SIEĆ NERDHEIM:

Trzy klasyczne gry online, które wciągają najbardziej

Dawno temu, kiedy smartfony nie były tak powszechne, najbardziej uzależniały gry online. Jako dzieci większość z nas spędzała długie godziny, grając w różne ich rodzaje, próbując przejść na następny poziom lub pokonać wymagającego bossa.

Obecnie, chociaż dostępnych opcji jest dużo więcej, gry online to dalej wciągająca rozrywka. Niektóre klasyki dalej utrzymują swoją pozycję w czasach mocno skomplikowanych gier na komórki. Stanowią podstawę od dziesiątek lat i przeszły próbę czasu.

W tym artykule przyjrzymy się trzem najbardziej uzależniającym grom online, w które z pewnością będziesz grać raz za razem.

Pasjans

Tego typu gier jest na tony, ale kiedy ludzie mówią „Pasjans”, mają najczęściej na myśli tradycyjnego Pasjansa (Klondike’a) . To gra, która istnieje od setek lat, ale w dalszym ciągu jest świetna.

Rozgrywka polega na przesuwaniu 52 kart z talii na 4 stosy Fundamentu, utrzymane w osobnych kolorach i w kolejności rosnącej od asa do króla.

Pewnie brzmi łatwo, prawda? Cóż, niezupełnie, bo żeby wygrać, musisz ostrożnie planować swoje ruchy. Gra wymaga koncentracji, spamiętania kolejności kart i podejmowania właściwych decyzji w każdym momencie. Żeby przesuwać karty na Fundament możliwie najszybciej, musisz bezbłędnie używać Tableau.

Twoim priorytetem powinna być praca na Tableau i budowanie kolumn w kolejności malejącej. Dobieranie nowych kart zostaw na później, kiedy naprawdę będziesz ich potrzebować, i przesuwaj karty na pola Fundamentu wtedy, kiedy będzie to najlepsza możliwa decyzja.

Tradycyjny Pasjans to wciągająca gra, która istnieje od dawien dawna. Myślisz, że podołasz wyzwaniu? Kliknij tutaj, żeby zagrać w Pasjansa i się sprawdzić.

Pasjans Pająk

Pasjans Pająk to gra, w którą zaczynają grać eksperci pasjansa, żeby znaleźć nowe wyzwanie. Każdy fan karcianek lubi się wysilić, a nie ma na to lepszego sposobu niż ta gra.

Pająka rozgrywa się dwoma taliami po 52 karty, rozdawanymi na 10 stosów. Twoim celem jest stworzenie 10 kolumn z kart o tym samym kolorze, utrzymanych w kolejności malejącej (od króla do asa). Za każdym razem, kiedy uda ci się ukończyć kolumnę, przesunie się ona na Fundament.

Jeśli w Pasjansie chodzi o strategię, to w Pająku musisz być strategicznym geniuszem. Nie możesz sobie pozwolić na bezcelowe przesuwanie kart. Zamiast tego, powinieneś ostrożnie zaplanować każdy ruch. Musisz próbować budować grupki kart, utrzymane w kolejności i w jednym kolorze, oraz odkrywać możliwie wiele z kart jak najszybciej. Zwolnienie miejsca na Tableau jest konieczne, bo to jedyny sposób, żeby móc tworzyć kolejne stosy.

Podejmowanie pośpiesznych decyzji w Pasjansie Pająku prawdopodobnie skończy się katastrofą. Musisz nabrać dystansu i zaplanować każdy ruch – wybierz niewłaściwie i możesz szybko przegrać grę.

Jeśli myślisz, że jesteś gotowy na to wyzwanie, kliknij tutaj i spróbuj przejść najtrudniejsze ustawienie Pasjansa Pająka – 4 Kolory.

Bubble Shooter

Bubble Shooter powstał w latach 80. jako gra zręcznościowa na automaty. Wraz z upływem czasu, stał się grą komputerową, potem webową a w końcu mobilną.

To raczej nieskomplikowana rozgrywka, co właśnie sprawia, że jest tak popularna. Strzelasz kulkami, bańki znikają a co kilka strzałów pojawiają się nowe. Twoim celem jest osiągnięcie najwyższego możliwego wyniku, zanim kulki cię dosięgną.

Punkty zyskujesz za zniszczenie kulek. Im większą ich grupkę usuniesz, tym większy mnożnik punktowy otrzymasz. Patrząc na to z tej perspektywy, gra nagradza tych, którzy wykonują strzały o dużej trudności. Im więcej będziesz grać, tym lepszy będziesz w uzyskiwaniu wysokich wyników. Każdy kocha grę, która tak motywuje, prawda?

Bubble Shooter to rozgrywka, w której chodzi przede wszystkim o umiejętności. Najlepsi gracze to tacy, którzy umieją wcisnąć strzały w najciaśniejsze możliwe miejsca.

Jeśli szukasz gry, w którą warto grać raz po raz, kliknij tutaj, żeby spróbować Bubble Shootera.

Klasyki nie bez powodu

Te gry online to klasyki z jakiegoś powodu – są świetne, wciągające i uzależniające. Łatwo może się okazać, że grasz całymi godzinami na raz i ciągle chcesz rozegrać jeszcze jedną rundę.

Baw się dobrze grając i stając się ich ekspertem. Upewnij się tylko, że nie przesadzasz i nie grasz za dużo!

Bądź na bieżąco z naszymi recenzjami. Obserwuj Nerdheim w Google News

komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
To pole jest wymagane. Przed jego zaznaczeniem koniecznie zapoznaj się z podlinkowanym dokumentem
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie kometarze
Enable Notifications    OK No thanks