SIEĆ NERDHEIM:

Więcej

  [KONKURS] Wygraj egzemplarz powieści Enola Holmes (wydanie filmowe)

  Wspólnie z wydawnictwem Poradnia K przygotowaliśmy dla Was kolejny konkurs, w którym nagrodą główną jest egzemplarz powieści Enola Holmes w filmowym wydaniu. Zadanie konkursowe jest jak zwykle bardzo proste: w komentarzu pod tym postem napiszcie „Jaka jest Twoja ulubiona powieść detektywistyczna. Wybór uzasadnij„. Wśród komentarzy wylosujemy zwycięzcę, do którego powędruje opisana powyżej nagroda. Konkurs trwać będzie od 21. września do 30. września (włącznie). Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie i pamiętajcie, by przed wysłaniem swojego zgłoszenia koniecznie zapoznać się z poniższym regulaminem.

  REGULAMIN KONKURSU

  § 1 POSTANOWIENIA OGÓLNE

  1. Organizatorami i sponsorami konkursu są: Wydawnictwo Poradnia K oraz serwis Nerdheim.pl.
  2. Konkurs nie jest grą hazardową w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 19 listopada 2009 roku o grach hazardowych (Dz. U. z 2009 r. nr 201, poz. 1540 ze zm.).
  3. W konkursie nie mogą brać udziału osoby należące do redakcji serwisu Nerdheim.pl oraz pracownicy wydawnictwa Poradnia K.
  4. Konkurs organizowany jest na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. W ramach konkursu Uczestnik, który spełni wymogi przewidziane Regulaminem ma możliwość otrzymania Nagrody przewidzianej w Regulaminie, ufundowanej przez Organizatora.
  5. Konkurs rozpoczyna się 21 września 2020 r. i trwać będzie do 30 września 2020 r. (włącznie)

  § 2 ZASADY

  1. Uczestnikiem Konkursu może być osoba fizyczna, która do 31 sierpnia 2020 r.. prześle w komentarzu pod tym postem wiadomość zawierającą zadanie konkursowe – odpowiedź na pytanie: Jaka jest Twoja ulubiona powieść detektywistyczna. Wybór uzasadnij
  2. Zwycięzcą konkursu zostanie osoba, wyłoniona spośród nadesłanych zgłoszeń
  3. W celu wzięcia udziału w konkursie uczestnik jest zobowiązany zapoznać się z niniejszym Regulaminem
  4. Ogłoszenie wyników nastąpi do 5 października 2020 r. na łamach portalu nerdheim.pl.
  5. Zwycięzca zostanie powiadomiony o wygranej na adres mailowy podany podczas wpisywania komentarza.

  § 3 NAGRODA

  1. Nagrodą w konkursie jest egzemplarz powieści Enola Holmes
  2. Warunkiem wydania Nagrody, jest wysłanie przez Uczestnika odpowiedzi zwrotnej do Organizatora, w terminie 7 dni od daty otrzymania wiadomości z informacją o przyznaniu Nagrody, zawierającą informacje o danych zwycięzcy (imię, nazwisko, adres do wysyłki). Niewysłanie odpowiedzi zwrotnej z danymi adresowymi w terminie 7 dni od dnia skontaktowania się z nim Organizatora skutkuje utratą prawa do Nagrody.
  3. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za brak możliwości przekazania Nagrody z przyczyn leżących po stronie Uczestnika, a w szczególności w przypadku: podania danych po upływie wyznaczonego terminu, podania błędnych danych.
  4. Nagrody zostaną wysłane w terminie do 10 dni roboczych od daty zakończenia konkursu.

  § 4 DANE UCZESTNIKÓW

  1. Przystępując do uczestnictwa w konkursie Uczestnik oświadcza, że wyraża zgodę na przetwarzanie przez Organizatora swoich danych osobowych zawartych w zgłoszeniu do konkursu dla potrzeb konkursu na zasadach opisanych w Regulaminie
  2. Administratorem danych osobowych zbieranych na potrzeby niniejszego konkursu jest reprezentant organizatora – Sebastian Kuryło. Dane osobowe będą przetwarzane tylko i wyłącznie w ramach i na potrzeby przeprowadzenia Konkursu i wysyłki nagrody.
  3. Osoba udostępniająca dane osobowe ma prawo wglądu do swoich danych osobowych oraz ich zmiany. Procedury opisane są w polityce prywatności portalu nerdheim.pl
  4. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do przekazania nagrody.

  § 5 POSTANOWIENIA KOŃCOWE

  1. W zakresie nieuregulowanym Regulaminem zastosowanie mają obowiązujące przepisy prawa polskiego, w szczególności Kodeks cywilny.
  2. Organizator zastrzega sobie prawo zmiany Regulaminu w trakcie trwania konkursu bez podania przyczyny. Nowy Regulamin obowiązuje od chwili jego opublikowania.

  Bądź na bieżąco z naszymi recenzjami. Obserwuj Nerdheim w Google News

  komentarze

  guest
  To pole jest wymagane. Przed jego zaznaczeniem koniecznie zapoznaj się z podlinkowanym dokumentem
  9 komentarzy
  najstarszy
  najnowszy oceniany
  Inline Feedbacks
  Zobacz wszystkie kometarze
  Ilona
  Ilona
  3 miesięcy temu

  Moja ulubiona powieść detektywistyczna to „Przygody trzech detektywów” Alfreda Hitchcocka. Pamiętam że czytałam tą serię będąc w gimnazjum i pamiętam że nasza szczawieńska biblioteka organizowała kiedyś konkurs z wiedzy o tych książkach w którym wygrałam nagrodę!
  Wydaje mi się że przeczytałam wszystkie książki tej serii które dostępne były w języku polskim. Do dziś uważam że są to świetne książki dla młodzieży.
  Mimo tego że czytam naprawdę sporo książek to czytając pytanie konkursowe od razu wpadła mi do głowy ta odpowiedź.

  Iwona
  Iwona
  3 miesięcy temu

  Moja ulubiona powieść detektywistyczna to Sherlock Holmes. Czytana wiele razy, zarówno po polsku, jak i po angielsku. Każda przygoda wciąga, daje powody do uśmiechu, pozwala oderwać się od rzeczywistości.

  Kamila
  Kamila
  3 miesięcy temu

  Moja PIERWSZA i dlatego ulubiona powieść detektywistyczna to klasyk Agathy Christie pod niestety jeszcze w Polsce mało popularnym, ale zdecydowanie właściwszym tytułem ” I nie było już nikogo”. Miałam wtedy może 16-17 lat, powieść pożyczyła mi moja przyjaciółka. Z wypiekami na twarzy dzwoniłyśmy do siebie ( wtedy jeszcze były telefony stacjonarne) i ona zadawała mi pytania czy już wydarzyło się to i to, a ja próbowałam z niej wyciągnąć kto jest mordercą. Pamiętam, że moja sprytna przyjaciółka wymyśliła specjalny szyfr, którym zapisała na kartce nazwisko zbrodniarza – niestety nie rozwikłałam zagadki. Po przeczytaniu książki przyjaciółka nauczyła mnie też swojego szyfru… Czytaj więcej »

  Bartek
  Bartek
  3 miesięcy temu

  Do powieści detektywistycznej zaliczyłbym „Millennium: Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet”, gdzie co prawda w roli głównej mamy dziennikarza śledczego, a nie detektywa, ale zagadka którą rozwiązuje i podejmowane działania sprawiają, że możemy utożsamiać Mikaela Blomkvista z przedstawicielami tego zawodu. W „Millenium” nie mamy superbohaterów, postaci idealnych. Co prawda fabuła małymi krokami kieruje nas w stronę rozwiązania tajemnicy, ale jednocześnie poznajemy ciemną stronę Mikaela i Lisbeth, ich słabości, porażki. Dzięki temu autorowi udaje się zbliżyć nas do tych bohaterów i sprawić, że z biciem serca śledzimy ich losy. Dopracowana, trzymająca w napięciu fabuła, misternie skontruowana zagadka rozwiązywana w trakcie dziennikarskiego śledztwa i… Czytaj więcej »

  Arkadiusz
  Arkadiusz
  3 miesięcy temu

  Moją ulubioną powieścią detektywistyczną jest “Śmierć na Nilu” Agathy Christie. Pamiętam, że zanim zostałem fanem kryminałów, zawsze interesowałem się archeologią, kulturą Egiptu i początkami tej starożytnej cywilizacji. Szczególnie interesowały mnie losy Kleopatry i jej owiana tajemnicami śmierć – to właśnie przy okazji czytania biografii ostatniej królowej Egiptu zacząłem interesować się zagadkami przeszłości, przetrząsając biblioteki w poszukiwaniu odpowiedzi na nie. To właśnie podczas jednego z takich pobytów w moje ręce wpadła książka Agathy Christie “Śmierć na Nilu” i tytuł ten od razu przykuł moją uwagę. Mimo, że wówczas nie interesowały mnie fikcyjne historie, postanowiłem się przełamać – i był to strzał w dziesiątkę!… Czytaj więcej »

  Monika
  Monika
  3 miesięcy temu

  Monk-mimo wszystko zawsze radę da-prawie tak jak psi patrol

  Paweł
  Paweł
  3 miesięcy temu

  Za swoją ulubioną powieść detektywistyczną niezmiennie od wielu lat uznaję „Psa Baskervillów”. To zdecydowanie klasyka gatunku, dla wielu przestarzała, jednak w moim odczuciu czyta się ją tak samo świetnie, niezależnie od upływu czasu. Osią fabuły jest klątwa ciążąca na wiekowym rodzie, sięgająca jeszcze czasów elżbietańskich. Mroczny klimat powieści tworzą bagna, stare zamczysko, krwiożerczy widmowy pies i oczywiście zagadka wymagająca rozwiązania. I to zagadka nie byle jaka, jak to u Doyle’a, jest aż do bólu logicznie: autor pozostawił okruszki porozsypywane na kartach książki, często skrzętnie ukryte za pozornie nieistotnymi faktami, które błyskotliwy czytelnik jest w stanie zebrać i poskładać w fabularną… Czytaj więcej »

  Anna
  Anna
  3 miesięcy temu

  Gdy wieczory są długie i zimowa chandra doskwiera, ulubiona książka do krainy marzeń mnie zabiera. Agatha Christie królową kryminałów się nazywa, która na swoim fachu zna się jak mało kto i niepokonana od lat wielkie uznanie zdobywa. Jest niczym dobra wróżka która magiczną różdżką czaruje, hipnotyzujący seans nam serwuje. Jej popularna seria kryminałów to fantastyczna lektura książkowa, na jesienne, długie i zimne wieczory dla każdego wprost odlotowa. Każdego czytelnika wciąga niebywale, nikt nudy nie zazna tutaj wcale. „Dziesięciu Murzynków”, „Śmierć na Nilu”, „Dom zbrodni”, „Morderstwo w Boże Narodzenie” czy „Noc w bibliotece” polecam Wam moi przyjaciele, gdyż dzieje się tam… Czytaj więcej »

  Daniel
  Daniel
  3 miesięcy temu

  Do moich ulubionych powieści z tej serii zaliczyłbym „Kod Leonarda Da Vinci” Dana Browna. Fascynuję mnie w tej książce główny bohater czyli wykładowca Robert Langdon, który jest swojego rodzaju detektywem. Korzystając ze swojej wiedzy oraz sprawnej dedukcji niczym u Sherlocka Holmesa stara się zbadać tajemnice skrywane w dziełach sztuki słynnego renesansowego artysty oraz rozwikłać sprawę brutalnego morderstwa kustosza Luwru przy pomocy francuskiej policjantki Sophie Neveu. Uwielbiam tą książkę również za to jak w sprytny sposób przemyca w nowoczesnym stylu schemat opowieści o Holmesie i Watsonie, co zresztą przedstawiłem powyżej. W „Kodzie Leonarda Da Vinci” bardzo cenię nie tylko samą akcję,… Czytaj więcej »

  Sebastian „Severan” Kuryło
  Sebastian „Severan” Kuryło
  Jestem założycielem i pomysłodawcą tego portalu. Uwielbiam gry RPG z serią Dragon Age na czele, lecz nie pogardzę także i klasycznymi grami “bez prądu”. Prowadzę również wortal związany z serią Dragon Age. Uwielbiam czytać kryminały i książki fantasy. Każdą wolną chwilę w swoim życiu poświęcam rodzinie oraz serialom – pochłaniam ich zdecydowanie za dużo, no ale z nałogu tak łatwo wyjść się nie da :).

  9
  0
  Podziel się swoją opiniąx
  ()
  x