SIEĆ NERDHEIM:

Antykwariat internetowy – zalety i możliwości

Mogłoby się wydawać, że w dobie tak rozwiniętych technologii antykwariaty odeszły w zapomnienie. Wręcz przeciwnie. W odpowiedzi na zapotrzebowanie użytkowników, antykwariusze oferują swoim klientom możliwość zawierania transakcji online.

Bez konieczności wychodzenia z domu

Jak większość sklepów, również antykwariaty umożliwiają zamówienie wybranych wolumenów bez konieczności wychodzenia z domu. To dodatkowe zalety dla osób, które nie mogą pozwolić sobie na zakupy stacjonarne. To szczególnie istotne w dobie pandemii, kiedy liczne obostrzenia utrudniły korzystanie z dobrodziejstw kultury.

Dokładny opis każdej pozycji

Antykwariat internetowy to rzetelny opis każdej pozycji. Klient dostaje kompletną informację o cenie i stanie wolumenu. Ponadto opis uzupełniony jest o fotografie, które pokazują stan techniczny pozycji. Zbiory są zazwyczaj bogate, dlatego klient ma możliwość wyboru spośród wielu ciekawych książek.

Niespotykane pozycje i „białe kruki”

Antykwariat to miejsce, gdzie można trafić ciekawą pozycję, często noszącej miano „białego kruka”. Książki szczególnie cenne i rzadkie to prawdziwe znalezisko i cenny nabytek. Antykwariat online umożliwia w związku z tym śledzenie pozycji na bieżąco, nawet w miejscach z drugiego końca Polski. Antykwariat internetowy to również asortyment niedostępny w księgarni.

Wartość wolumenu

Zdecydowaną zaletą książek z antykwariatu jest ich cena. Często pozycje o znacznej wartości można kupić w okazyjnej cenie, co stanowi cenny nabytek. Kwota zazwyczaj uzależniona jest od stanu faktycznego pozycji i od zainteresowania danym wolumenem. Inaczej wygląda sprawa w przypadku niespotykanych i rzadkich książek. Antyki, czyli książki wydane do 1950 roku potrafią osiągać zawrotne ceny. Często to bezcenne pozycje, które spotyka się niezwykle rzadko.

Szybkie i pewne transakcje

Szybka płatność to dziś absolutna konieczność. Klienci wymagają pełnej i profesjonalnej obsługi, dlatego również antykwariusze dostosowali swoje usługi do wymogów dzisiejszego świata. Nie trzeba wypełniać druków i wypisywać dokumentacji. Szybkie, proste transakcje z wygodną dostawą i odbiorem.

Antykwariat online to doskonałe rozwiązanie dla osób, które nie maja wystarczającej ilości czasu, by przeglądać pozycje na miejscu. To duża oszczędność czasu i spora wygoda. Zdecydowanie łatwiej wygospodarować chwilę, by przejrzeć pozycje, niż wybierać się na drugi koniec miasta, nawet Polski, by nabyć wolumen. Dodatkowo przeglądanie pozycji jest niezwykle proste, gdyż wszystkie książki są odpowiednio skatalogowane.

Lider rynku antykwarycznego w Polsce - ponad pół miliona książek
Tezeusz.pl – antykwariat online

Bądź na bieżąco z naszymi recenzjami. Obserwuj Nerdheim w Google News

komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
To pole jest wymagane. Przed jego zaznaczeniem koniecznie zapoznaj się z podlinkowanym dokumentem
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie kometarze
Enable Notifications    OK No thanks