SIEĆ NERDHEIM:

Gamingowe akcesoria must have dla Twojego stanowiska

Top view of a colorful bright pc rgb LED gaming desk with headset keyboard mouse and desktop computer. esports technology concept background

Stanowisko gamingowe to nie tylko komputer i monitor. Do prowadzenia komfortowej rozgrywki niezbędne są akcesoria dla graczy takie jak: mysz, klawiatura, pad. Bez nich gra przynosi mniej przyjemności, a pokonywanie rywali jest trudniejsze. Jakie akcesoria gamingowe to podstawa na stanowisku do gier?

Mysz i klawiatura gamingowa

Mysz gamingowa jest podstawowym akcesorium dla graczy. Powinna się znaleźć na każdym stanowisku do gier bez względu na preferowany typ rozgrywki. Dzięki niej poruszenie się bohaterem jest łatwiejsze. Poprawia się refleks gracza, zwłaszcza w grach FPS. Mysz gamingowa ma przyciski do programowania, które umożliwiają wykonywanie różnych akcji w grze za pomocą jednego kliknięcia. Kliknięcie może zastępować jednoczesne naciskanie kilku klawiszy. Gracz ma dzięki temu przewagę nad przeciwnikami i może podejmować z nimi walkę, mając większe szanse na zwycięstwo.

Klawiatura dla graczy podobnie jak mysz może mieć programowalne przyciski. W jej przypadku ważne są również inne kwestie. Klawisze powinny być przystosowane do intensywnego użytkowania. Ich wytrzymałość powinna wynosić do kilku milionów kliknięć i więcej. Ponadto klawiatura do gier powinna mieć ergonomiczny kształt. Jej używanie powinno wiązać się z jak najmniejszym obciążeniem dla dłoni i nadgarstków. W przeciwnym razie gracz w krótkim czasie poczuje się zmęczony i będzie zmuszony przerwać grę w kluczowym momencie.

Więcej porad gamingowych na https://gaming.komputronik.pl

Słuchawki z mikrofonem

Gracze, którzy chcą cieszyć się muzyką i dźwiękiem bez przeszkadzania innym domownikom, powinni postawić na gamingowe słuchawki z mikrofonem. Dzięki nim mogą prowadzić rozgrywkę nawet do późnych godzin nocnych. Dla graczy polecane są słuchawki nauszne, które zapewniają wysoki komfort użytkowania. Ponadto dobrze wygłuszają dźwięki otoczenia.

Słuchawki z mikrofonem są cenione przez graczy, którzy prowadzą rozgrywkę w trybie multiplayer. Mikrofon umożliwia im komunikowanie się z innymi członkami zespołu lub z przyjaciółmi, z którymi rywalizują w ulubione wyścigi, FPS lub gry sportowe. Nieużywany mikrofon można złożyć, by nie przeszkadzał w czasie gry.

Pad do gier

Pady do gier są cenione przede wszystkim przez miłośników wyścigów i gier sportowych. Dzięki nim łatwiej kontroluje się pojazd lub sportowca, gdyż pad umożliwia precyzyjniejsze wykonywanie działań niż gdy steruje się grą za pomocą klawiatury. Korzystanie z pada poprawia refleks gracza i daje więcej przyjemności podczas prowadzenia rozgrywki w trybie multiplayer.

Sprawdź ranking padów do gier: https://gaming.komputronik.pl/g/jaki-pad-do-pc-najlepsze-pady-do-komputera-ranking/

Jeśli gracz preferuje gry wyścigowe i zależy mu na maksymalnym realizmie rozgrywki, może zdecydować się na kierownicę gamingową zamiast pada. Kierownica zapewnia możliwość wykonywania precyzyjnych manewrów. Ponadto kierownica jest wyposażona w pedał gazu, sprzęgło i hamulec, dlatego imituje jazdę prawdziwym samochodem.

Podkładka pod nadgarstki

Podkładka pod nadgarstki to akcesorium dla graczy, którzy długo operują myszką. Podkładka odciąża dłonie i ogranicza negatywny wpływ korzystania z myszy na zdrowie. Dzięki podkładce ręce układają się w naturalnej pozycji, dlatego ryzyko zachorowania na zespół cieśni nadgarstka spada. Z akcesorium korzystają również pracownicy biurowi i inne osoby, które długo pracują przy komputerze i odczuwają tego negatywne skutki.

Sprawdź ranking procesorów gamingowych: https://gaming.komputronik.pl/g/jaki-procesor-do-gier-ranking-procesorow-gamingowych/

Podkładka chłodząca

Podkładka chłodząca jest ważnym elementem stanowiska gamingowego dla użytkowników laptopów. Dzięki niej poprawia się wydajność chłodzenia notebooka. Laptop jest efektywnie chroniony przed przegrzaniem i uszkodzeniem najbardziej obciążonych podzespołów. Dodatkowo ogranicza się głośność pracy sprzętu, gdyż rzadziej uruchamia się w nim wiatrak.

Bądź na bieżąco z naszymi recenzjami. Obserwuj Nerdheim w Google News

komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
To pole jest wymagane. Przed jego zaznaczeniem koniecznie zapoznaj się z podlinkowanym dokumentem
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie kometarze
Sebastian „Severan” Kuryło
Sebastian „Severan” Kuryło
Jestem założycielem i pomysłodawcą tego portalu. Uwielbiam gry RPG z serią Dragon Age na czele, lecz nie pogardzę także i klasycznymi grami “bez prądu”. Prowadzę również wortal związany z serią Dragon Age. Uwielbiam czytać kryminały i książki fantasy. Każdą wolną chwilę w swoim życiu poświęcam rodzinie oraz serialom – pochłaniam ich zdecydowanie za dużo, no ale z nałogu tak łatwo wyjść się nie da :).

Ważne! Hazard może uzależniać i nie daje gwarancji na wygraną. Treści zamieszczone w artykułach z tej kategorii mają charakter wyłącznie informacyjny i są skierowane dla osób spoza Polski.

Włącz powiadomienia OK Nie, dzięki