SIEĆ NERDHEIM:

[KONKURS] Wygraj egzemplarz powieści Enola Holmes (wydanie filmowe)

Wspólnie z wydawnictwem Poradnia K przygotowaliśmy dla Was kolejny konkurs, w którym nagrodą główną jest egzemplarz powieści Enola Holmes w filmowym wydaniu. Zadanie konkursowe jest jak zwykle bardzo proste: w komentarzu pod tym postem napiszcie „Jaka jest Twoja ulubiona powieść detektywistyczna. Wybór uzasadnij„. Wśród komentarzy wylosujemy zwycięzcę, do którego powędruje opisana powyżej nagroda. Konkurs trwać będzie od 21. września do 30. września (włącznie). Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie i pamiętajcie, by przed wysłaniem swojego zgłoszenia koniecznie zapoznać się z poniższym regulaminem.

REGULAMIN KONKURSU

§ 1 POSTANOWIENIA OGÓLNE

 1. Organizatorami i sponsorami konkursu są: Wydawnictwo Poradnia K oraz serwis Nerdheim.pl.
 2. Konkurs nie jest grą hazardową w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 19 listopada 2009 roku o grach hazardowych (Dz. U. z 2009 r. nr 201, poz. 1540 ze zm.).
 3. W konkursie nie mogą brać udziału osoby należące do redakcji serwisu Nerdheim.pl oraz pracownicy wydawnictwa Poradnia K.
 4. Konkurs organizowany jest na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. W ramach konkursu Uczestnik, który spełni wymogi przewidziane Regulaminem ma możliwość otrzymania Nagrody przewidzianej w Regulaminie, ufundowanej przez Organizatora.
 5. Konkurs rozpoczyna się 21 września 2020 r. i trwać będzie do 30 września 2020 r. (włącznie)

§ 2 ZASADY

 1. Uczestnikiem Konkursu może być osoba fizyczna, która do 31 sierpnia 2020 r.. prześle w komentarzu pod tym postem wiadomość zawierającą zadanie konkursowe – odpowiedź na pytanie: Jaka jest Twoja ulubiona powieść detektywistyczna. Wybór uzasadnij
 2. Zwycięzcą konkursu zostanie osoba, wyłoniona spośród nadesłanych zgłoszeń
 3. W celu wzięcia udziału w konkursie uczestnik jest zobowiązany zapoznać się z niniejszym Regulaminem
 4. Ogłoszenie wyników nastąpi do 5 października 2020 r. na łamach portalu nerdheim.pl.
 5. Zwycięzca zostanie powiadomiony o wygranej na adres mailowy podany podczas wpisywania komentarza.

§ 3 NAGRODA

 1. Nagrodą w konkursie jest egzemplarz powieści Enola Holmes
 2. Warunkiem wydania Nagrody, jest wysłanie przez Uczestnika odpowiedzi zwrotnej do Organizatora, w terminie 7 dni od daty otrzymania wiadomości z informacją o przyznaniu Nagrody, zawierającą informacje o danych zwycięzcy (imię, nazwisko, adres do wysyłki). Niewysłanie odpowiedzi zwrotnej z danymi adresowymi w terminie 7 dni od dnia skontaktowania się z nim Organizatora skutkuje utratą prawa do Nagrody.
 3. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za brak możliwości przekazania Nagrody z przyczyn leżących po stronie Uczestnika, a w szczególności w przypadku: podania danych po upływie wyznaczonego terminu, podania błędnych danych.
 4. Nagrody zostaną wysłane w terminie do 10 dni roboczych od daty zakończenia konkursu.

§ 4 DANE UCZESTNIKÓW

 1. Przystępując do uczestnictwa w konkursie Uczestnik oświadcza, że wyraża zgodę na przetwarzanie przez Organizatora swoich danych osobowych zawartych w zgłoszeniu do konkursu dla potrzeb konkursu na zasadach opisanych w Regulaminie
 2. Administratorem danych osobowych zbieranych na potrzeby niniejszego konkursu jest reprezentant organizatora – Sebastian Kuryło. Dane osobowe będą przetwarzane tylko i wyłącznie w ramach i na potrzeby przeprowadzenia Konkursu i wysyłki nagrody.
 3. Osoba udostępniająca dane osobowe ma prawo wglądu do swoich danych osobowych oraz ich zmiany. Procedury opisane są w polityce prywatności portalu nerdheim.pl
 4. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do przekazania nagrody.

§ 5 POSTANOWIENIA KOŃCOWE

 1. W zakresie nieuregulowanym Regulaminem zastosowanie mają obowiązujące przepisy prawa polskiego, w szczególności Kodeks cywilny.
 2. Organizator zastrzega sobie prawo zmiany Regulaminu w trakcie trwania konkursu bez podania przyczyny. Nowy Regulamin obowiązuje od chwili jego opublikowania.
spot_img

Bądź na bieżąco z naszymi recenzjami. Obserwuj Nerdheim w Google News

komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
To pole jest wymagane. Przed jego zaznaczeniem koniecznie zapoznaj się z podlinkowanym dokumentem
9 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie kometarze
Ilona
Ilona
2 lat temu

Moja ulubiona powieść detektywistyczna to „Przygody trzech detektywów” Alfreda Hitchcocka. Pamiętam że czytałam tą serię będąc w gimnazjum i pamiętam że nasza szczawieńska biblioteka organizowała kiedyś konkurs z wiedzy o tych książkach w którym wygrałam nagrodę!
Wydaje mi się że przeczytałam wszystkie książki tej serii które dostępne były w języku polskim. Do dziś uważam że są to świetne książki dla młodzieży.
Mimo tego że czytam naprawdę sporo książek to czytając pytanie konkursowe od razu wpadła mi do głowy ta odpowiedź.

Iwona
Iwona
2 lat temu

Moja ulubiona powieść detektywistyczna to Sherlock Holmes. Czytana wiele razy, zarówno po polsku, jak i po angielsku. Każda przygoda wciąga, daje powody do uśmiechu, pozwala oderwać się od rzeczywistości.

Kamila
Kamila
2 lat temu

Moja PIERWSZA i dlatego ulubiona powieść detektywistyczna to klasyk Agathy Christie pod niestety jeszcze w Polsce mało popularnym, ale zdecydowanie właściwszym tytułem ” I nie było już nikogo”. Miałam wtedy może 16-17 lat, powieść pożyczyła mi moja przyjaciółka. Z wypiekami na twarzy dzwoniłyśmy do siebie ( wtedy jeszcze były telefony stacjonarne) i ona zadawała mi pytania czy już wydarzyło się to i to, a ja próbowałam z niej wyciągnąć kto jest mordercą. Pamiętam, że moja sprytna przyjaciółka wymyśliła specjalny szyfr, którym zapisała na kartce nazwisko zbrodniarza – niestety nie rozwikłałam zagadki. Po przeczytaniu książki przyjaciółka nauczyła mnie też swojego szyfru i do tej pory czasem dla żartów piszemy sobie nim smsy.

Bartek
Bartek
2 lat temu

Do powieści detektywistycznej zaliczyłbym „Millennium: Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet”, gdzie co prawda w roli głównej mamy dziennikarza śledczego, a nie detektywa, ale zagadka którą rozwiązuje i podejmowane działania sprawiają, że możemy utożsamiać Mikaela Blomkvista z przedstawicielami tego zawodu.

W „Millenium” nie mamy superbohaterów, postaci idealnych. Co prawda fabuła małymi krokami kieruje nas w stronę rozwiązania tajemnicy, ale jednocześnie poznajemy ciemną stronę Mikaela i Lisbeth, ich słabości, porażki. Dzięki temu autorowi udaje się zbliżyć nas do tych bohaterów i sprawić, że z biciem serca śledzimy ich losy.

Dopracowana, trzymająca w napięciu fabuła, misternie skontruowana zagadka rozwiązywana w trakcie dziennikarskiego śledztwa i przede wszystkim pochmurny, zimny klimat Skandynawii – to cechy, które sprawiają, że „Millenium” to mój zdecydowany numer 1 wśród pozycji z tego gatunku.

Arkadiusz
Arkadiusz
2 lat temu

Moją ulubioną powieścią detektywistyczną jest “Śmierć na Nilu” Agathy Christie. Pamiętam, że zanim zostałem fanem kryminałów, zawsze interesowałem się archeologią, kulturą Egiptu i początkami tej starożytnej cywilizacji. Szczególnie interesowały mnie losy Kleopatry i jej owiana tajemnicami śmierć – to właśnie przy okazji czytania biografii ostatniej królowej Egiptu zacząłem interesować się zagadkami przeszłości, przetrząsając biblioteki w poszukiwaniu odpowiedzi na nie. To właśnie podczas jednego z takich pobytów w moje ręce wpadła książka Agathy Christie “Śmierć na Nilu” i tytuł ten od razu przykuł moją uwagę. Mimo, że wówczas nie interesowały mnie fikcyjne historie, postanowiłem się przełamać – i był to strzał w dziesiątkę! Książka mnie porwała! Z zainteresowaniem nie tylko śledziłem fabułę, ale i wyszukiwałem nawiązań do realnego świata, jak na przykład świątynie w Abu Simbel. Po lekturze postanowiłem nadrobić film z 1978 roku z plejadą gwiazd – Maggie Smith, Bette Davies, Angela Lansbury i wreszcie niezapomnianym Peterem Ustinovem! Jednak to Mia Farrow skradła moje serce oraz prawdziwe lokacje, które nie tylko pozwoliły mi się wczuć w klimat powieści Christie, ale i zachwyciły i cieszyły pasjonata archeologii, który dalej we mnie tkwił. Z niecierpliwością wyczekuję nowej wersji filmu Kennetha Branagha, a przed seansem na pewno odświeżę sobie historię na nowo – oczywiście w wersji papierowej!

Monika
Monika
2 lat temu

Monk-mimo wszystko zawsze radę da-prawie tak jak psi patrol

Paweł
Paweł
2 lat temu

Za swoją ulubioną powieść detektywistyczną niezmiennie od wielu lat uznaję „Psa Baskervillów”. To zdecydowanie klasyka gatunku, dla wielu przestarzała, jednak w moim odczuciu czyta się ją tak samo świetnie, niezależnie od upływu czasu. Osią fabuły jest klątwa ciążąca na wiekowym rodzie, sięgająca jeszcze czasów elżbietańskich. Mroczny klimat powieści tworzą bagna, stare zamczysko, krwiożerczy widmowy pies i oczywiście zagadka wymagająca rozwiązania. I to zagadka nie byle jaka, jak to u Doyle’a, jest aż do bólu logicznie: autor pozostawił okruszki porozsypywane na kartach książki, często skrzętnie ukryte za pozornie nieistotnymi faktami, które błyskotliwy czytelnik jest w stanie zebrać i poskładać w fabularną całość. Powieść stanowi dla mnie idealny balans pomiędzy rozrywką a rozrywką intelektualną i często wracam do lektury, pomimo odkrytego już zakończenia.

Anna
Anna
2 lat temu

Gdy wieczory są długie i zimowa chandra doskwiera,
ulubiona książka do krainy marzeń mnie zabiera.
Agatha Christie królową kryminałów się nazywa,
która na swoim fachu zna się jak mało kto i niepokonana od lat wielkie uznanie zdobywa.
Jest niczym dobra wróżka która magiczną różdżką czaruje,
hipnotyzujący seans nam serwuje.
Jej popularna seria kryminałów to fantastyczna lektura książkowa,
na jesienne, długie i zimne wieczory dla każdego wprost odlotowa.
Każdego czytelnika wciąga niebywale,
nikt nudy nie zazna tutaj wcale.
„Dziesięciu Murzynków”, „Śmierć na Nilu”, „Dom zbrodni”, „Morderstwo w Boże Narodzenie”
czy „Noc w bibliotece” polecam Wam moi przyjaciele,
gdyż dzieje się tam naprawdę wiele.
Każda z tych książek jest pełna zagadek, labiryntów, krętych dróg, zawiera wątek kryminalny, walkę dobra ze złem i zagadkę trudną do rozwikłania,
niecodzienny splot akcji i widza do samego końca w napięciu trzymania.
Im dalej się zagłębiam wciąż nowe postacie na horyzoncie się pojawiają
i zagrożenie bycia potencjalnym sprawcą stwarzają.
Czytelnik różne osoby typuje
i dowiadując się z czasem nowych faktów po kolei eliminuje.
Wcielam się w rolę i jak Hercules Poirot się czuję,
bo wspólnie z nim zagadki rozwiązuję!
Niczym Superman mężny, odważny, przebiegły, wiąże fakty, wszystkie tropy analizuje,
bada dowody zbrodni, świadków skrupulatnie przesłuchuje,
idzie jak po nitce do kłębka w celu zagadki rozwikłania
i uparcie dąży do sprawców ukarania.
Za wszelką cenę sprawę do końca musi doprowadzić koniecznie,
aby każdy poczuł się bezpiecznie.
Pewność siebie go nie opuszcza, w swoim działaniu jest zdecydowany,
w ratowaniu świata i niesieniu pomocy jak nikt zaangażowany.
Hercules Poirot jest nie do zastąpienia,
bo świat na lepsze zmienia.
To jest moja bajka, to jest mój świat
w którym czas się zatrzymuje, nie liczę godzin i lat.
Przypływ adrenaliny czuję
a rozwiązując zagadkę morderstwa wraz z głównym bohaterem, odnoszę sukces, mam satysfakcję i wielką radość czuję!
Kocham ten dreszczyk emocji który zawsze mi towarzyszy,
w błogiej panującej wokół ciszy,
przy blasku świec lub nocnej lampce a nawet małą latarkę pod kołdrą trzymając
i wciągający kryminał czytając.
Obraz jest realistycznie przedstawiony, książka łatwym językiem napisana,
gdy czytam, do granic się zagłębiam, jestem jak w transie, od rzeczywistości oderwana.
Bo każdy kto w kryminały Agathy Christie wieczorową porą wskakuje,
ten wiele wrażeń i emocji odnajduje.
Kryminały Agathy Christie wciąż mnie inspirują, cenię je sobie niesamowicie,
bo bez nich jakże szare byłoby życie!

Daniel
Daniel
2 lat temu

Do moich ulubionych powieści z tej serii zaliczyłbym „Kod Leonarda Da Vinci” Dana Browna. Fascynuję mnie w tej książce główny bohater czyli wykładowca Robert Langdon, który jest swojego rodzaju detektywem. Korzystając ze swojej wiedzy oraz sprawnej dedukcji niczym u Sherlocka Holmesa stara się zbadać tajemnice skrywane w dziełach sztuki słynnego renesansowego artysty oraz rozwikłać sprawę brutalnego morderstwa kustosza Luwru przy pomocy francuskiej policjantki Sophie Neveu. Uwielbiam tą książkę również za to jak w sprytny sposób przemyca w nowoczesnym stylu schemat opowieści o Holmesie i Watsonie, co zresztą przedstawiłem powyżej. W „Kodzie Leonarda Da Vinci” bardzo cenię nie tylko samą akcję, która wciąga od pierwszej kartki, ale także chęć dostarczenia przez autora czytelnikom oraz czytelniczkom wiedzy z dziedziny sztuki.

Sebastian „Severan” Kuryło
Sebastian „Severan” Kuryło
Jestem założycielem i pomysłodawcą tego portalu. Uwielbiam gry RPG z serią Dragon Age na czele, lecz nie pogardzę także i klasycznymi grami “bez prądu”. Prowadzę również wortal związany z serią Dragon Age. Uwielbiam czytać kryminały i książki fantasy. Każdą wolną chwilę w swoim życiu poświęcam rodzinie oraz serialom – pochłaniam ich zdecydowanie za dużo, no ale z nałogu tak łatwo wyjść się nie da :).
Włącz powiadomienia OK Nie, dzięki