SIEĆ NERDHEIM:

Więcej

  Halloweenowe zestawienie pokojów zagadek z całej Polski

  KorektaDeneve

  Specjalnie z okazji Halloween razem z Idris przygotowaliśmy dla Was zestawienie dziesięciu najstraszniejszych pokojów, z których uciekliśmy. Jeżeli zastanawiacie się nad escape roomami wartymi odwiedzenia, mamy nadzieję, że nasz miniprzewodnik pomoże Wam podjąć decyzję. Zdajemy sobie sprawę, że na naszej liście zabrakło miejsca dla wielu innych lokacji, dlatego prosimy o wpisywanie w komentarzach Waszych propozycji. Które pokoje Waszym zdaniem są warte odwiedzenia w przededniu Święta Zmarłych? Czekamy na rekomendacje!

  Pokój Egzorcysty (Bydgoszcz)

  Oglądaliście Egzorcystę? No pewnie, kto nie oglądał. A teraz wyobraźcie sobie, że zostajecie rzuceni w sam środek tego filmu. Demon opętał Bogu ducha winną osobę. Możecie jej pomóc, odprawiając egzorcyzmy i uwalniając ją od demona, ale… możecie też zginąć. Właściwie ta druga opcja jest dużo bardziej prawdopodobna. Wszystko, co znajduje się w tym pokoju, będzie działać przeciwko Wam i starać się powstrzymać Was w każdy możliwy sposób. Do tego czas płynie nieubłaganie. Grę umili Wam jedna z najlepszych ścieżek dźwiękowych, jakie słyszałem w escape roomie. Po tym pokoju będziecie mieć koszmary.

  SZCZEGÓŁY:

  Nazwa pokoju: Pokój egzorcysty
  Firma: Let’s Play the Game
  Adres: Bydgoszcz, Grodzka 17
  Typ: horror
  Limit czasu: 60 minut
  Ilość osób: 2-5

  Dom mordercy (Warszawa)

  Jesteście na tropie seryjnego mordercy. Wiele miesięcy błądzenia po omacku, sprawdzania fałszywych śladów i żmudnej, policyjnej roboty. Aż w końcu dostajecie cynk od informatora o miejscu przebywania zwyrodnialca polującego na kobiety. Trafiacie do jego dziupli, która okazuje się pułapką. Teraz to Wy zamieniacie się w zwierzynę. A ofiary… wygląda na to, że nie były ich dziesiątki, a setki… Zaraz, co to za dźwięk? Czyżby psychopata miał teraz wrócić do swojej nory? A może nigdy tak naprawdę jej nie opuścił, śledząc Wasz każdy krok… Nie dla wrażliwych. Serio.

  SZCZEGÓŁY:

  Nazwa pokoju: Dom mordercy
  Firma: Black Cat Escape Room
  Adres: Warszawa, Aleje Jerozolimskie 155/77
  Typ: thriller
  Limit czasu: 60 minut
  Ilość osób: 2-4

  Obłęd (Bydgoszcz)

  Przechodząc obok opuszczonego budynku, dobiegają Was upiorne krzyki i błagania o pomoc. Natychmiast ruszacie z odsieczą. Wydawałoby się, że tak fatalne decyzje popełniają tylko bohaterowie zagranicznych filmów grozy. Teraz sami znaleźliście się w środku horroru. Spróbujcie się z niego wydostać, nie popadając w obłęd. Oglądajcie się za siebie na każdym kroku, bo oni wiedzą o waszej obecności. I czekają… Jeszcze jedno, Wasz los nie jest już tylko w Waszych rękach. Zginiecie na pewno. Do pokoju zabierzcie ze sobą paczkę pieluch, przyda się.

  SZCZEGÓŁY:

  Nazwa pokoju: Obłęd
  Firma: Break the Brain
  Adres: Bydgoszcz, Gdańska 27
  Typ: horror
  Limit czasu: 60 minut
  Ilość osób: 3-7

  Godzina do zmroku (Bydgoszcz)

  Ciemność. Kraty. Skowyt. Lament. Kroki. Bicie serca. Nie wiecie gdzie jesteście, ani w jaki sposób się tu znaleźliście. Jedno jest pewne – on będzie tu wracał. Za każdym razem zabierając kolejnego z was. Potem usłyszycie głośne błagania, krzyki przerażenia, a później już tylko ciche pojękiwania zdradzające nadchodzącą śmierć waszego ekstowarzysza niedoli. Nie łudźcie się, pomoc nie nadejdzie. Do zmroku pozostała ledwo godzina, wykorzystajcie ją możliwie najlepiej. Obowiązkowy punkt do odwiedzenia na mapie Bydgoszczy. Tylko dla ludzi o stalowych nerwach!

  SZCZEGÓŁY:

  Nazwa pokoju: Godzina do zmroku
  Firma: Ewakuacja
  Adres: Bydgoszcz, Fredry 1/1
  Typ: horror
  Limit czasu: 60 minut
  Ilość osób: 2-5

  Koszmar z ul. Długiej (Kraków)

  A gdybyście tak mogli wejść do czyjegoś snu? Mogłaby to być fascynująca przygoda, prawda? Pod warunkiem, że tym kimś nie byłby Freddy Krüger. A tak – budzicie się wewnątrz mary, z której możecie już nie wrócić, bowiem wszystko, co przydarzy się Wam w trakcie snu, odczujecie na własnej skórze naprawdę. Zegar tyka, a na wybudzenie jest coraz mniej czasu, zwłaszcza, że Freddy zaczyna deptać Wam po piętach. A przecież gracie na jego zasadach… Koszmar powraca!

  SZCZEGÓŁY:

  Nazwa pokoju: Koszmar z ul. Długiej
  Firma: Escape Land Kraków
  Adres: Kraków, Długa 43/6
  Typ: thriller
  Limit czasu: 60 minut
  Ilość osób: 2-4

  Łowca Głów (Warszawa)

  Trwają poszukiwania 21-letniej dziewczyny, której rodzice zgłosili się do Was po pomoc. Wpadacie na dobry trop, ale dajecie się złapać. Odtąd każda minuta to walka z czasem, a na szali jest już nie tylko życie ofiary, ale i wasze. Wizyta w pokoju zaczyna się bardzo kameralnie i spokojnie – to tylko przedsmak. Im głębiej sięgamy pod powierzchnię, tym ciekawiej i… niebezpieczniej. Nie dajcie się zabić. Łatwo zatracić się w tej grze, gdzie granice pomiędzy zabawą a rzeczywistością zaczynają się zacierać… Trwoga, różnorodność i niesztampowe podejście do tematu grozy. Nie dla klaustrofobów!

  SZCZEGÓŁY:

  Nazwa pokoju: Łowca Głów
  Firma: Amazeing
  Adres: Warszawa, Myśliborska 53
  Typ: thriller
  Limit czasu: 75 minut
  Ilość osób: 1-4

  Rytuał – Historia Prawdziwa (Sopot)

  Zostaliście porwani i ogłuszeni. Powoli dochodzicie do siebie w ciemnym pomieszczeniu. Waszych uszu dobiega odgłos zbliżających się kroków. To on. Wrócił, by się z Wami zabawić. Czasu nie zostało wiele. Jeśli chcecie przeżyć, musicie wykorzystać każdą minutę. Jeżeli lubicie się bać, to ten pokój jest dla Was! W przeciwnym razie radzę się dobrze zastanowić, na co się piszecie. Chodzą słuchy, że niektórzy gracze przypłacili ukończenie gry poważnym załamaniem nerwowym… Ale przecież to tylko gra, prawda? Autorzy dołożą wszelkich starań, byście nie wyszli z pokoju cało… Polecam tylko ludziom o mocnych nerwach.

  SZCZEGÓŁY:

  Nazwa pokoju: Rytuał – Historia prawdziwa
  Firma: Questrooms – Sopot
  Adres: Sopot, Aleja Niepodległości 720
  Typ: horror
  Limit czasu: 60 minut
  Ilość osób: 2-5

  Prolog (Łódź)

  Znajdujecie się sami w środku lasu. Poruszając się po omacku, z duszą na ramieniu podążacie od jednego tropu do drugiego, na każdym kroku oglądając się za ramię. Nie widzicie tego, ale i tak wiecie, że za Wami kroczy. Trafiacie do opuszczonej chaty – jaką skrywa tajemnicę? Co się tam wydarzyło? Może lepiej nie wiedzieć. Może lepiej nie pytać… Pierwszy w Polsce escape room na wolnej przestrzeni – w prywatnym lesie. Gdyby coś złego Wam się tam przytrafiło, jakie są szanse że pomoc nadejdzie w porę? Że w ogóle nadejdzie? Nie próbujcie wyjść, spróbujcie przeżyć… Grajcie tylko po zmroku!

  SZCZEGÓŁY:

  Nazwa pokoju: Prolog
  Firma: Forest Escape
  Adres: Pabianice k/Łodzi, Stara 666
  Typ: thriller
  Limit czasu: 120 minut
  Ilość osób: 2-6

  Piła (Wrocław)

  Znajdujecie się w samym środku dramatu! Musicie połączyć siły, by rozwikłać straszną zagadkę i wyjść cało z opresji. Żeby ujść z życiem, niezbędna okaże się zimna krew (ta metaforyczna, a nie dosłowna), warto też wykrzesać z siebie odwagę (im jej więcej, tym lepiej) oraz mieć głowę na karku (zarówno w przenośni, jak i dosłownie!). Co dokładnie się wydarzyło? Jak do tego doszło? Jesteście przekonani, że chcecie się w to mieszać? Na pewno podejmiecie ryzyko i położycie na szali własne życie? Zastanówcie się dwa razy! W końcu… co będzie, jeśli nie wyjdziecie? Ten pokój zdecydowanie polecam tym, którzy swoją przygodę z escape roomami dopiero zaczynają!

  SZCZEGÓŁY:

  Nazwa pokoju: Piła
  Firma: ExitRoom
  Adres: Wrocław, Rynek 2/4
  Typ: kryminalny
  Limit czasu: 60 minut
  Ilość osób: 2-5

  Nawiedzony hotel (Toruń)

  Oglądaliście wiele filmów grozy, których akcja toczy się w hotelu, prawda? Pamiętacie, ilu osobom udało się uciec z nawiedzonego budynku? Teraz wyobraźcie sobie, że to właśnie Wy macie spędzić noc w tak przerażającym miejscu; że to Wy znajdziecie się w śmiertelnym niebezpieczeństwie. Czy uda się Wam rozwikłać zagadkę zła czającego się w ścianach tego motelu i ujść z życiem? Co się stanie, jeśli nie podołacie i nie znajdziecie drogi ucieczki na czas? Staniecie się bohaterami horroru i na własnej skórze poczujecie grozę nawiedzonego miejsca. Jesteście pewni, że chcecie? Zabierzcie ze sobą wrogów… może to oni zginą na początku?

  SZCZEGÓŁY:

  Nazwa pokoju: Nawiedzony hotel
  Firma: Open the Door
  Adres: Toruń, Piekary 11/1
  Typ: horror
  Limit czasu: 60 minut
  Ilość osób: 2-9

  Bądź na bieżąco z naszymi recenzjami. Obserwuj Nerdheim w Google News

  komentarze

  guest
  To pole jest wymagane. Przed jego zaznaczeniem koniecznie zapoznaj się z podlinkowanym dokumentem
  2 komentarzy
  najstarszy
  najnowszy oceniany
  Inline Feedbacks
  Zobacz wszystkie kometarze
  Jusia
  Jusia
  2 lat temu

  Niestety ale z pokojem egzorcysty sie nie zgodze. Pokój zatagowany horrorem a malo co z niego ma. Zagadki byly fajne, nietypowe ale to tyle. Pokój obok strasznego nie stal. Ale polecam za to pokoje Fabryki czasu w Bydgoszczy, to jest petarda:)

  Tomasz V. Nguyen Xuan
  Tomasz V. Nguyen Xuan
  Reply to  Jusia
  2 lat temu

  Kwestia gustu, jak mniemam. Dzięki za polecenie, nie omieszkamy z niego skorzystać, zwłaszcza że o pokojach Fabryki Czasu słyszeliśmy już wiele dobrego 🙂

  Tomasz V. Nguyen Xuan
  Tomasz V. Nguyen Xuan
  Sinolog z wykształcenia, komiksofil z wyboru. Cenię dobrym film, animację, sztukę, stand-up, grę czy serial. Posiadam dosyć szerokie spektrum zainteresowań począwszy od kulinarnych, poprzez sport, na podróżach kończąc. Uwielbiam doświadczać wszystkiego co ma potencjał by mnie ubogacić. Staram się rozwijać wszechstronnie. W wolnych chwilach kontempluję.

  2
  0
  Podziel się swoją opiniąx
  ()
  x