SIEĆ NERDHEIM:

Cyberpunk 2077: jaka jest geneza powstania uniwersum?

Nowy tytuł CD Projekt Red to gorący temat w świecie gamingu. Jego historia odbywa się w dystopijnym, cyberpunkowym uniwersum. Jak wygląda świat przedstawiony w grze?

Czym jest cyberpunk?

Choć ten gatunek fantastyki naukowej znacznie zyskał w ostatnich latach na popularności, cyberpunk nie jest nową koncepcją. To topos artystyczny, który przejawiał się w dziełach drugiej połowy XX wieku. Jest on swego rodzaju wizją, która dotyczy naszej przyszłości. Cyberpunk jest wyrazem przerażenia współczesnego świata, który głównie dotyczy zachodzących w nim zmian. To reprezentacja zadawanych przez nas pytań dotyczących prawideł naszego własnego społeczeństwa, gospodarki i postępu.

Wizja cyberpunkowej rzeczywistości nie jest wcale kolorowa. To barwna historia, ale zróżnicowany koloryt wynika przeważnie z obecności tandetnych, świecących reklam i krwi na ulicach miast. W cyberpunku światem rządzi klasa wyższa – bogate korporacje. Nie istnieje demokracja, nie istnieje wolność. Co więcej, mamy do czynienia także z zupełnie innym rodzajem człowieka. Większość z osób, które przyjdzie nam spotkać na ulicach cyberpunkowych światów, korzysta z chipów pozwalających na osiągnięcie niesamowitych umiejętności, ale też będących pewnego rodzaju odebraniem człowieczeństwa. Cyberpunk to dystopia – świat, w którym rządzi pieniądz, przemoc i technologia.

Historia, którą napędza nowoczesna technologia – Cyberpunk 2077 już tej jesieni!

Cyberpunk 2077 wzoruje się na koncepcjach znanych z klasycznych gier RPG, których akcja toczy się w tego rodzaju światach. Powstawały one dość dawno temu, jeszcze w latach 80. ubiegłego stulecia. Korzystano w nich oczywiście z kart postaci, kości i skomplikowanego rozwoju bohatera. Nowy Cyberpunk znacząco zmienia te mechaniki, upodabniając je do współczesnych gier akcji. To zupełne przepisanie realiów gier tego typu i stworzenie ich na nowo w bezprecedensowej skali.

Będziemy mieć do czynienia z naprawdę unikatowym dziełem – w zasadzie ciężko jest wymienić inny tytuł, który prezentuje takie podejście do zagadnienia. Wiemy, że akcja Cyberpunka 2077 dzieje się w mieście Night City, które ma oddawać realia Ameryki przyszłości. Spotkamy tutaj przedstawicieli przeróżnych klas i grup etnicznych. Przyjdzie nam także zmierzyć się z bezwzględnymi bogaczami, którzy nie zawahają się przed niczym, a także zdesperowanymi pionkami w grze o władzę.

Cyberpunk 2077 stawia jednak przede wszystkim na otwartą eksplorację. Według obecnych doniesień fabuła jest skonstruowana w taki sposób, że możemy przejść grę nawet bez ukończenia głównego wątku. Dzięki temu charakter tego świata nabiera niesamowicie artystycznego wyrazu. Gracz otrzymuje ogromną wolność wyboru w uniwersum zdominowanym przez degenerację, dekadencję, materializm i strach. Krótko mówiąc – jest na co czekać.

Przygotuj się na eksplorację Night City! Sprzęt pod Cyberpunka 2077

Jeśli także czekasz na premierę nowego Cyberpunka 2077, nie zapominaj o tym, że nowe możliwości graficzne pozwoliły studiu CD Projekt Red na stworzenie jeszcze bardziej dopracowanego świata. Zanurz się w uniwersum z właściwym sprzętem. Poznaj monitory gamingowe Media Expert, dzięki którym zagrasz w Cyberpunka 2077 w towarzystwie idealnej dynamiki i niesamowitej jakości obrazu.

Monitor to tylko jedna część całego setupu. Postaw na komputer gamingowy Media Expert – nowoczesny, wydajny „pecet” pozwoli Ci odkryć każdy zakątek Night City. Wymagania sprzętowe gry nie są jeszcze dokładnie znane, już teraz możesz jednak zacząć myśleć o wymarzonej konstrukcji. Spotkajmy się 19 listopada w świecie Cyberpunka!

spot_img

Bądź na bieżąco z naszymi recenzjami. Obserwuj Nerdheim w Google News

komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
To pole jest wymagane. Przed jego zaznaczeniem koniecznie zapoznaj się z podlinkowanym dokumentem
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie kometarze
Sebastian „Severan” Kuryło
Sebastian „Severan” Kuryło
Jestem założycielem i pomysłodawcą tego portalu. Uwielbiam gry RPG z serią Dragon Age na czele, lecz nie pogardzę także i klasycznymi grami “bez prądu”. Prowadzę również wortal związany z serią Dragon Age. Uwielbiam czytać kryminały i książki fantasy. Każdą wolną chwilę w swoim życiu poświęcam rodzinie oraz serialom – pochłaniam ich zdecydowanie za dużo, no ale z nałogu tak łatwo wyjść się nie da :).
Włącz powiadomienia OK Nie, dzięki