SIEĆ NERDHEIM:

Pięć łatwych i ciekawych gier karcianych

Pięć łatwych i ciekawych gier karcianych 

Podczas wakacji gry karciane to często mały rytuał. W szczególności kiedy pogoda lub wieczorowa pora nie sprzyja już aktywności poza domem. Co jednak zrobić, jeśli gra w Makao i Wojnę wydaje się już przestarzała i nudna. Nic straconego. Z łatwością możesz nauczyć się przecież kilku banalnie prostych, nowych gier karcianych. Dawno już u nas do zobaczenia była recenzja gry karcianej Karty Dżentelmenów, ale oto kilka innych przykładów do zagrania zwykłymi taliami kart: 

Oszust 

➡Cel gry: jak najszybciej pozbyć się swoich kart 

Najpierw potasuj karty. Jedną połóż na stole, a resztę rozdaj graczom. Gracz po Twojej lewej musi wyłożyć na stół maksymalnie do trzech zakrytych kart. Teoretycznie powinny być one o takiej samej; wyższej albo równej poprzednim kartom wartości. Następnie mówi na głos jakie karty kładzie na stół.  
 
Inni gracze po kolei powinni dokładać pasujące karty wg. powyższej reguły karty. Oczywiście również odwrócone i niewidoczne dla innych. Sęk w tym, że skoro celem jest jak najszybsze pozbycie się karto to dozwolone jest oszukiwanie i dokładanie do stosu innych od zadeklarowanych kart. Każdy gracz może jednak sprawdzić poprzednio rzucone karty i tym samym zweryfikować, czy osoba przed nim mówiła prawdę. Jeśli wyjdzie na jaw, że ktoś oszukiwał – musi wziąć wszystkie karty ze stołu. Jeśli nie oszukiwał, karty wędrują do osoby sprawdzającej, gdyż jej oskarżenie było chybione. Wygrywa oczywiście gracz, który jako pierwszy pozbędzie się swoich kart. 

Oszust PLUS? 
Aspekt sprawdzania oszusta, albo też blefu, jest bardzo podobny do sprawdzania zagrywki w grze pokerowej. W podobny sposób gracz blefujący ryzykuje, że zostanie nakryty i tym samym straci przewagę lub nawet przegra. Lubisz taki dreszczyk emocji podczas gry? Graj z namysłem. Z pomocą przy zachowaniu ostrożności na początku przychodzi narzędzie bonus bez depozytu, które idealnie pomaga początkującym graczom. Wystarczy poprawnie zarejestrować konto, a operator przyznaje Ci darmową kwotę do wykorzystania podczas gier. Instrukcje oraz opinie ekspertów VegasSlotsOnline na temat legalnych gier dla polskich graczy pomogą Ci przejść przez proces zakładania konta. 

Kuku 

➡Cel gry: zebranie 3 kart tego samego koloru lub 3 kart o tej samej wartości 

Rozdaj każdemu po trzy karty, a jednej osobie 4. Gracz z czterema kartami daje dodatkową kartę osobie siedzącej po swojej lewej. Gracz z trzema takimi samymi kartami krzyczy „kuku” i wygrywa. Dodatkowo ostatnia osoba, której nie udało się zdobyć trzech takich samych kart musi odgadnąć karty pozostałych. Możecie wymyślać jakieś kary na wypadek, gdyby się nie udało! 

Piotruś 

➡Cel gry: Skończ grę bez Piotrusia 

Talia do gry to 25 kart. Dwanaście par z obrazkami oraz „czarnego Piotrusia”, który nie ma pary. Rozdaj karty wszystkim graczom. Spośród tych kart każdy musi odłożyć na bok skompletowane pary. Dalej każdy gracz dobiera kartę od osoby obok, aż zbierze pary do wszystkich kart. Osoby, które pozbyły się kart wygrywają. Gracz z „Piotrusiem” przegrywa.  

Zwariowane ósemki 

➡Cel gry: jak najszybciej pozbyć się swoich kart 

Na stół wyłóż jedną kartę, tak by była widoczna dla innych. Następnie każdy po kolei wykłada kartę zgodną pod względem figury lub koloru. Jeśli nie ma takiej karty, gracz musi wziąć kartę. Ósemki są natomiast kartami specjalnymi. Można je wykładać na dowolne karty. Gracz, który wyłoży jakąś ósemkę może również zażądać zmiany koloru. 

Bądź na bieżąco z naszymi recenzjami. Obserwuj Nerdheim w Google News

komentarze

2 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie kometarze
beylikdüzü escort
1 rok temu

lan ciddi ciddi çalisiyorr ??

ders notu
1 rok temu

ders notu selam

Włącz powiadomienia OK Nie, dzięki