SIEĆ NERDHEIM:

Więcej

  Nerdheim patronem komiksu Niesamowite Mity i Legendy Nordyckie

  Mitologia Nordycka od zawsze była jedną z największych inspiracji dla twórców. Od Tolkiena, Alana Garnera, po „Grę o tron” i komiksy Marvela, wszędzie tam widoczne są jej korzenie.

  NIESAMOWITE MITY I LEGENDY NORDYCKIE  to seria komiksów stworzonych z pasji do mitologii skandynawskiej. Autorzy opisując historie bogów Nordyckich za pomocą barwnych ilustracji i zawartych w nich surowych dialogów zaczerpniętych bezpośrednio z XII wiecznych rękopisów, oddali wiernie ducha dzieła islandzkiego poety i historyka Snorriego Sturlusona (żyjącego w latach 1179–1241). Dzieła noszącego tytuł Edda  powstałego w latach 1215 – 1223.  

  Cześć 1: Powstanie Klas Spolecznych

  Praojciec Odyn, bóg Bogów, ze swego podniebnego tronu obserwując dziewięć światów ma świadomość narastającej siły Olbrzymów i zbliżającej się wojny. Widzi świat ludzi, istot dobrych, pracowitych i wytrwałych, jednak zbyt słabych, by móc się mierzyć w walce z Olbrzymami. Postanawia wysłać swego syna, jasnego boga Heimdalla, by ten pod ludzka postacia przemierzył Midgard i uczynił ludzi zdolnymi do zmierzenia się w wrogiem.

  Heimdall rusza do Śródziemia i odwiedza domostwa ludzi. Gości u biednych, średniozamożnych i bogatych, a jego brzemienna w skutki wizyta staje się początkiem powstania warstw społecznych. Wkrótce krainę ludzi zasiedlają kmiecie, rzemieślnicy
  i wodzowie, zrodzeni każdy do swoich zadań, zgodnie z zamiarem Odyna. Zdolni by stać się bohaterami Midgardu, mającymi stanąć u boku Bogów w dniu nastania Ragnaroku…

  Autor scenariusza, tekstów I dialogów: Anna Mazurkiewicz
  Projekt okładki: Marek Mandziński
  Strony komiksu: Grupa GB pod kierownictwem Marka Mandzińskiego

  komentarze

  guest
  To pole jest wymagane. Przed jego zaznaczeniem koniecznie zapoznaj się z podlinkowanym dokumentem
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  Zobacz wszystkie kometarze
  Sebastian „Severan” Kuryło
  Sebastian „Severan” Kuryłohttps://disqus.com/by/sebastiankuryo/
  Jestem założycielem i pomysłodawcą tego portalu. Uwielbiam gry RPG z serią Dragon Age na czele, lecz nie pogardzę także i klasycznymi grami “bez prądu”. Prowadzę również wortal związany z serią Dragon Age. Uwielbiam czytać kryminały i książki fantasy. Każdą wolną chwilę w swoim życiu poświęcam rodzinie oraz serialom – pochłaniam ich zdecydowanie za dużo, no ale z nałogu tak łatwo wyjść się nie da :).

  0
  Podziel się swoją opiniąx
  ()
  x