SIEĆ NERDHEIM:

Podróżowanie po Polsce

Często przemierzamy tysiące kilometrów w poszukiwaniu nowych wrażeń, latamy na inne kontynenty w nadziei zobaczenia niezwykłych zabytków i cudów natury, czy po prostu grając w legalne kasyna w polsce, ale często zapominamy, że wszystko niesamowite jest w pobliżu. Tak można scharakteryzować sąsiedni kraj – Polskę. Zaledwie kilka godzin autobusem lub 1-2 godziny samolotem, a znajdziesz się w średniowiecznej bajce, która w 100% spełni oczekiwania.

Aby po raz pierwszy poznać Polskę lub po prostu podróżować spokojną trasą, warto odwiedzić następujące miasta: Kraków-Wrocław-Łódź-Warszawa-Lublin.

Trasa ta jest bardzo wygodna, gdyż miasta znajdują się w odległości 200-250 km, więc nie zmęczysz się, możesz w pełni rozkoszować się polskim pięknem, pyszną lokalną kuchnią, zrobić kilkaset zdjęć na tle niezliczonych kościołów katolickich i zamki.

Na terenie Polski rozbudowana jest sieć autobusowa przewoźnika Polski Bus, dzięki której można dostać się w każdy punkt naszej trasy. A co ważne dla twojego budżetu, koszt wycieczki nie przekroczy 5-6 €, a jeśli wszystko zaplanujesz z wyprzedzeniem, to prawie zawsze są bilety w cenie 1 €.

Ceny noclegów we wszystkich miastach na trasie są w przybliżeniu takie same:

  • łóżko w hostelu – od 5 €
  • pokój hotelowy 3 * – od 20 € dla dwóch osób
  • pokój hotelowy 5 * – od 70 € dla dwojga

Najłatwiej dostać się do Polski z Ukrainy samolotem. Wizz Air oferuje tanie loty do różnych miast Polski, w tym do Katowic, miasta położonego blisko Krakowa i będącego dogodną bazą wypadową na naszą trasę.

Istnieją również bezpośrednie trasy autobusowe i pociągi z Kijowa i Lwowa, lub możesz wybrać najbardziej budżetową trasę z kilkoma przesiadkami i przekroczyć granicę pieszo.

Kraków

Zaledwie kilka godzin, a znajdziesz się w średniowiecznym Krakowie – kulturalnej stolicy Polski i słynnym lokalu lucky bird bonus. Jego sercem jest Stare Miasto (wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO) z obszernym Rynkiem, Kościołem Mariackim i Wawelem. Kraków przez długi czas był miejscem koronacji polskich monarchów, chociaż stolica kraju znajdowała się w Warszawie – więcej na ten temat można dowiedzieć się na wycieczce „Sekrety i wielkość dynastii królewskich”.

Owszem, ilość atrakcji w Krakowie jest ogromna, ale to, co czyni tę lokalizację naprawdę wyjątkową, to dwa miejsca położone blisko miasta. Pierwszą z nich są kopalnie soli w Wieliczce z kilkoma trasami (turystycznymi i górniczymi), chłodnią solną, kościołem i innymi ciekawymi dodatkami; drugi to znany na całym świecie obóz koncentracyjny Auschwitz.

Wrocław

Następnym przystankiem na trasie będzie miasto Wrocław. To kolejne „klasyczne” polskie miasto ze starą dzielnicą i Rynkiem w centrum. O wszystkich osobliwościach i historycznych przygodach można się dowiedzieć na wycieczce „Śladami tajemnic i legend Wrocławia”. Wrocław również tradycyjnie posiada własny pałac królewski i muzeum historyczne.

Najbardziej znanym zabytkiem miasta jest Hala Stulecia, zbudowana dla upamiętnienia zwycięstwa nad Napoleonem pod Lipskiem. Ten cud myśli architektonicznej przypomina tort weselny, Kapitol, UFO, budynek starego lotniska w Baku w tym samym czasie! W budynku odbywają się targi, wystawy architektoniczne, spektakle operowe, zawody koszykówki.

Łódź

Bardzo ciekawe miasto z bogatą historią i zabytkami. Zaskakujące jest, że w okresie powojennym, gdy Warszawa została zniszczona, Łozd faktycznie pełnił rolę stolicy Polski w latach 1948-1949.
Łódź jest miastem przemysłowym, które tylko dodaje mu wyjątkowego uroku i niepowtarzalności. Tutaj fabryki stały się muzeami, a dawne – centrami handlowymi i restauracjami. Na przykład warto odwiedzić Muzeum Włókiennictwa czy Muzeum Architektury Drewnianej. Łódź to także polska fabryka „kinowa”. Jest szkoła kinematografii i telewizji, muzeum kinematografii i własna Aleja Gwiazd.

Najdłuższy deptak w Polsce znajduje się w Łodzi, gdzie wygodnie zlokalizowane są dziesiątki kawiarni, restauracji, pubów i sklepów. Główną cechą miasta jest kompleks handlowo-rozrywkowy – Manufactura, znajdujący się na terenie dawnej fabryki włókienniczej. W warsztatach kompleksu znajdują się sklepy, kina, restauracje, instalacje artystyczne.

Warszawa

W Warszawie od razu czujesz, że jesteś w stolicy: szerokie aleje, długie ulice, wysokie przeszklone budynki. Stare Miasto tradycyjnie położone jest w centrum. To prawda, ma tylko 60 lat! Warszawa nie zaskoczy Cię tak wieloma atrakcjami jak Kraków czy Wrocław, ale jest co zobaczyć. Miasto jest bardzo dynamiczne, technologiczne, kosmopolityczne.

Gorąco polecamy wizytę w najbardziej niezwykłym parku w Warszawie, który znajduje się na dachu Biblioteki Uniwersyteckiej w Warszawie!

Życie i twórczość wielkiego kompozytora Chopina jest nierozerwalnie związana z Warszawą. W mieście jest 15 ławek „śpiewających”, na których można posłuchać melodii napisanych przez kompozytora.

Lublin

Lublin się najbliżej granicy z Ukrainą z łatwością może być miejscem na weekend bez odwiedzania innych polskich miast (zwłaszcza jeśli boisz się latać). Lublin ma nieoficjalny przydomek – „mały Kraków”, bo tu też jest wiele atrakcji, ale miasto jest położone z dala od dużych przepływów turystycznych.

Wpłynęło to na politykę cenową, więc np. W Lublinie można zjeść 10-20% taniej niż w innych miastach na trasie. To miasto będzie również dobrym miejscem na zakupy w drodze do domu. Główną lokalną atrakcją jest Zamek Lubelski, z którego rozciąga się wspaniały widok na miasto (z wysokości nieco przypomina Wilno czy Bratysławę).

Bądź na bieżąco z naszymi recenzjami. Obserwuj Nerdheim w Google News

komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
To pole jest wymagane. Przed jego zaznaczeniem koniecznie zapoznaj się z podlinkowanym dokumentem
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie kometarze

Ważne! Hazard może uzależniać i nie daje gwarancji na wygraną. Treści zamieszczone w artykułach z tej kategorii mają charakter wyłącznie informacyjny i są skierowane dla osób spoza Polski.

Włącz powiadomienia OK Nie, dzięki