SIEĆ NERDHEIM:

E-book za darmo – „Ścieżki wyobraźni: Inkszy welt”

Antologia dostępna w formatach MOBI, PDF oraz EPUB

Antologia „Ścieżki wyobraźni: Inkszy Welt” jest czwartą tematyczną antologią, którą przygotowała sekcja literacka „Logrus” Śląskiego Klubu Fantastyki. Tematem przewodnim zawartych w tym tomie opowiadań jest Śląsk. Śląsk przeszłości, teraźniejszości i przyszłości. Śląsk podziemi, familoków, blokowisk i wieżowców. Śląsk tajemniczy, groźny i fascynujący.

* * *

Co kryje w sobie Śląsk?
Śląska ziemia, śląska historia, śląskie bojki?

Inkszy welt to antologia, która otwiera drzwi do śląskich tajemnic: sześcioro autorów przedstawia sześć różnych tekstów sięgających ku przeszłości, teraźniejszości i przyszłości krainy wież wyciągowych i walczących o przestrzeń miast.

Czytelnik, który zdecyduje się na przekroczenie progu tych drzwi pozna alternatywne dzieje powstań śląskich, stanie twarzą w twarz z utopcem i innymi śląskimi demonami, będzie miał okazję wysłuchać śląskich legend oraz przejść się ulicami Śląska przyszłości, jakimi widzą je dzisiejsi pisarze.

Pozycja ta ma jeszcze jedną zaletę – między wierszami zachęca do chwili zadumy nad niełatwymi losami ludzi złączonych korzeniami, tkwiącymi głęboko w śląskiej ziemi szarpanej wichrami historii, przechodzącej z rąk do rąk w kolejnych konfliktach, które nader często czyniły wrogów z najbliższych sąsiadów.

Nie przegap nowych okazji. Obserwuj Nerdheim: Za Friko w Google News

Najnowsze wpisy

POWIĄZANE ARTYKUŁY

Subskrybuj
Powiadom o
guest
To pole jest wymagane. Przed jego zaznaczeniem koniecznie zapoznaj się z podlinkowanym dokumentem
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie kometarze
Włącz powiadomienia OK Nie, dzięki