszystkich odcinków szóstej serii Gry o tron)
13 gier planszowych lub karcianych
8 różnego rodzaju gadżetów
4 słuchowisk
2 płyt.

Dodatkowo opublikowaliśmy 29 tekstów niebędących recenzjami – tak felietonów związanych z grami komputerowymi i popkulturą, jak również relacji z różnorakich wydarzeń kulturalnych, na których pojawili się nasi redaktorzy, w tym m.in. Falkon, PGA, Imladris, Pyrkon czy wrocławskie Dni Fantastyki. Zorganizowaliśmy w tym czasie trzy konkursy, poświęcone seriom Assassin’s CreedWarcraft, w których nagrodami były gadżety z gier lub kody do nich.

Jak na stosunkowo młodego bloga, pochwalić możemy się całkiem imponującą listą partnerów. Współpracujemy z polskimi wydawnictwami lub sklepami takimi jak (w kolejności alfabetycznej) 2 Pionki, Egmont, IQ Publishing, Rebel, SQN i Znak, zaś wśród naszych zagranicznych partnerów znajdują się m.in. tacy tytani jak DC Comics, Dark Horse Comics, Titan Comics czy BOOM! Studios.

No i jesteście, oczywiście, Wy – nasi czytelnicy, bez których wszystko to, co robimy, nie miałoby najmniejszego sensu. Przed kilkoma dniami zrobiliście nam miły urodzinowy prezent, kiedy licznik polubień na Facebooku przekroczył magiczną liczbę tysiąca. To dzięki Waszym odwiedzinom możemy pozwolić sobie na współpracę z dużymi wydawcami, dla których jedną z kluczowych kwestii przy ewentualnym partnerstwie jest zasięg i siła strony, a dzięki którym możemy dostarczać Wam przedpremierowe recenzje artbooków czy komiksów, a takich w ciągu ostatniego roku pojawiło się na naszych łamach kilkanaście.

Dziękujemy za tysiąc polubień, za tysiące odwiedzin dziennie oraz za zaufanie, jakim nas darzycie, które sprawiło, że z blogu działającego na Tumblrze staliśmy się stroną stojącą na własnym serwerze. Biorąc pod uwagę to, jak bardzo owocny był pierwszy rok, z wielkim optymizmem patrzymy w przyszłość i nie możemy doczekać się tego, co przyniesie kolejnych dwanaście miesięcy.

Dziękujemy, że jesteście z nami!

Łukasz Bartosiewicz – recenzent
Dominika „Mara” Bieńkowska – recenzentka, korektorka
Małgorzata „Aya” Czoków – recenzentka
Aga „Fushikoma” Czoska – recenzentka
Martyna „Idris” Halbiniak – recenzentka
Barbara „Libelo” Kciuk – recenzent
Ewa Koszmar – korektorka
Łukasz „Kisiel” Krzeszowiec – recenzent
Sebastian „Severan” Kuryło – recenzent, założyciel
Julia „julcziczka” Lachowicz – recenzentka
Michał Lipka – recenzent
Ela „TuTu” Pętkowska-Petrykowska – recenzentka
Marcin „Szaman” Piotrowski – recenzent
Tomasz „Snah” Rosłon – recenzent
Izabela „Deneve” Ryżek – recenzentka
Jacek „Pottero” Stankiewicz – recenzent
Radosław „Radziu” Szalek – recenzent
Julia „Angi” Świerczyńska – recenzentka
Marcin „Martinez” Turkot – recenzent

Bądź na bieżąco z naszymi recenzjami. Obserwuj Nerdheim w Google News

komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
To pole jest wymagane. Przed jego zaznaczeniem koniecznie zapoznaj się z podlinkowanym dokumentem
1 Komentarz
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie kometarze
Deneve
Deneve
7 lat temu

Jestem pewna, że widziałam inną wersję tego dokumentu!

Jacek „Pottero” Stankiewicz
Jacek „Pottero” Stankiewiczhttps://swiatthedas.wordpress.com/
Jak przystało na reprezentanta rocznika 1987, jestem zgrzybiałym dziadziusiem, który doskonale pamięta szczękopady, jakie wywoływały pierwsze kontakty z „Doomem”, a potem z „Quakiem” i „Unreal Tournament”. Zapalony gracz z ponaddwudziestopięcioletnim doświadczeniem, z uwielbieniem pochłaniający przede wszystkim gry akcji, shootery i niektóre RPG. Namiętny oglądacz filmów i seriali, miłośnik Tarantina, Moodyssona i Tromy, w wolnej chwili pochłaniacz książek i słuchowisk, interesujący się wszystkim, co wyda mu się warte uwagi. Dla rozrywki publikujący gdzie się da, w tym m.in. czy w czasopismach branżowych. Administrator Dragon Age Polskiej Wiki.

Ważne! Hazard może uzależniać i nie daje gwarancji na wygraną. Treści zamieszczone w artykułach z tej kategorii mają charakter wyłącznie informacyjny i są skierowane dla osób spoza Polski.

Włącz powiadomienia OK Nie, dzięki