SIEĆ NERDHEIM:

Jak płacić Bitcoinem w Polsce, na Świecie i w Internecie?

Bitcoin to zagadnienie, które od lat niezwykle interesuje inwestorów na całym świecie. W ostatnim czasie stał się on również niezwykle popularny w Polsce. Wirtualna waluta pozwala na uzyskanie satysfakcjonujących zarobków w szybkim tempie. W niniejszym artykule wyjaśnimy w jaki sposób można płacić Bitcoinem w Polsce, na Świecie, a także w Internecie. Postaramy się rozwiać wszelkie wątpliwości dotyczące tego środka płatniczego.

Bitcoin – dlaczego warto się interesować tą (krypto)walutą?

Zainteresowanie Bitcoinem wciąż wzrasta. Mimo że w Polsce jest niezbyt dużo punktów, które przyjmują płatnością tą wirtualną walutą, zainteresowanie nią wciąż wzrasta. Można to zauważyć dzięki analizie płatności online, które wciąż rosną i pozostają na poziomie kilku milionów. 

Osoby, które płacą Bitcoinem, mogą liczyć się z wieloma korzyściami jak np. zachowanie prywatności w trakcie przeprowadzanych transakcji. Nie ma także potrzeby udostępniania swoich danych. Ponadto warto także wspomnieć, że bardzo dużo zagranicznych serwisów online stopniowo rezygnuje z możliwości innych form płatności niż kryptowaluty. Wszystko to ze względu na niezwykle szybkie przekazy, stosunkowo niskie koszty związane z transakcjami oraz globalny zasięg i praktycznie brak ryzyka. 

Specjaliści uważają, że wzrost gospodarki oraz inflacji i wywoła szereg zmian w gospodarce, które finalnie doprowadzą do nagłego wzrostu popularności kryptowalut.

W jaki sposób rozpocząć przygodę z Bitcoinem?

Aby rozpocząć przygodę z wirtualną walutą, jaką jest Bitcoin, trzeba przede wszystkim otworzyć portfel. Dzięki niemu można odbierać walutę, płacić nią, a także ją przechowywać i robić przelewy. Portfel Bitcoina to absolutna podstawa. Dostępne jest kilka naprawdę dobrych portfeli mobilnych, które pozwalają na łatwe i bezpieczne zarządzanie walutą. 

Kolejnym krokiem, który należy podjąć po założeniu portfela, jest zakupienie pewnej sumy Bitcoinów. Najszybciej można je nabyć od znajomych lub kupić na giełdzie w kantorze czy bitomacie (więcej: https://odkryjbitcoin.pl/jak-kupic-bitcoiny/). Podczas zakupów koniecznie trzeba zwrócić uwagę na to, żeby zakup przebiegał bezpiecznie i za pośrednictwem sprawdzonej witryny. 

Kiedy użytkownik posiada już odpowiednią sumę Bitcoinów w portfelu, może je z powodzeniem wydać. Walutę można przeznaczyć na dowolne wydatki jak np. usługa dentystyczna, nowy samochód, nieruchomości luksusowe itd. 

Jak płacić Bitcoinem?

Najbardziej popularną drogą wydawania Bitcoinów jest Internet. Każdego dnia odbywa się mnóstwo transakcji online. Coraz więcej sklepów internetowych akceptuje wirtualną walutę. Ponadto bardzo pomocnym rozwiązaniem są specjalne wyszukiwarki, które pozwalają na znalezienie konkretnych produktów, które są dostępne za pomocą Bitcoinów. 

Warto zainstalować specjalną wtyczkę, która pozwala na płacenie za pomocą portfela. Wystarczy tylko wybrać przycisk „Zapłać za pomocą Bitcoina”. Posiadacze portfela Bitcoin na smartfonie muszą jedynie zeskanować specjalny kod ze strony, aby wykonać przelew. Płatność wirtualną walutą jest ważne 15 minut. Bardzo ważną kwestią jest także zapłacenie konkretnej kwoty pieniędzy.

Płacić za pomocą Bitcoina można na różne sposoby. Jak wspomniano wcześniej, jednym z rozwiązań są przelewy za pomocą wirtualnej waluty. Możliwe są także płatności stacjonarne. Inna możliwość to tzw. przelewy mobilne za pomocą skanowania specjalnych kodów QR. Istnieją także specjalne systemy jak np. BitBayPay, które pozwalają szybko i prosto płacić Bitcoinem za wybrane produkty i usługi (źródło: Jak płacić Bitcoinem?). 

Karta debetowa Bitcoin 

Ciekawym i praktycznym rozwiązaniem jest także posiadanie karty debetowej Bitcoin. Większość z nich pozwala zmianę kryptowaluty na inną walutę. Dzięki temu można płacić za dowolne transakcje. Można powiedzieć, że taka karta debetowa funkcjonuje na zasadach zwyczajnej karty płątnicznej, kredytowej czy debetowej. 

Kryptowaluty  są akceptowane niemal na całym świecie, dzięki temu można także wykonywać transakcje na terenie innych krajów, szczególnie krajów Europy. Za granicą można znaleźć o wiele więcej punktów umożliwiających płatności Bitcoinem niż w Polsce. W wielu miastach  na świecie i w Polsce funkcjonują tzw. bitomaty. Są to automaty, które umożliwiają zakupy i sprzedaż Bitcoina. W Polsce można je znaleźć m.in. w Gliwicach, Katowicach, Kielcach, Krakowie czy Warszawie. Dzięki nim obsługa wirtualnej waluty jest naprawdę prosta.

Bitcoin staje się coraz bardziej popularny. Dzięki niemu można przeprowadzać transakcje zarówno w Polsce, jak i w innych krajach. Umożliwia on płatności online, które są niewątpliwie najbardziej popularne, a także płatności rzeczywiste. Warto zainwestować w tę walutę i cieszyć się sporymi zyskami. 

Bądź na bieżąco z naszymi recenzjami. Obserwuj Nerdheim w Google News

komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
To pole jest wymagane. Przed jego zaznaczeniem koniecznie zapoznaj się z podlinkowanym dokumentem
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie kometarze
Sebastian „Severan” Kuryło
Sebastian „Severan” Kuryło
Jestem założycielem i pomysłodawcą tego portalu. Uwielbiam gry RPG z serią Dragon Age na czele, lecz nie pogardzę także i klasycznymi grami “bez prądu”. Prowadzę również wortal związany z serią Dragon Age. Uwielbiam czytać kryminały i książki fantasy. Każdą wolną chwilę w swoim życiu poświęcam rodzinie oraz serialom – pochłaniam ich zdecydowanie za dużo, no ale z nałogu tak łatwo wyjść się nie da :).

Ważne! Hazard może uzależniać i nie daje gwarancji na wygraną. Treści zamieszczone w artykułach z tej kategorii mają charakter wyłącznie informacyjny i są skierowane dla osób spoza Polski.

Włącz powiadomienia OK Nie, dzięki