SIEĆ NERDHEIM:

Nerdheim patronem komiksu Niesamowite Mity i Legendy Nordyckie

Mitologia Nordycka od zawsze była jedną z największych inspiracji dla twórców. Od Tolkiena, Alana Garnera, po „Grę o tron” i komiksy Marvela, wszędzie tam widoczne są jej korzenie.

NIESAMOWITE MITY I LEGENDY NORDYCKIE  to seria komiksów stworzonych z pasji do mitologii skandynawskiej. Autorzy opisując historie bogów Nordyckich za pomocą barwnych ilustracji i zawartych w nich surowych dialogów zaczerpniętych bezpośrednio z XII wiecznych rękopisów, oddali wiernie ducha dzieła islandzkiego poety i historyka Snorriego Sturlusona (żyjącego w latach 1179–1241). Dzieła noszącego tytuł Edda  powstałego w latach 1215 – 1223.  

Cześć 1: Powstanie Klas Spolecznych

Praojciec Odyn, bóg Bogów, ze swego podniebnego tronu obserwując dziewięć światów ma świadomość narastającej siły Olbrzymów i zbliżającej się wojny. Widzi świat ludzi, istot dobrych, pracowitych i wytrwałych, jednak zbyt słabych, by móc się mierzyć w walce z Olbrzymami. Postanawia wysłać swego syna, jasnego boga Heimdalla, by ten pod ludzka postacia przemierzył Midgard i uczynił ludzi zdolnymi do zmierzenia się w wrogiem.

Heimdall rusza do Śródziemia i odwiedza domostwa ludzi. Gości u biednych, średniozamożnych i bogatych, a jego brzemienna w skutki wizyta staje się początkiem powstania warstw społecznych. Wkrótce krainę ludzi zasiedlają kmiecie, rzemieślnicy
i wodzowie, zrodzeni każdy do swoich zadań, zgodnie z zamiarem Odyna. Zdolni by stać się bohaterami Midgardu, mającymi stanąć u boku Bogów w dniu nastania Ragnaroku…

Autor scenariusza, tekstów I dialogów: Anna Mazurkiewicz
Projekt okładki: Marek Mandziński
Strony komiksu: Grupa GB pod kierownictwem Marka Mandzińskiego

Bądź na bieżąco z naszymi recenzjami. Obserwuj Nerdheim w Google News

komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
To pole jest wymagane. Przed jego zaznaczeniem koniecznie zapoznaj się z podlinkowanym dokumentem
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie kometarze
Sebastian „Severan” Kuryło
Sebastian „Severan” Kuryło
Jestem założycielem i pomysłodawcą tego portalu. Uwielbiam gry RPG z serią Dragon Age na czele, lecz nie pogardzę także i klasycznymi grami “bez prądu”. Prowadzę również wortal związany z serią Dragon Age. Uwielbiam czytać kryminały i książki fantasy. Każdą wolną chwilę w swoim życiu poświęcam rodzinie oraz serialom – pochłaniam ich zdecydowanie za dużo, no ale z nałogu tak łatwo wyjść się nie da :).
Włącz powiadomienia OK Nie, dzięki