SIEĆ NERDHEIM:

World of Warships – czy warto zagrać?

Dziś coraz częściej wybieramy dla siebie różne gry online, kasyna bez depozytu, dzięki czemu zdecydowanie nie możemy narzekać na nudę. Jednak mamy tak duży wybór różnych produkcji, przez co trudno jest się nam zdecydować na konkretną grę. Postanowiliśmy przyjrzeć się kilku powodom, dla których warto wybrać World of Warships.

Prawie unikalna gra

Tak się już złożyło, że mamy dziś do czynienia z mnóstwem gier typu FPS, zwłaszcza osadzonych w czasach II wojny światowej. Możemy dzięki temu wybrać dla siebie Battlefielda V, jedną z części Call of Duty, Enlisted, Hell Let Loose. Tymczasem gier o pojazdach za wiele nie mamy. W zasadzie dla World of Warships jedyną alternatywą jest War Thunder. Wydaje się jednak, że znacznie więcej osób chcąc pokierować okrętami, wybiera właśnie World of Warships. Konkurencyjna gra, jaką jest War Thunder, o wiele lepiej sprawdza się w przypadku bitew czołgowych czy powietrznych. Mamy zatem do czynienia z grą, która nie ma za bardzo konkurencji. Nie możemy sobie zatem skakać niczym z kwiatka na kwiatek, co można uznać zarówno za zaletę, jak i wadę tej produkcji. Jednak naszym zdaniem to atut dla tytułu od Wargamingu.

Gra jest za darmo

Dziś właściwie standardem jest oferowanie gier MMO w wersji darmowej. Tak mamy przecież w przypadku CS:GO, Fortnite, Valorant, League of Legends czy Paladins. Również i World of Warships jest grą, w którą możemy zagrać za darmo. Potrzebujemy jedynie założyć sobie konto online, a następnie ściągnąć i zainstalować oprogramowanie na komputer. Wszystkie tryby rozgrywki dostępne są tu bezpłatnie. Nie musimy wydawać nawet złotówki, aby cieszyć się codzienną rozrywką na morzach i oceanach. Oczywiście to również gra free to play z systemem mikropłatności. Możemy bowiem za prawdziwą gotówkę kupować sobie specjalne statki premium, które nie są normalnie dostępne w grze. Ponadto za PLN czy EUR możemy kupować sobie dublony pełniące rolę dodatkowej waluty w grze, przedmioty, skrzynie czy samo konto premium. To ostatnie pomaga w szybszym zarabianiu kredytów oraz zdobywaniu większego doświadczenia.

Nie jest to gra pay to win

Choć można korzystać tutaj z okrętów premium, dodatkowych elementów wyposażenia, to jednak o zwycięstwie decyduje tu nasze szczęście, umiejętności oraz zgranie drużyny, którą nam wylosuje. Oznacza to, że nie ma możliwości za pieniądze zwiększać swoich umiejętności. Można co prawda kupić wspomniane okręty premium, jednak nie są to statki, które dają nam przewagę na polu bitwy. Bardziej można je traktować w kategorii okrętów kolekcjonerskich. Warto też wspomnieć, że często mamy do czynienia z misjami, za które zdobywamy okręty premium, inne dodatki, bez wydawania własnych środków.

Spore znaczenie historyczne

Na chwilę obecną w World of Warships mamy do czynienia z okrętami historycznymi. Są to statki, które faktycznie pływały kiedyś po świecie, brały udział w bitwach morskich. Dzięki temu mamy możliwość pokierowania wieloma mniej lub bardziej znanymi maszynami. Mowa między innymi o HMS Nelson, HMS Hood, ORP Błyskawica, USS Missouri, ORP Orkan, Bismarcku, Akagi, Yamato oraz wielu innych. Ponadto w grze mamy historycznych dowódców, zwłaszcza z okresu II wojny światowej. Sama rozgrywka ma oczywiście elementy dostosowane do lepszej zabawy, których nie można uznać za realne, jak doładowanie silnika, chwilowe zwiększenie mocy obrony przeciwlotniczej. Miłośnicy historii mają tu jednak świetną okazję do przyjrzenia się słynnym okrętom, które zostały w bardzo dobry sposób odwzorowane.

Brak oszustów

W wielu grach, zwłaszcza CS:GO, mimo wielu lat obecności na rynku, nadal mamy do czynienia z graczami korzystającymi z cheatów. Nie jest to przyjemne, gdy ktoś widzi nas czy zabija przez ściany, odbiera to bowiem przyjemność z gry. Na całe szczęście World of Warships praktycznie pozbawione jest oszustów. Gracze mogą co prawda korzystać z dopuszczonych modów, jednak kontrole są tu dosyć częste, więc korzystanie z nielegalnego oprogramowania kończy się zawieszeniem lub usunięciem konta.

spot_img

Bądź na bieżąco z naszymi recenzjami. Obserwuj Nerdheim w Google News

komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
To pole jest wymagane. Przed jego zaznaczeniem koniecznie zapoznaj się z podlinkowanym dokumentem
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie kometarze
Sebastian „Severan” Kuryło
Sebastian „Severan” Kuryło
Jestem założycielem i pomysłodawcą tego portalu. Uwielbiam gry RPG z serią Dragon Age na czele, lecz nie pogardzę także i klasycznymi grami “bez prądu”. Prowadzę również wortal związany z serią Dragon Age. Uwielbiam czytać kryminały i książki fantasy. Każdą wolną chwilę w swoim życiu poświęcam rodzinie oraz serialom – pochłaniam ich zdecydowanie za dużo, no ale z nałogu tak łatwo wyjść się nie da :).
Włącz powiadomienia OK Nie, dzięki