SIEĆ NERDHEIM:

Największe rekordy w grze DOTA 2

Duże rekordy w grze DOTA 2

Turniej Dota 2 International jest dobrze znany wśród zwolenników e-sportu z tego, że jest najbardziej lukratywnym turniejem. Wydarzenie zyskuje obecnie duże uznanie dzięki ogromnej puli nagród, która jest bardzo często odnotowywana w Księgach Rekordów Guinnessa. I tak na przykład edycja tego turnieju w 2017 roku wymusiła aktualizację księgi rekordów, kiedy przyznano oszałamiającą liczbę 20 770 460 dolarów w sumie nagród, z czego około połowy trafiła do czołowych mistrzów.

Te budzące podziw postacie teraz oficjalnie reprezentują największą ogólną pulę nagród e-sportowych i największą nagrodę za pierwsze miejsce w dowolnym turnieju w historii e-sportu. W tym artykule dowiesz się o ciekawych faktach, o rekordach dotyczących gry DOTA 2. Możesz spróbować w niej swoich sił, wchodząc na GGBet Dota2 bet.

Ciekawe rekordy w DOTA 2

Drużyna Wings of China otrzymała dokładnie 9 139 002 dolarów za zwycięstwo w międzynarodowym prestiżowym turnieju Dota 2, który odbył się w Key Arena w Seattle w stanie Waszyngton w Stanach Zjednoczonych. Ta ogromna suma została wpisana do Księgi Rekordów Guinnessa i przypisana zwycięskiej drużynie. Według graczy tego teamu uznanie Księgi Rekordów Guinnessa jest dla nich niezwykłą zachętą, ponieważ nasza drużyna dzięki temu pozyskała wielu sponsorów, ambasadorów i patronów, a e-sport stał się popularniejszy na świecie.

Firma Valve, która jest wydawcą gry Dota 2, przekazuje około 1,5 miliona dolarów w postaci tak zwanego “seed money” do międzynarodowej puli nagród. Mimo że gra firmy Valve nie jest tak popularna, jak League of Legends, to jednak ma znacznie bardziej lukratywny kierunek niż konkurencyjna MOBA od Riot Games. Gracze DOTA 2 mogą także wnieść swój wkład, aby zwiększyć pulę nagród.

Team Wings był w stanie zarobić, pokonując stosunkowo nowej drużyny, eliminując uznanych konkurentów w Evil Geniuses, czyli międzynarodowych mistrzów DOTA 2 z 2015 roku w półfinałach i Digital Chaos w finale. Digital Chaos otrzymało łącznie 3,4 miliona dolarów za zajęcie drugiego miejsca, ale zwycięstwo Wings sprawiło, że każdy członek pięcioosobowej drużyny stał się natychmiast milionerem. Osiągnięcia Wings Gaming są niczym nadzwyczajnym, ponieważ są stosunkowo nową drużyną, ale w wielkim stylu wygrali jeden z najbardziej prestiżowych turniejów w kalendarzu e-sportu.

Księga Rekordów Guinnessa umieściła te ogromne rekordy nagród pieniężnych w swojej edycji dla graczy w 2017 roku. Edycja tejże księgi zawiera również wyniki z najlepszych biegów, transmisji na żywo, sesji maratonów, cosplayów i innych wydarzeń związanych z grami. Firma od 2008 roku śledzi osiągnięcia w dziedzinie gier online w specjalnej edycji księgi rekordów.

Jeśli trendy będą się utrzymywać, a popularność e-sportu będzie nadal szybko rosnąć, to jest bardzo prawdopodobne, że rekordy związane z DOTA 2 International będą musiały być aktualizowane w każdym nowym wydaniu Księgi Rekordów Guinnessa.

Inne rekordy

Jeśli chodzi o najwyższy rekord typu GPM w DOTA 2, to generalnie można stwierdzić, że nie ma czegoś takiego jak posiadanie zbyt dużej farmy. Udowodnił to Jegor „.Ark” Zhabotinskii, który ustanowił nowy rekord nie-alchemików w ilości złota na minutę w rozgrywkach konkurencyjnych na Meduzie, osiągając wskaźnik GPM wynoszący 1255. Omawiany mecz odbył się podczas meczu Ligi Mistrzów DOTA 2, w którym drużyna “.Arka”, KBU.US szła łeb w łeb z Ooredoo Thunders.

Mecz ten odbył się podczas 11 sezonu DOTA 2 Champions League w meczu z Ooredoo Thunders. KBU.US ostatecznie wygrało grę po zdobyciu wrogiej wieży Offlane pierwszego poziomu po 70 minutach i po cofnięciu się do starożytności.

Obecnie “.Ark” zajmuje obecnie 221 miejsce w europejskiej tabeli liderów MMR, ale ten rekordowy GPM pokazuje, że jest jednym z najbardziej wydajnych graczy na dzisiejszej scenie DOTA 2. Jego bazą wsparcia na ten mecz był Manta Style w Eye of Skadi, Dedal, Satanic, Swift Blink, Boots of Travel 2, Black King Bar i Divine Rapier i Aghanima. Rekord jest jeszcze bardziej imponujący, biorąc pod uwagę ostatnie osłabienia bohatera w patchu 7.29d.

Obecny rekord GPM w DOTA 2 niebędący alchemikiem wynosi teraz 1255, gracze Alchemicy zdobyli ponad 1400 złota w profesjonalnych meczach. Łącznie z Alchemistą, Nikita „Daxak” Kuzmin z BetBoom nadal utrzymuje rekord wszechczasów wynoszący 1481 GPM.

Podsumowanie

Coraz większy rozwój gier e-sportowych w dzisiejszym świecie wpływa na wygrane w wielkich międzynarodowych turniejach. Dzięki temu czołowe drużyny, jak i poszczególni gracze mogą liczyć na naprawdę wysokie wygrane pieniężne, dzięki którym mogą nawet z miejsca stać się milionerami.

Gra DOTA 2 z pewnością w niedalekiej przyszłości przyniesie nowe spektakularne i większe niż do tej pory rekordy i to na różnych płaszczyznach. Dlatego z niecierpliwością będziemy czekać na kolejne informacje dotyczące nowo pobitych rekordów gry, które są warte uwagi.

Warto także podkreślić fakt, że w grze DOTA można uczestniczyć na cztery podstawowe sposoby:

  • biernie jako zwykły widz;
  • czynnie jako gracz drużyny;
  • czynnie jako gracz obstawiający kupony sportowe w zakładach bukmacherskich;
  • czynnie jako sponsor drużyny uczestniczącej w międzynarodowych rozgrywkach.

Bądź na bieżąco z naszymi recenzjami. Obserwuj Nerdheim w Google News

komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
To pole jest wymagane. Przed jego zaznaczeniem koniecznie zapoznaj się z podlinkowanym dokumentem
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie kometarze
Sebastian „Severan” Kuryło
Sebastian „Severan” Kuryło
Jestem założycielem i pomysłodawcą tego portalu. Uwielbiam gry RPG z serią Dragon Age na czele, lecz nie pogardzę także i klasycznymi grami “bez prądu”. Prowadzę również wortal związany z serią Dragon Age. Uwielbiam czytać kryminały i książki fantasy. Każdą wolną chwilę w swoim życiu poświęcam rodzinie oraz serialom – pochłaniam ich zdecydowanie za dużo, no ale z nałogu tak łatwo wyjść się nie da :).

Ważne! Hazard może uzależniać i nie daje gwarancji na wygraną. Treści zamieszczone w artykułach z tej kategorii mają charakter wyłącznie informacyjny i są skierowane dla osób spoza Polski.

Włącz powiadomienia OK Nie, dzięki