SIEĆ NERDHEIM:

Gry planszowe na jesienne wieczory

Gry planszowe na jesienne wieczory

Choć gry planszowe cieszą się ogromną popularnością przez cały rok, to na jesieni są szczególnie doceniane. Gdy w związku z pogarszającą się pogodą, spędzanie czasu na świeżym powietrzu staje się coraz bardziej uciążliwe, na znaczeniu mocno zyskują domowe rozrywki. Gry planszowe umożliwiają doskonałą zabawę w większym gronie, pomagają umocnić więzi międzyludzkie, a także uatrakcyjnić każde spotkanie. Na tę jesienną porę proponujemy kilka znakomitych tytułów, które rozproszą piętrzące się na zewnątrz chmury… lub przynajmniej pozwolą o nich zapomnieć!

Detektyw: Kryminalna Gra Planszowa

Detektyw: Kryminalna Gra Planszowa

„Detektyw” to bez wątpienia najgorętszy hit tej jesieni, a może nawet i całego roku 2018! Twórcy już od wielu miesięcy kusili graczy nowatorską mechaniką, zwaną „rozbiciem czwartej ściany”, która pozwala przeniknąć fabule gry do świata realnego. W „Detektywie” gracze posiadają niepowtarzalną szansę, by zasmakować profesji prawdziwego agenta: będą tropić przestępców, badać poszlaki, a nawet wypełniać raporty. Jedno jest pewne – dzięki najnowszej propozycji wydawnictwa Portal Games tej jesieni emocji będzie pod dostatkiem!

5 sekund

5 sekund

Wśród jesiennych propozycji nie mogło zabraknąć także uwielbianej i kultowej już zabawy, która potrafi łączyć całe pokolenia. Mowa oczywiście o grze „5 sekund” do wydawnictwa Trefl! Tytuł nawiązuje do czasu, jaki otrzymuje każdy gracz na odpowiedź na wylosowane dla niego pytanie. O upływających sekundach przypomni głośny czasomierz, który wcale nie ułatwi zadania temu, który siedzi na gorącym krześle… Jeśli dotychczas myśleliście, że pięć sekund to tylko chwila, dopiero z „5 sekund” przekonacie się, jak bardzo jest ona krótka!

Jungle Speed

Jungle Speed

Presję czasu i prawdziwe emocje można także poczuć, grając w „Jungle Speed” od wydawnictwa Rebel. Gra ta pojawia się w niemal wszystkich rankingach najbardziej lubianych gier towarzyskich w Polsce. Choć zasady tej zabawy są banalnie proste, to dostarcza ona mnóstwo śmiechu, zabawy i… podnosi poziom adrenaliny! Przy „Jungle Speed” każdy gracz bez wyjątku przekona się bowiem, czym jest prawdziwa rywalizacja. Wszystko przez totem, który należy chwycić w odpowiednim momencie, by pozbyć się swoich kart i tym samym wygrać rozgrywkę. Gra zyskała uznanie szerokiego grona osób ze względu na proste reguły, które nie wymagają długiego tłumaczenia, a także jej niezwykłą moc przełamywania lodów między nieznajomymi.

Wsiąść do pociągu. Dookoła świata

Wsiąść do pociągu. Dookoła świata

Deszczowe, jesienne dni nie mogłyby się również obyć bez doskonałej, cieszącej się dużym uznaniem gry wydawnictwa Rebel „Wsiąść do pociągu. Dookoła świata”. Podczas gdy pogoda za oknem nie będzie nas rozpieszczać, gracze udadzą się w niezwykle emocjonującą podróż po najodleglejszych zakątkach globu! Zadaniem graczy będzie budowanie połączeń pomiędzy miastami z różnych państw. Zbudujcie sieć torów oraz szlaków wodnych i cieszcie się podróżą dookoła świata. Niezależnie od warunków atmosferycznych!

Potwory do szafy

Potwory do szafy

Jesienią nie zapominamy także o najmłodszych graczach. Dla maluchów idealnym pomysłem na spędzanie chłodniejszych wieczorów z pewnością będą „Potwory do szafy” wydawnictwa Granna. Jest to gra kooperacyjna, w której dolna granica wieku gracza to trzy lata. Podczas rozgrywki maluchy muszą zamykać w ciemnej szafie potwory, które zamieszkują ich pokoje. „Potwory do szafy” to wspaniała rozrywka, która pomoże każdemu dziecku uporać się z lękiem przed dziwacznymi straszydłami spod łóżka.

Jesień nie musi być szara i ponura, o ile na stole toczy się emocjonująca rozgrywka! Sięgnij po przedstawione powyżej gry planszowe, dostępne w ofercie sklepu Merlin.pl pod adresem https://merlin.pl/catalog/zabawki-m13701781/planszowe-c15639/, a niestraszna Ci będzie już żadna pogoda. Na dobrą planszówkę nie ma bowiem nieodpowiedniej aury!

Bądź na bieżąco z naszymi recenzjami. Obserwuj Nerdheim w Google News

komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
To pole jest wymagane. Przed jego zaznaczeniem koniecznie zapoznaj się z podlinkowanym dokumentem
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie kometarze
Sebastian „Severan” Kuryło
Sebastian „Severan” Kuryło
Jestem założycielem i pomysłodawcą tego portalu. Uwielbiam gry RPG z serią Dragon Age na czele, lecz nie pogardzę także i klasycznymi grami “bez prądu”. Prowadzę również wortal związany z serią Dragon Age. Uwielbiam czytać kryminały i książki fantasy. Każdą wolną chwilę w swoim życiu poświęcam rodzinie oraz serialom – pochłaniam ich zdecydowanie za dużo, no ale z nałogu tak łatwo wyjść się nie da :).
Włącz powiadomienia OK Nie, dzięki