SIEĆ NERDHEIM:

Więcej

  Jaki sprzęt do grania wybrać – sprawdź nasze propozycje

  Szukając sprzętu do grania musimy zwrócić uwagę na wiele czynników. Wybór jest duży, dlatego nie łatwo zdecydować się na jedno urządzenie. Sprawdź, które z nich jest dla Ciebie. Czytaj dalej.

  Laptop

  Komputery przenośne od dawna nie kojarzą się wyłącznie z pracą – kiedyś zastępowały swoje stacjonarne odpowiedniki podczas pracy zdalnej. Dziś są to pełnoprawne urządzenia, których wydajność nie odstaje wyraźnie od większości domowych pecetów.

  Gracze sięgający po laptopa docenią jego mobilność i funkcjonalność. Dzięki temu, że można go łatwo przenieść i cieszyć się ulubioną rozrywką w dowolnym miejscu. Warto zadbać o to, żeby mieć pod ręką źródło zasilania – nawet akumulator o dużej pojemności nie poradzi sobie z wielogodzinną grą. Kiedy korzystamy z aplikacji obciążających podzespoły naszej jednostki, pobór mocy wzrasta, a to sprawia, że bateria szybko się rozładuje. Zazwyczaj zajmuje to około dwóch godzin.

  Poza mobilnością liczy się również niewielka ilość miejsca zajmowana przez laptopa. Nawet największe modele są łatwe do złożenia i schowania. Docenią to szczególnie ludzie mający małe biurka – komputer posiada wbudowaną klawiaturę i gładzik, który zastąpi myszkę kiedy nie gramy. Jeśli chcesz wiedzieć więcej o charakterystyce laptopów do gier, sprawdź ten artykuł.

  Konsola stacjonarna

  Gracze cenią sobie wygodę rozgrywki i łatwość obsługi sprzętu, stąd tak duża popularność konsol do gier – dzięki nim możemy wygodnie usiąść przed telewizorem i grać na dużym ekranie, co wpłynęło bezpośrednio na zainteresowanie urządzeniami.

  Najważniejszą cechą konsoli, niezależnie od wybranego modelu, jest jej kompatybilność z tytułami jakie pojawiają się na rynku. W przypadku gier wydanych na komputery należy zwrócić uwagę na wymagania sprzętowe – nie każda konfiguracja poradzi sobie z uruchomieniem danego tytułu. Jeśli nasz komputer posiada podzespoły gorsze niż opisane w minimalnych wymaganiach, gra nie uruchomi się wcale lub będzie działała na poziomie nie pozwalającym na komfortowe granie. W przypadku konsoli ten problem nie występuje. Sprzęt uruchomi każdą grę, jaka ukazała się na dany system. W zdecydowanej większości nie mamy wpływu na ilość detali i rozdzielczość z jaką wyświetla się gra. Dzięki temu nie musimy martwić się o wymagania sprzętowe i przyszły upgrade.

  Do poruszania się w systemie i grach służy pad, który jest podstawowym kontrolerem do obsługi konsoli. W zależności od wybranego modelu, do urządzeń można dokupić dodatkowe sprzęty sterujące. Wśród nich znajdziemy kontrolery ruchowe, kamerki a nawet gogle do wirtualnej rzeczywistości.

  Konsola przenośna

  Alternatywą dla dużych konsol są urządzenia przenośne. Ich największą zaletą są niewielkie rozmiary i prosta obsługa. Zazwyczaj nie oferują dużych gier, które angażują gracza na długie godziny, a większość tytułów sprawdzi się jako przerywnik od pracy lub zjadacz czasu podczas podróży, ale to również zaczyna się zmieniać.

  Wraz z pojawieniem się coraz bardziej zaawansowanych technologii, zmienia się podejście do produkcji gier i obsługi sprzętu. Dziś coraz łatwiej znaleźć pełnoprawne tytuły, oferujące wielogodzinną fabułę, a same konsole można z powodzeniem podłączyć do telewizora i grać na dużym ekranie. Dzięki temu można zacząć grę w domu, siedząc wygodnie na kanapie i kontynuować ją w pociągu, podczas długiej podróży.

  komentarze

  guest
  To pole jest wymagane. Przed jego zaznaczeniem koniecznie zapoznaj się z podlinkowanym dokumentem
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  Zobacz wszystkie kometarze
  Sebastian „Severan” Kuryło
  Sebastian „Severan” Kuryłohttps://disqus.com/by/sebastiankuryo/
  Jestem założycielem i pomysłodawcą tego portalu. Uwielbiam gry RPG z serią Dragon Age na czele, lecz nie pogardzę także i klasycznymi grami “bez prądu”. Prowadzę również wortal związany z serią Dragon Age. Uwielbiam czytać kryminały i książki fantasy. Każdą wolną chwilę w swoim życiu poświęcam rodzinie oraz serialom – pochłaniam ich zdecydowanie za dużo, no ale z nałogu tak łatwo wyjść się nie da :).

  0
  Podziel się swoją opiniąx
  ()
  x