SIEĆ NERDHEIM:

Poznaj niesamowite historie Władców Polski – fascynujące historie są na wyciągnięcie ręki

Jak najlepiej poznać burzliwą historię naszego kraju? Najlepiej z pierwszej ręki, czyli sięgając do wspomnień władców polski, którzy przeżyli wszystkie te wydarzenia, które ukształtowały nasze państwo. Władcy Polski to książęta i królowie Polski, pierwsi Piastowie którzy założyli nasz kraj, a także generałowie i współcześni prezydenci. Dowiedz się więcej o losach państwa Polskiego poznając losy najwybitniejszych Władców Polski. Sprawdź koniecznie.

Władcy Polski – kim byli 

Pierwszą dynastią władców Polski byli Piastowie, którzy rządzili od powstania państwa polskiego (około 900) do 1370, z krótką przerwą na panowanie Przemyślidów. W latach 1138-1320 nastąpiło rozbicie dzielnicowe, a władza nad ziemiami polskimi należała równocześnie do wielu niezależnych książąt piastowskich. Od 1370 do 1399 panowali dwaj monarchowie z dynastii Andegawenów, zaś od 1386 do 1572 monarchowie z dynastii Jagiellonów. Za pierwszego władcę Polski uważa się Mieszka I. W najważniejszych polskich kronikach średniowiecznych wspominano władców, którzy poprzedzali pierwszego historycznie potwierdzonego księcia Polski – Mieszka I. Byli to między innymi: Lech, Krak, Popiel, Piast. 

O kolekcji Władcy Polski 

Wyjątkowa kolekcja elegancko wydanych książek pt. “Władcy Polski” będzie doskonałą lekcją o historii naszego kraju. Kolekcja „Władcy Polski” to ekskluzywna seria książek, które w kompletny sposób przedstawiają historię Polski poprzez losy jej władców – królów, książąt, prezydentów. Kolejne tomy co dwa tygodnie prezentują w układzie chronologicznym sylwetki ludzi sprawujących władzę nad Polską, wpisując ich fascynujące biografie w wydarzenia, które decydowały o losach naszej ojczyzny – od Mieszka I, aż po czasy współczesne. Każde wydanie zawiera ciekawe mapy i piękne ilustracje, a także reprinty oryginalnych materiałów historycznych.

W każdym tomie “Władców Polski” znajduje się nota biograficzna o wybranym władcy, teksty źródłowe, mapa Polski za panowania danego władcy, insygnia, godła, symbole, informacje zarówno o prowadzonych wojnach i toczących się konfliktach, jak również o polityce, życiu rodzinnym i życiu pospolitych ludzi w danym okresie. Kompletna kolekcja historyczna o władcach Polski powstała jako rzetelne źródło wiedzy historycznej, opracowane przez wybitnych historyków. dzięki przejrzystej szacie graficznej, korzystanie z każdego tomu jest proste i przyjemne – nawet dla najmłodszych. 

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o fascynujących losach władców Polski: królach, księciach, generałach i prezydentach i nie wiesz jak to zrobić, koniecznie zobacz najnowsza kolekcje wydawniczą pt. “Władcy Polski”, która dostępna jest na stronie: https://kiosk.ruch.com.pl/t/kategorie/ksiazki/kolekcje/wladcy-polski. Zamów już teraz z wygodną dostawą w Kiosku Ruchu online i ciesz się doskonałą literaturą na długie popołudnia. Kolejne tomy, które ukazują się co dwa tygodnie, prezentują w układzie chronologicznym sylwetki ludzi sprawujących władzę nad Polską. Poznaj historię naszego kraju z nietypowej perspektywy! 

Bądź na bieżąco z naszymi recenzjami. Obserwuj Nerdheim w Google News

komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
To pole jest wymagane. Przed jego zaznaczeniem koniecznie zapoznaj się z podlinkowanym dokumentem
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie kometarze
Sebastian „Severan” Kuryło
Jestem założycielem i pomysłodawcą tego portalu. Uwielbiam gry RPG z serią Dragon Age na czele, lecz nie pogardzę także i klasycznymi grami “bez prądu”. Prowadzę również wortal związany z serią Dragon Age. Uwielbiam czytać kryminały i książki fantasy. Każdą wolną chwilę w swoim życiu poświęcam rodzinie oraz serialom – pochłaniam ich zdecydowanie za dużo, no ale z nałogu tak łatwo wyjść się nie da :).