SIEĆ NERDHEIM:

FILMOWE PREMIERY – WRZESIEŃ 2021

Po trzech miesiącach pełnych dobrobytu kinowego nadchodzi nieco słabszy okres. Premier jest dużo mniej, mamy parę polskich tytułów, między innymi komedię o teściach czy nowy film Patryka Vegi, ale nawet nie chcę o nim słyszeć. Debiutuje również produkcja o Wyszyńskim, która zamiast dopisku „zemsta czy przebaczenie” powinna mieć raczej wielki napis „zapraszamy wszystkie szkoły”. Może i to będzie udana produkcja (moje poczucie humoru z rana jest zaskakujące), ale jednak nie znalazła się w naszym zestawieniu TOP10. Choć to nieco słabszy miesiąc kinowy, udało nam się znaleźć parę interesujących pozycji. Nie zapomnieliśmy oczywiście o streamingach, które tym razem lekko dominują w naszym zestawieniu.

P.S. Film Jeźdźcy sprawiedliwości, który miał mieć premierę w sierpniu (pisaliśmy o nim w poprzednim wpisie), zalicza przesunięcie na wrzesień, więc możecie potraktować ten tytuł jako bonus.

02.09 Imprezowa dusza Netflix

Czy da się wykrzesać coś oryginalnego i dobrego z oklepanego przez lata motywu? Wiele produkcji (w tym nawet Netflix Original – Russian Doll) udowodniło, że tak. Czy opisywana premiera jest w stanie wpisać się na listę takich tytułów? Szczerze to mam wątpliwości. Fabuła opowiada o dziewczynie, dla której imprezy są całym życiem. Zabawa kończy się wraz z życiem bohaterki. Niedane jest jej jednak udać się na górę, przynajmniej do czasu. W tym momencie wchodzi już temat przerabiany milion razy – masz x dni i kilka osób ze sprawami do naprostowania, a jeśli zawiedziesz, to lecisz do piekła. Zwiastun nie sugeruje rewolucyjnych wątków – miłość do przyjaciółki, depresja ojca. Pominięta zostaje natomiast sprawa matki, może w tym miejscu szykuje się jakaś niespodzianka. Za reżyserię odpowiada Stephen Herek, twórca sporej ilości filmów przyjemnych, ale nieszczególnie wyjątkowych. Główną rolę odgrywa zaś Victoria Justice, której kariera aktorska po Victorious była bardzo słaba. Kto wie, może ujrzymy początek powrotu na salony?
(Jurek)

03.09 Shang-Chi i legenda dziesięciu pierścieni dystrybucja kinowa
Podczas gdy Scarlett Johansson i Marvel kłócą się o pieniądze, studio zaprasza na kolejną superbohaterską wyprawę. Ich nowy film odbiega jednak od reszty produkcji z uniwersum. Shang-Chi wydaje się być takim połączeniem Przyczajonego Tygrysa i Ukrytego smoka z Wejściem Smoka z Marvelowskim dopalaczem. Tytułowy bohater musi zmierzyć się na światowej sławy turnieju z największymi mistrzami sztuk walki. Do wygrania jest dziesięć pierścieni, które prawdopodobnie mają jakąś ogromną moc i pewnie będą bardzo ważnym elementem w rodzącej się właśnie kolejnej fazie MCU. Na pewno będzie efektownie i dynamicznie. Ja liczę przede wszystkim na dopieszczone sceny walki. Mam nadzieję, że wyjdzie to o wiele lepiej niż w Netflixowym serialu Iron Fist, ale nie ukrywajmy – poprzeczka nie jest postawiona zbyt wysoko.
(Ponton)

03.09 Wcielenie dystrybucja kinowa

Nowy Horror Jamesa Wana? Poproszę! W zasadzie ten jeden fakt wystarcza, żeby film znalazł się na liście obowiązkowych seansów. Oczywiście to nie jedyny powód, by się nim zainteresować. Zapowiedź wygląda fenomenalnie. Widać, że nie szczędzono tutaj kosztów na efekty. W głównej roli wyśmienita Annabelle Wallis, którą możecie kojarzyć z Annabelle i Peaky Blinders. Sam zarys fabularny jest dosyć ciekawy. Bohaterka widzi wizję morderstwa w momencie, gdy się ono wydarza. Za zbrodnie odpowiada mroczna istota zwana Gabrielem, która jest w jakiś sposób powiązana z przeszłością protagonistki. Ja się spodziewam hitu i mam nadzieję, że się nie zawiodę. 
(Jurek)

03.09 Ile warte jest ludzkie życieNetflix
Ile warte jest ludzkie życie? Na to pytanie postara się odpowiedzieć Michael Keaton. Wciela się on w postać Kena Feinberga, prawnika próbującego wycenić kwotę odszkodowania dla osób, których bliscy zginęli podczas ataku terrorystycznego na World Trade Center. Mężczyzna dostanie całkiem niezłą lekcję empatii, bo powierzone zadanie do najłatwiejszych nie należy. Czy uda mu się znaleźć odpowiedź na tytułowe pytanie? Zdaje się, że każda z możliwości nie będzie właściwa, bo ludzkie życie to nie cyferki w komputerze i dlaczego jedno ma być więcej warte od drugiego? Obok Michaela Keatona na ekranie zobaczymy Stanleya Tuccy’ego i Amy Ryan.
(Ponton)

10.09 KateNetflix
Był sobie John Wick. Była sobie też Adrenalina. Następnie była całkiem udana Atomic Blonde i dosyć słaba Jolt. Kiedy w kinach dopiero co zadebiutowała kolejna żeńska rozpierducha –Zabójczy koktajl, na Netflixie debiutuje następna produkcja tego typu. Kate wydaje się być połączeniem Johna Wicka i Adrenaliny. Tytułowa bohaterka ma nielichy problem – zostaje otruta i ma 24 godziny, aby przed śmiercią dokonać zemsty na wszystkich, którzy zasłużyli na ten akt okrucieństwa. Liczę na szybką, dynamiczną akcję i oczekuję, że na ekranie dużo będzie się działo. Zwiastun napawa optymizmem, jest efektownie, a nawet neonowo. Oby doborowa obsada i elektryzująca kolorystyka nie były jedynymi plusami tej produkcji. Na ekranie zobaczymy Mary Elisabeth Winstead, Woody’ego Harrelsona i znanego z roli Daario z Gry o Tron Michiela Huismana.
(Ponton)

10.09 ZwierzynaNetflix

Grupa mężczyzn wybiera się na wieczór kawalerski do lasu, w którym ktoś zaczyna na nich polować – brzmi to jak początek slashera, ale wygląda na to, że akurat to nie będzie tego typu film. Za dużo nie można powiedzieć o nowej niemieckiej produkcji Netflix Original. Zwiastun dosłownie pokazuje tyle, ile wam przed chwilą opisałem. Według portalu IMDB obsada jest na tyle mała, że większość została ukazana w zapowiedzi. Ja zdecydowanie obejrzę, bo często tego typu małym pozycjami można się pozytywnie zaskoczyć. 
(Jurek)

17.09 Aida dystrybucja kinowa
Kiedy Gutek Film zabiera się za dystrybucję jakiegoś filmu to wiem, że warto zwrócić na niego uwagę. Rzadko kiedy zawodzę się na ich wyborach, a według dostępnych opinii będzie to kolejny tytuł w ich ofercie, obok którego nie przejdę obojętnie. Już sama tematyka z obojętnością nie powinna mieć nic wspólnego. Niestety, ale główni antagoniści filmu mają o niej całkiem sporo do powiedzenia. Aida opowiada o masakrze w Srebrenicy, kiedy to w 1995 roku serbscy żołnierze dokonali masowych egzekucji na społeczności muzułmańskiej. Tytułowa bohaterka – tłumaczka ONZ– próbuje uratować swoją rodzinę przed śmiercią. Należy spodziewać się bomby emocjonalnej, wylanych łez i zszarganych nerwów. Ważny temat, o którym warto i trzeba mówić, został już doceniony przez krytyków. Zdobył nagrodę specjalną na festiwalu w Wenecji oraz był nominowany do Oscara 2021 w kategorii Najlepszy film międzynarodowy. 
(Ponton)

22.09 WtargnięcieNetflix

Z wielu zaproponowanych trailerów Netflixa w tym miesiącu ten wydał mi się najciekawszy. Małżeństwo po wybudowaniu pięknego domu zostaje w nim napadnięte. To zdarzenie jest początkiem eksploracji tajemnicy związanej najpewniej z mężem/lokum? Szczerze trudno tu coś powiedzieć – rzeczy zaprezentowane w trailerze rozjeżdżają mi się ze szczątkowym opisem dostarczonym przez producenta. Mogę jedynie stwierdzić, że sceny ze zwiastuna wyglądają intrygująco. Ciekawa jest tu na pewno obsada: Logan Marshall-Green, Freida Pinto, Robert John Burke – nie są to aktorzy pierwszej klasy, ale nie można ich określić mianem nieznanych i niedoświadczonych. Przyznam, że jestem bardzo ciekaw, jaka ostatecznie okaże się ta produkcja.
(Jurek)

24.09 Drogi Evanie Hansenie dystrybucja kinowa

Nie jestem bardzo musicalowy, ale nawet ja słyszałem o fenomenie, jakim jest Dear Evan Hansen. Ostatnio coraz częściej produkcje, które dotąd mogły być oglądane jedynie na deskach teatrów, przechodzą na srebrny ekran. Nie w każdej z tych adaptacji zdarza się, że odtwórcą głównej roli jest aktor ze sztuki. U boku Benna Platta znajdzie się znakomite grono aktorskie: Amy Adams, Julianne Moore, Kaitlyn Dever i Amandla Stenberg. Za reżyserię odpowiada Stephen Chbosky, na którego CV może i nie znajdziemy zbyt wielu produkcji, ale wszystkie z nich są znane i wysoko oceniane. Scenariusz napisał natomiast twórca pierwowzoru, Steven Levenson. Trzeba niestety powiedzieć, że zwiastun nie zachęca. Film ma niewątpliwie potencjał zarówno na to, by być wielkim hitem, jak i największym rozczarowaniem. Oby sprawdził się pierwszy scenariusz, bo piosenki w w tej produkcji są fenomenalne. 
(Jurek)

24.09 SzpakNetflix
Melissa McCarthy, aktorka znana przede wszystkich z ról komediowych, ponownie wystąpi w poważniejszej produkcji. Jako Lee Israel w Czy mi kiedyś wybaczysz była wyśmienita (nominacja do Oscara za rolę pierwszoplanową), więc chętnie zobaczę ją w kolejnej, dojrzałej kreacji. Szpak to historia kobiety, która po stracie dziecka próbuje dojść do siebie w opuszczonym przez partnera mieszkaniu. Żałoba to ciężkie doświadczenie życiowe, trudne do szybkiego i bezbolesnego przetrawienia, ale czy pewne zdarzenie nie ułatwi tego zrozpaczonej bohaterce? Na swojej drodze spotyka…szpaka. Tak, szpaka – to żadna ksywa muzyka czy nowa nazwa narkotyku, a po prostu ptak. Latający postrach ogrodów zaczyna z kobietą walkę o swoje terytorium. Pod wpływem tej „relacji” żałobniczka zaczyna walkę o swoje szczęście. Czy jest w stanie wrócić do miłości swojego życia i zacząć normalnie żyć? Melissie partnerują Chris O’Dowd, Kevin Kline oraz Timothy Olyphant, a za reżyserię odpowiada twórca Ukrytych działań i Mów mi Vincent – TheodoreMelfi.
(Ponton)


Pozostałe premiery września:

01.09 – After Life: Ocal mnie
dystrybucja kinowa
03.09 – Klub brzydkich dzieci
dystrybucja kinowa
03.09 – Psi Patrol: Filmdystrybucja kinowa
07.09 – Sportowe opowieści: przełamanie
Netflix
08.09 – Vinterviken Netflix
09.09 – Bracia krwi: Malcolm X i Muhammad Ali Netflix
09.09 – Kobiety i morderca dystrybucja kinowa
10.09 – Small World dystrybucja kinowa
10.09 – Teściowie dystrybucja kinowa
10.09 – Złe baśnie dystrybucja kinowa
15.09 – Schumacher
Netflix
15.09 – NightbooksNetflix
17.09 – Najmro. Kocha, lubi, szanuje
dystrybucja kinowa
17.09 – Mała, wielka stopa 2 dystrybucja kinowa
17.09 – A-ha dystrybucja kinowa
17.09 – Seancedystrybucja kinowa
17.09 – Wyszyński zemsta czy przebaczenie dystrybucja kinowa
17.09 – Pan Patyk i morski potwór dystrybucja kinowa
22.09 – Z pamiętnika niewidzialnej dziewczynyNetflix
24.09 – Jeźdzcy sprawiedliwości
24.09 – Undine
dystrybucja kinowa
24.09 –The Eyes of Tammy Fayedystrybucjakinowa
24.09 –Jak rozmawiać z psem dystrybucja kinowa
24.09 –Żeby nie było śladów dystrybucja kinowa
24.09 –My little pony: A new generation Netflix
29.09 –To brzmi jak miłość
Netflix
29.09 –No One Gets Out Alive Netflix

Bądź na bieżąco z naszymi recenzjami. Obserwuj Nerdheim w Google News

komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
To pole jest wymagane. Przed jego zaznaczeniem koniecznie zapoznaj się z podlinkowanym dokumentem
1 Komentarz
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie kometarze
piłka sklep
2 lat temu

Najbardziej wyczekuje oczywiście na obejrzenie Shang-Chi. Wybieram się na ten film w przyszłym tygodniu ze znajomymi. Słyszałam dobre opinie na jego temat, ale muszę sama obejrzeć, żeby ocenić.

Marcin Gontarski
Marcin Gontarski
Ponton lubi pisać i rozmawiać o kinie, o serialach, o popkulturze. W życiu osiągnął zawodowy spokój - pracuje jako kinooperator w warszawskim kinie Iluzjon, gdzie poza nośnikami cyfrowymi ma okazje wyświetlać filmy z taśmy 35mm. Tą wiedzą również lubi się dzielić. W chwilach wolnych gra na PS4, pije piwo oraz marzy o tym, aby spotkać Stevena Spielberga i Petera Stormare'a. Pocieszna mordeczka, która kocha Star Wars, Blues Brothers i Cinema Paradiso. Znalazł swój Nerdheimowy,, redakcyjny dom :) Dojrzał do tego, aby założyć własnego bloga i tak sobie dzierga swoje przemyślenia i publikuje swoje opinie.
Włącz powiadomienia OK Nie, dzięki