SIEĆ NERDHEIM:

PlayStation 5 zapowiada się świetnie – zobacz dlaczego!

Końcówka roku 2020 dla graczy zapowiada się naprawdę wyśmienicie. To właśnie na ten czas zapowiedziana została premiera nowej odsłony konsoli Sony PlayStation. Czego można się po niej spodziewać? Czym zaskoczy nas PS5? Co nieco na ten temat już wiemy i postaramy się wam zdradzić kilka tajemnic.

PS5 wciągnie Cię w świat gier

To zdanie brzmi jak slogan, ale kryje się w nim więcej, niż można by się spodziewać. Sony zrobiło co mogło, aby rozgrywka dawała znacznie większe poczucie realności. W dodatku zrobiono to na naprawdę wielu poziomach, oddziałując na różne zmysły gracza. Czego więc możemy się spodziewać w momencie debiutu? Chociażby superrealistycznej grafiki, jaką w Sony PS5 ma zapewnić wsparcia dla Ray Tracingu.

Wyjaśnijmy w tym miejscu czym jest ów Ray Tracing. W dużym skrócie to technologia, która pozwala na bardzo dokładne odwzorowanie obiektów trójwymiarowych oraz ich płynnego ruchu. Sama w sobie jest znana już od jakiegoś czasu, jednak rzadko spotykana ze względu na ograniczenia sprzętowe. PlayStation 5 ma to zmienić, bez problemu obsługując wyliczenia związane z Ray Tracingiem. Co ciekawe, technologia ta, w połączeniu z systemem dźwięku przestrzennego, może być wykorzystana również w zakresie audio.

PS5 oddziałuje też na zmysł dotyku

To bardzo ciekawa sprawa. Sony postanowiło znacząco przesunąć zakres, w jakim gracz może wczuć się w rozgrywkę. Już teraz wiadomo, że w padach, które będą dedykowane PlayStation 5, zostanie wdrożona technologia haptyczna – czyli oddziałująca na dotyk.

W praktyce gracz, który będzie korzystać z DualSense – bo tak zostaną nazwane pady dołączone do PS5 – pozwolą odczuć różnicę między powierzchnią gładką, a chropowatą. Łatwo sobie wyobrazić, ze producenci gier będą mogli wykorzystać to chociażby dla odróżnienia jazdy samochodem po drodze lub poboczu, przemieszczania się postaci po różnym podłożu, czy choćby ślizgu w czasie gry w Fifę.

Ale na tym nie koniec. DualSense wyposażono także w spusty, które mogą stawiać różny poziom oporu, w zależności od parametrów ustalonych przez developerów gry. To także ciekawe, bo można w ten sposób odzwierciedlać trudność określonej czynności.

Czego jeszcze można oczekiwać po Sony PlayStation 5?

Nowa konsola Sony będzie niesamowicie szybka. Oznacza to nie tylko tyle, ze gry będą wczytywać się niezwykle sprawnie. To także doskonała informacja dla wszystkich, których niepomiernie drażnią okresy oczekiwania na doczytywanie się kolejnych etapów.

Co jednak warte zauważenia – skoro gry na PS5 będą rzadziej wymuszały przerwę, to warto zainwestować nie tylko w samą konsolę, ale i w odpowiednie akcesoria oraz w krzesło gamingowe. Media Expert radzi, by w tym zakresie szukać od razu czegoś faktycznie dedykowanego graczom – długie rozgrywki będą wtedy nadal komfortowe, także dla kręgosłupa.

Co się zaś tyczy pozostałych akcesoriów gamingowych (sporo można znaleźć pod adresem https://www.mediaexpert.pl/gaming), odpowiednio dobrane mogą znacząco podnieść przyjemność z grania. A że służą potem długo – warto wybierać sprzęty o naprawdę dobrych funkcjonalnościach.

Bądź na bieżąco z naszymi recenzjami. Obserwuj Nerdheim w Google News

komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
To pole jest wymagane. Przed jego zaznaczeniem koniecznie zapoznaj się z podlinkowanym dokumentem
1 Komentarz
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie kometarze
Jakub Nidzicki
3 lat temu

Uuuuu, zapowiada się kozacko! Oddziaływanie na dotyk może być genialnym rozwiązaniem, jestem ciekaw jak to przełoży się na nasze odczucia podczas gry i czy z chęcią będziemy wracali do tych doznań.

Sebastian „Severan” Kuryło
Sebastian „Severan” Kuryło
Jestem założycielem i pomysłodawcą tego portalu. Uwielbiam gry RPG z serią Dragon Age na czele, lecz nie pogardzę także i klasycznymi grami “bez prądu”. Prowadzę również wortal związany z serią Dragon Age. Uwielbiam czytać kryminały i książki fantasy. Każdą wolną chwilę w swoim życiu poświęcam rodzinie oraz serialom – pochłaniam ich zdecydowanie za dużo, no ale z nałogu tak łatwo wyjść się nie da :).

Ważne! Hazard może uzależniać i nie daje gwarancji na wygraną. Treści zamieszczone w artykułach z tej kategorii mają charakter wyłącznie informacyjny i są skierowane dla osób spoza Polski.

Włącz powiadomienia OK Nie, dzięki