SIEĆ NERDHEIM:

Ile zarabiają profesjonalni gracze CS:GO?

Gracze, którzy profesjonalnie grają CS:GO, mogą zarabiać na czymś, co lubią robić. Gra Counter-Strike: Global Offensive pojawiła się w 2000 roku i do dziś jest uwielbiana przez wielu ludzi. Ta gra zapewnia graczom nie tylko wysoki poziom rozrywki, ale także doskonałe źródło życia dla niektórych profesjonalistów.

Zastanawiasz się, jakie wynagrodzenie otrzymują gracze CS:GO? Chociaż wartość transferowa gracza jest znana publicznie, jego pensja nie. Trudno jest znaleźć dokładne dane dotyczące zarobków, ponieważ kontrakty między graczami i ich zespołami są prywatne i są całkowicie dyskretne. Jednak w tym artykule będą podane szacunkowe zarobki graczy CS:GO.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o graczach CS:GO, ich ocenach, dochodach oraz wynikach, strona internetowa https://getesports.net/pl/cs-go-players/ jest tym, czego dokładnie potrzebujesz.

Kim są profesjonalni gracze?

Profesjonalni gracze to ludzie, grają w gry wideo online, uczestniczą w różnych turniejach lub mistrzostwach i zarabiają na tym pieniądze. To znaczy, że oni grają gry online z innymi ludźmi i na tym to wszystko polega. Każdą grę można uczynić konkurencyjną, dodając do niej mistrzostwa i turnieje. Gracze mogą zdobywać pieniądze w różne sposoby, które będą wymienione poniżej. Tak więc, obecnie ludzie mają szansę zarabiać duże pieniądze po prostu na graniu w gry wideo online na wysokim poziomie.

Counter-Strike: Global Offensive jako sposób na wysokie zarobki

CS: GO to prawdopodobnie jedna z najczęściej granych taktycznych strzelanek online w historii gier online. Od czasu premiery ta zespołowa gra akcji była nieustannie kochana przez graczy i nadal przyciąga wielu graczy na całym świecie. Chociaż obecnie liczba graczy spada, miliony nadal lubią grać w tę grę. CS:GO to nie tylko rozrywka dla niektórych, ponieważ profesjonalni gracze zarabiają na tym pieniądze. Niektóre z najlepiej zarabiających drużyn e-sportowych to Team Liquid, OG, Evil Geniuses (EG) i nie tylko.

Porównanie dochodów w latach 2014 i dziś

Kiedy w 2014 roku odbył się pierwszy duży turniej CS:GO, pula nagród ESL Major w Katowicach wynosiła około 250 000 $. Dla porównania, pula nagród katowickiego majora w zeszłym roku wyniosła 1 000 000 dolarów. Fakt ten wyraźnie pokazuje, jak CS:GO stale się rozwijało przez lata.

Biorąc pod uwagę liczby, możemy założyć, że przeciętny gracz CS:GO może zarobić co najmniej 1000 $ każdego miesiąca. Mówią również, że gracze, którzy konsekwentnie dołączają do Majors, zarabiają około 4000-6000 $ miesięcznie. Oczywiście od graczy z elitarnych drużyn oczekuje się wyższych wynagrodzeń. Ludzie zakładają, że gracze z tych drużyn zarabiają około 40 000 dolarów miesięcznie ze swoich organizacji.

Na przykład pojawiły się doniesienia dotyczące wynagrodzeń graczy z Astralis. W związku z tym ich gracze mogą zarobić około 364 000 USD rocznie lub około 30 000 USD przed wygraną w dowolnym turnieju. Zgłoszono również pensje zawodników z drużyny Północ. Mówi się, że ich gracze zarabiają średnio 1,5 miliona dolarów rocznie, czyli około 240 000 miesięcznie.

W ostatnim streamie na Twitchu brytyjski zawodowy gracz Counter Strike, Owen „smooya” Butterfield, ujawnił kilka sensownych informacji na temat pensji swoich kolegów. Stwierdził, że tylko 10 najlepszych graczy na świecie zarabia około 40 000 $ miesięcznie. Jeden z tych graczy, Mathieu „Zyw0o” Herbaut, główny AWP Vitality, zarabia co miesiąc 40 000 $.Kolejny przedział graczy to około 15 000 do 20 000 USD miesięcznie, w zależności od gracza.

Sposoby zarabiania na CS: GO

Większość fanów może nie być tego świadoma, ale w rzeczywistości istnieje wiele sposobów, dzięki którym profesjonalny gracz CS:GO zarabia pieniądze na grze. Na przykład, oprócz nagród pieniężnych, które gracze mogą wygrać w turniejach, są one również wypłacane co miesiąc. Chociaż może to nie dotyczyć wszystkich, zwłaszcza tych z niższych poziomów. Zespoły, które rywalizują na arenie międzynarodowej, regularnie dostają pieniądze od swoich organizacji. Dzięki temu zespoły nie będą musiały się martwić, czy wygrają, czy przegrają, ponieważ mają już zapewniony dochód. Chociaż nie oznacza to, że wyniki nie będą miały znaczenia, ponieważ mogą nadal chcieć utrzymać swój zespół i siebie samych, więc fani będą nadal wspierać ich, a nie inne zespoły.

Dodatkowe bonusy

Oczywiście, jak w każdym innym sporcie, zawodnicy również zarabiają więcej niż tylko pensję. Oprócz umów sponsorskich, subskrybentów Twitcha i darowizn, CS:GO oferuje również Intel Grand Slam, który obejmuje nagrodę pieniężną o wartości 1 000 000 USD. Aby drużyna wygrała IGS, drużyna musi wygrać cztery wydarzenia S-Tier organizowane przez ESL lub DreamHack Masters w oknie dziesięciu następujących po sobie wydarzeń. Oprócz tego istnieje również „bonus za łupy” w wysokości 100 000 $ dla każdej drużyny, która odmówi innej drużynie ostatecznego zwycięstwa w Intel Grand Slam. Dobra wydajność i praca zespołowa są z pewnością nagradzane w tej grze.

Czynniki od których zależą pieniądze dla Pro graczy CS: GO?

Gracze Pro mogą otrzymywać dosyć wysokie wynagrodzenia, zaczynając od tysięcy i kończąc milionami dolarów rocznie. I jedyne co robią, to po prostu rywalizują z innymi graczami CS:GO i zarabiają na tym. Jednak sumy pieniędzy, które mogą otrzymać gracze, różnią się w zależności od gracza. Istnieją pewne czynniki, od których zależy wysokość wynagrodzenia. Te czynniki to:

  • Poziom umiejętności gracza.
  • Czy robi transmisję swojej rozgrywki online.
  • Liczba głównych gier, które gracz wygrał.
  • Liczba sponsorów dla profesjonalnego gracza.

Bądź na bieżąco z naszymi recenzjami. Obserwuj Nerdheim w Google News

komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
To pole jest wymagane. Przed jego zaznaczeniem koniecznie zapoznaj się z podlinkowanym dokumentem
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie kometarze
Sebastian „Severan” Kuryło
Sebastian „Severan” Kuryło
Jestem założycielem i pomysłodawcą tego portalu. Uwielbiam gry RPG z serią Dragon Age na czele, lecz nie pogardzę także i klasycznymi grami “bez prądu”. Prowadzę również wortal związany z serią Dragon Age. Uwielbiam czytać kryminały i książki fantasy. Każdą wolną chwilę w swoim życiu poświęcam rodzinie oraz serialom – pochłaniam ich zdecydowanie za dużo, no ale z nałogu tak łatwo wyjść się nie da :).

Ważne! Hazard może uzależniać i nie daje gwarancji na wygraną. Treści zamieszczone w artykułach z tej kategorii mają charakter wyłącznie informacyjny i są skierowane dla osób spoza Polski.

Włącz powiadomienia OK Nie, dzięki