SIEĆ NERDHEIM:

Control w reżyserii Antona Corbijna za darmo na ninateka.pl

Kolejnym filmem udostępniony w ramach letniej akcji Gutek Film jest Control w reżyserii Antona Corbijna. Film możecie oglądać całkowicie za darmo do 30 lipca na portalu ninateka.pl

W swoim biograficznym filmie, Anton Corbijn, autor wielu klasycznych teledysków takich grup jak U2, Depeche Mode czy Nirvana, próbuje odmitologizować postać wokalisty legendarnej formacji. Pokazuje lidera Joy Division przede wszystkim jako człowieka, którego w pewnym momencie przerosły sława, osobiste problemy i pogłębiająca się choroba.

Podstawą scenariusza stała się autobiograficzna książka żony Iana Curtisa, Deborah. Muzyka stanowi tło dla bardzo osobistej opowieści, w której najważniejsze są emocje Curtisa, jego rozterki i lęki. Patrzymy na dramat człowieka, który stopniowo traci grunt pod nogami. Nie potrafi odnaleźć się w roli ojca i męża, więc ucieka od tego, czemu nie potrafi sprostać. Jednocześnie narasta w nim poczucie winy, ma coraz częstsze ataki epilepsji i pogłębiającą się depresję.

Film został bardzo dobrze przyjęty zarówno przez żyjących członków zespołu, jak i podczas premiery przez widownię festiwalu w Cannes. Wspaniałą kreację stworzył w nim Sam Riley, wcielający się w Iana Curtisa.
Opis filmu na ninateka.pl

Nie przegap nowych okazji. Obserwuj Nerdheim: Za Friko w Google News

Najnowsze wpisy

POWIĄZANE ARTYKUŁY

Subskrybuj
Powiadom o
guest
To pole jest wymagane. Przed jego zaznaczeniem koniecznie zapoznaj się z podlinkowanym dokumentem
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie kometarze