SIEĆ NERDHEIM:

3 powody, dla których warto kupić konsolę Xbox Series X

Od premiery nowych konsol Microsoftu (Xbox Series X i Xbox Series S) minął już prawie rok, a więc całkiem sporo czasu. Niestety dostępność sprzętu najnowszej generacji wciąż nie jest najlepsza, dlatego wiele osób mimo szczerych chęci wciąż nie nabyło wymarzonej konsoli. Po drugiej stronie barykady stoją gracze, którzy nadal nie są przekonani co do słuszności zakupu Xbox Series X. W niniejszym artykule postaramy się przekonać niezdecydowanych, przytaczając kilka powodów, dla których warto wybrać najmocniejszą konsolę na świecie.

1. Bo to najmocniejsza konsola na rynku

Jak już wspomnieliśmy, na chwilę obecną Xbox Series X jest najmocniejszą konsolą na świecie, przeganiając nieco PlayStation 5 i odstawiając daleko w tyle Nintendo Switch. To z kolei oznacza, że stawiając na ten sprzęt, nie trzeba się obawiać o to, czy gry będą działać dobrze, bo wnętrze nowego Xboxa jest tego gwarantem (o ile oczywiście twórcy danej produkcji nie skopią jej optymalizacji, bo wtedy nawet najmocniejszy hardware sobie nie poradzi).

Aby złożyć komputer o podobnej wydajności co Xbox Series X, trzeba by było wydać znacznie więcej pieniędzy, niż kosztuje sama konsola. Co więcej, za cenę omawianej konstrukcji ciężko nawet kupić dobrą kartę graficzną, a co dopiero cały komputer.

2. Bo to najtańszy sposób na granie dzięki Xbox Game Pass

Xbox Game Pass to usługa Microsoftu, której wykupienie zapewnia dostęp do ogromnej bazy gier na PC, konsolach oraz w chmurze (w wersji Ultimate). Rzecz jasna abonament świetnie współpracuje z nowym Xboxem, czyniąc go „maszynką do taniego grania”; subskrypcja w najwyższym wydaniu Ultimate w regularnej cenie kosztuje tylko 55 złotych miesięcznie, ale dzięki dostępnym w Sieci poradnikom na tani Game Pass można ją kupić jeszcze do 85% taniej w stosunku do podanej kwoty. A nie da się ukryć, że przy obecnych cenach gier na konsole nowej generacji (zwykle ponad 300 zł za egzemplarz), brzmi to naprawdę dobrze. Oszczędność jest widoczna gołym okiem!

3. Bo wspiera wsteczną kompatybilność z prawdziwego zdarzenia

Xbox Series X wspiera wsteczną kompatybilność bez żadnych ograniczeń, co oznacza, że konsola jest w stanie uruchomić nawet wybrane gry z oryginalnego Xboxa, który miał swoją premierę w 2001 roku. Dla porównania konkurencyjne PlayStation 5 odpala tylko tytuły z PlayStation 4 – o grach z PlayStation 3, PlayStation 2 czy PSX można zapomnieć.

Dla osób, które lubią ogrywać klasyki, sprzęt Microsoftu będzie idealnym wyborem. Podejście Amerykanów do tematu wstecznej kompatybilności jest naprawdę uczciwe, bo jakby nie było – daje drugie życie starym grom i nie zmusza graczy do kupowania tych samych produkcji jeszcze raz, tylko że na nową platformę. Mówiąc prościej: wystarczy wziąć pada w dłoń, założyć słuchawki do Xbox Series X i zasiadać do sentymentalnej podróży w grach z dzieciństwa.

Podsumowanie

Mamy nadzieję, że przedstawione przez nas powody do zakupu Xbox Series X przekonają choć kilku z was. Trzeba uczciwie przyznać, że Microsoft stworzył naprawdę dobrą konsolę, która oferuje świetny stosunek jakości do ceny. A skoro o pieniądzach mowa, to regularna cena omawianego sprzętu w Polsce wynosi 2299 złotych, a jak już wspomnieliśmy – w tej kwocie nie ma mowy o złożeniu zbliżonego wydajnościowo komputera. Jednym zdaniem: Xbox Series X jest wart tych pieniędzy.

spot_img

Bądź na bieżąco z naszymi recenzjami. Obserwuj Nerdheim w Google News

komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
To pole jest wymagane. Przed jego zaznaczeniem koniecznie zapoznaj się z podlinkowanym dokumentem
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie kometarze
Sebastian „Severan” Kuryło
Sebastian „Severan” Kuryło
Jestem założycielem i pomysłodawcą tego portalu. Uwielbiam gry RPG z serią Dragon Age na czele, lecz nie pogardzę także i klasycznymi grami “bez prądu”. Prowadzę również wortal związany z serią Dragon Age. Uwielbiam czytać kryminały i książki fantasy. Każdą wolną chwilę w swoim życiu poświęcam rodzinie oraz serialom – pochłaniam ich zdecydowanie za dużo, no ale z nałogu tak łatwo wyjść się nie da :).
Włącz powiadomienia    OK Nie, dzięki