SIEĆ NERDHEIM:

FILMOWE PREMIERY – STYCZEŃ 2022

Nowy rok – nowi my! Co prawda ten wpis miał powstać wcześniej, ale wyszło trochę inaczej, za to serwujemy najbardziej aktualną listę. Pierwotnie w naszym TOP10 miał być Mobius, ale niestety zaliczył przesunięcie ze stycznia na kwiecień. Oczywiście jego brak nie znaczy, że nie mamy innych ciekawych pozycji. Czekają nas prequele, sequele, powroty wielkich reżyserskich i aktorskich gwiazd, parę interesujących nowych projektów i jedna niesforna zakonnica. Zapraszamy do naszego zestawienia!

5.01 – King’s Man: Pierwsza misja– dystrybucja kinowa

Kingsmani powracją! Tym razem w prequelu, który zabierze nas do czasów I wojny światowej i zaserwuje pierwszą misję eleganckich agentów. Ponownie reżyseruje Matthew Vaughn, a na ekranie zobaczymy Ralpha Fiennesa, Gemmę Arterton, Rhysa Ifansa, Daniela Brühla czy Matthew Goode’a. Film zebrał niezbyt dobre opinie, ale myślę, że będzie to całkiem niezła, widowiskowa rozrywka w doborowej obsadzie.
(Ponton)

5.01 – Jak pokochałam gangstera– Netflix

Jak zostałem gangsterem to jedno z większych polskich zaskoczeń 2019 roku. Kryminalne kino rozrywkowe, które było bardzo sprawnie zrealizowane z ciekawą oprawą muzyczną, świetnymi kreacjami aktorskimi oraz historią. Nie bez wad, ale spodziewałem się produkcji w stylu filmów Patryka Vegi, a otrzymałem coś zupełnie odwrotnego. Czy reżyser Maciej Kawulski powtórzy sukces w luźnym sequelu? Tomasz Włosok wciela się w gangstera Nikodema „Nikosia”Skotarczaka i zwiastun nie zachwyca, ale może mamy powtórkę z rozrywki i znowu się zaskoczę? Zresztą, po poprzedniej części daję twórcom duży kredyt zaufania. Wraca również Janusz Chabior jako Magi, więc poza genialnym Włosokiem to kolejny argument, aby przyjrzeć się tej produkcji.
(Ponton)

7.01 – Bar dobrych ludzi– Amazon Prime Video

Wow, po prostu wow! Po zobaczeniu zapowiedzi jestem całkowicie kupiony. George Clooney jako reżyser, Ben Affleck, Tye Sheridan i Christopher Lloyd w obsadzie, a do tego historia, która ewidentnie będzie rozgrzewała serca i pokazywała dobro w ludziach. To się zapowiada niesamowicie. Do tego ostatnimi czasy Amazon udowadnia, że potrafi w produkcje filmowe (no dobra, zapomnijmy o tym koszmarku pod tytułem Wojna o jutro). Dobrze widzieć, że Affleck jest w formie i mocno wyczekuję jego popisów aktorskich. Podejrzewam, że rola Lloyda będzie krótka, ale spodziewam się, że wyciśnie ją na maksa, a zwiastun lekko to sugeruje. Ja już jestem nakręcony i mam spore oczekiwania. Mam nadzieję, że się nie zawiodę.
(Jurek)

7.01 – Benedetta – dystrybucja kinowa

Pierwszy raz bardziej niż samym filmem jestem zainteresowany potencjalnym zamieszaniem, jakie może wokół niego wystąpić. Cóż. możliwe, że nic nie będzie, bo jednak kino europejskie nie ma aż takiego pogłosu, ale jednak tematyka kościoła jest dosyć drażliwa. Historia inspirowana jest prawdziwymi zdarzeniami. Opowiada o siostrze Benedetcie, która twierdzi, że doświadczała dosyć dziwnych wizji, a następnie weszła w związek z kobietą. Za reżyserię odpowiada Paul Verhoeven, a w głównych rolach zobaczymy Virginie Efirę, Charlotte Rampling, Daphné Patakię oraz Lamberta Wilsona.
(Jurek)

14.01 – Titane– dystrybucja kinowa

Ten film już szalał na festiwalach (m.in. na SPLAT!FilmFest), ale w końcu trafia do ogólnodostępnej dystrybucji. To produkcja, który bardzo dzieli widownię i krytyków. Od niezrozumienia po zachwyt, od wychwalania wspaniałej otoczki audiowizualnej po niepotrzebny artyzm. Lubię, jak filmy wzbudzają skrajne emocje, bo nawet jak finalnie jakiś tytuł uznam za słabą produkcję, to sam jego istnienia jest ciekawy. Nie będę wam opisywał fabuły, bo to niełatwa rzecz, ale jednym z elementów filmu jest seks kobiety z samochodem, więc wiadomo, że należy się spodziewać dzikiej jazdy bez trzymanki.
(Ponton)

14.01 – Krzyk– dystrybucja kinowa

Ach, festiwal powrotów trwa w najlepsze. Pomimo zeszłorocznego sporego rozczarowania nową Drogą bez powrotu nadal jestem optymistycznie nastawiony do kolejnego wcielenia mordercy w masce. Od premiery 4 części minęło już iot10 lat, a temat ma nadal miejsce na eksplorację. Dwa fakty, które mnie niezmiernie cieszą, to: technologia i powrót stałej obsady. Przez tę dekadę świat się bardzo zmienił, a zwłaszcza technologia, która nas otacza – komórki są wszędzie, mają świetne aparaty, dostęp do szybkiego internetu, a IoT nie jest już niczym wyjątkowym. Mam nadzieję, że kwestia unowocześnienia świata będzie przewijać się przez cały seans, a nie tylko przy pierwszym ikonicznym zabójstwie. Co do drugiego punktu – dobrze widzieć te znajome buźki i niech znowu dają czadu. Bardzo czekam.
(Jurek)

21.01 – C’mon C’mon– dystrybucja kinowa

Mike Mills wraca z kolejnym prywatnym dziełem! Po Debiutantach oraz Kobietach i XX wieku czas na opowieść o życiu, relacjach dziennikarza i jego bratanka podczas podróży przez kraj. Czarno-biały obraz, ciasny format oraz Joaquin Phoenix to elementy, które sprawiają, że nie mogę się doczekać tej kameralnej wędrówki. I oczywiście Mike Mills, który nie zawodzi pod względem opowiadania historii, robiąc to w sposób niezwykle celny oraz z dużą dozą wrażliwości. Oby tak było i tym razem i coś czuję, że się nie zawiodę – będzie to na pewno poważny gracz na gali oscarowej.
(Ponton)

https://youtu.be/Lo8KJWBpPCY

21.01 – Sing 2– dystrybucja kinowa

Pierwsza część tego filmu była fenomenalna – wspaniała obsada, wciągająca historia, poszczególne wątki.To zwykła życiówka, a wszystko okraszone wspaniałymi aranżacjami piosenek w wykonaniu aktorów. W drugiej części niestety nie zobaczymy powrotu całej obsady, ale w ich miejsce pojawi się kilka innych znanych twarzy. Po zwiastunie nie jesteśmy w stanie określić jakości wykonania, ale zdecydowanie wiemy, że pojawią się wszystkie elementy, za które pokochałem pierwszą część. Ja już nie mogę się doczekać, a wy?
(Jurek)

28.01 – Zaułek koszmarów– dystrybucja kinowa

Guillermo del Toro, znany fan dziwnych potworów, ryb i szeroko pojętej fantastyki, tym razem zafunduje nam bardziej przyziemny temat. To pierwszy w jego karierze dramat w stylu filmów noir, w którym doświadczymy oszustw z nutką metafizyczności. Bohaterami są: kobieta widząca przyszłość i mężczyzna-telepata. Jednak to chyba jedyne elementy, które wypaczają nieco rzeczywistość. Bardzo czekam, uwielbiam del Toro, a obsada również jest konkretna. Na ekranie zobaczymy m.in: Bradley’a Coopera, Cate Blanchett, Willema Dafoe, Toni Collette oraz Richarda Jenkinsa.
(Ponton)

28.01 – Hazardzista– dystrybucja kinowa

Paul Schrader, czyli twórca takich hitów jak:Taksówkarz, Wściekły byk czy Pierwszy reformowany, nawiązuje tym razem współpracę z utalentowanym Oscarem Isaakiem. Aktor wciela się w mężczyznę, który lubi przebywać w kasynach i ukrywa swoją tożsamość. Jednak będzie musiał wyjść z cienia i podjąć się ryzykownego zadania. Dobry reżyser, doborowa obsada (na ekranie zobaczymy jeszcze Tiffany Haddish, Tye’a Sheridana i Willema Dafoe) i Martin Scorsese jako producent? Czemu nie – zapowiada się na trzymający w napięciu thriller.
(Ponton)

Jeżeli szukasz miejsca gdzie sprawdzisz gdzie obejrzeć najnowsze premiery filmowe online możesz skorzystać ze strony twojefilmy.online . Znajdziesz tam opisy filmów i seriali oraz uzyskasz dostęp do wyszukiwarki filmów online gdzie znajdziesz ofertę serwisów VOD takich jak np. Netflix, Prime Video, HBO GO, HBO MAX, Player itp. na których obejrzysz daną produkcję online.

Pozostałe premiery stycznia:

5.01 – Kolacja dla czworga– Netflix
6.01 – Odludzie– Netflix
7.01 – Matka/Android– Netflix
7.01 – Koniec świata, czyli kogel-mogel 4– dystrybucja kinowa
11.01 – Początek świata– Netflix
13.01 – Photocopier– Netflix
13.01 – Bez wahania– Netflix
14.01 – Hotel Transylwania: Transformania– Amazon Prime Video
14.01 – Riverdance– Netflix
14.01 – 355 – dystrybucja kinowa
14.01 – (Nie)długo i szczęśliwie– dystrybucja kinowa
14.01 – O czym dzisiaj marzą zwierzęta– dystrybucja kinowa
20.01 – W królewskim stylu– Netflix
21.01 – Monachium: W obliczu wojny– Netflix
21.01 – Gierek– dystrybucja kinowa
21.01 – Sonata– dystrybucja kinowa
28.01 – Wszystko poszło dobrze– dystrybucja kinowa
28.01 – 8 rzeczy, których nie wiecie o facetach– dystrybucja kinowa
28.01 – Skarb Mikołajka– dystrybucja kinowa
28.01 – Gramy u siebie– dystrybucja kinowa
28.01 – Oskarżony– dystrybucja kinowa
28.01 – D’Artacán y los tres Mosqueperros – dystrybucja kinowa

Bądź na bieżąco z naszymi recenzjami. Obserwuj Nerdheim w Google News

komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
To pole jest wymagane. Przed jego zaznaczeniem koniecznie zapoznaj się z podlinkowanym dokumentem
1 Komentarz
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie kometarze
Marcin VD
2 lat temu

Ciekawy i merytoryczny artykuł, a takich w dzisiejszych czasach zdecydowanie brakuje. Wiem co mówię, bo trochę w internecie siedzę i czytam tu i ówdzie. Twój artykuł mnie przekonuje i na pewno jeszcze tu wrócę 🙂

Marcin Gontarski
Marcin Gontarski
Ponton lubi pisać i rozmawiać o kinie, o serialach, o popkulturze. W życiu osiągnął zawodowy spokój - pracuje jako kinooperator w warszawskim kinie Iluzjon, gdzie poza nośnikami cyfrowymi ma okazje wyświetlać filmy z taśmy 35mm. Tą wiedzą również lubi się dzielić. W chwilach wolnych gra na PS4, pije piwo oraz marzy o tym, aby spotkać Stevena Spielberga i Petera Stormare'a. Pocieszna mordeczka, która kocha Star Wars, Blues Brothers i Cinema Paradiso. Znalazł swój Nerdheimowy,, redakcyjny dom :) Dojrzał do tego, aby założyć własnego bloga i tak sobie dzierga swoje przemyślenia i publikuje swoje opinie.
Włącz powiadomienia OK Nie, dzięki