SIEĆ NERDHEIM:

Najlepsze gry na PC i Nintendo 2021

W tegorocznych zestawieniach najlepszych gier na PC i Nintendo, które zadebiutowały na rynku zdecydowanie wygrywają cztery tytuły: Resident Evil Village, Hades, Monster Hunter Rise i Hitman 3: Final. Ten ostatni tytuł zainspirował producenta automatów online, firmę Microgaming do stworzenia kasynowej wersji gry o przygodach zawodowego zabójcy Agenta 47.

Producentem gry Resident Evil Village jest znana na rynku firma Capcom. Ten japoński producent i dostawca gier komputerowych jest autorem gier z gatunku survival np. Devil May Cry i SNK, a także: serii Mega Man, gier na telefony i konsole przenośne: Commando, Ghosts N’ Goblins i Darkstalkers Chronicle. Najnowszy produkt należy do gatunku horror i jest kontynuacją Resident Emil 7: Biohazard z roku 2017. Można w nią grać na platformach: Windows, PlayStation i Xbox. Akcja Resident Emil Village rozgrywa się trzy lata po Resident Emil 7, kiedy to powraca główny bohater Ethan Winter. Jego spokojne życie z rodziną zostaje przerwane w drastyczny sposób, kiedy zostaje porwany, przez znanego z wcześniejszych wersji tej gry, Chrisa Redfielda. Głównym zadaniem Ethana jest odnalezienie swojej żony Rosemary i córeczki Mia. Grający mają do dyspozycji wiele opcji dodatkowych, w postaci broni i narzędzi, mogą także polować na zwierzęta i gotować posiłki. Producent już zapowiedział kolejną wersję z opcją wieloosobowej gry online. Krytycy podkreślają, że gra jest warta uwagi głównie ze względu na bardzo dramatyczny wątek porwania, ilość wrogów, dostępne opcje dodatkowe oraz rozwiązania dotyczące prowadzenia walki.

Innym, wartym uwagi tytułem, jest wyprodukowana przez Supergiant Games gra typu dungeon crawler o nazwie Hades. Mimo tego, że swój debiut miała już we wrześniu 2020 roku, to dopiero na sierpień tego roku zaplanowano premierę na PlayStation 5 i Xbox. Głównym bohaterem jest Zagreus, syn Hadesa. Próbuje on uciec z Krainy Umarłych i dotrzeć do Góry Olimp, napotykając po drodze na liczne utrudnienia ze strony przeciwników wysłanych przez ojca. Gra wyróżnia się przede wszystkim doskonałym efektami dźwiękowymi i wizualnymi. Wśród tegorocznych hitów warto wspomnieć o jeszcze jednym tytule z Capcom, nowej wersji Monster Hunter Rise, która jest typową grą akcji przeznaczoną dla użytkowników Nintendo Switch. I choć wersja na platformę Windows ma być dopiero gotowa w 2022 roku, to gra zdobyła już ogromną popularność. W sumie sprzedano ponad 7 milionów egzemplarzy tej właśnie gry. Doświadczeni użytkownicy doceniają w niej bardzo dużą dynamikę w polowaniach na potwory i możliwość obrony wioski przed atakami złowrogich bestii. Ostatnią grą w zestawieniu jest Hitman 3: Final, który najprawdopodobniej jest zakończeniem całej serii gier tworzonych od 2016 roku przez IO Interactive. Nieprawdopodobna grafika i efekty wizualne, wprowadzenie alternatywnych ścieżek dla każdego poziomu oraz ogromna ilość nowych narzędzi sprawiają, że ta edycja cieszy się oszałamiającą popularnością na świecie.

Bądź na bieżąco z naszymi recenzjami. Obserwuj Nerdheim w Google News

komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
To pole jest wymagane. Przed jego zaznaczeniem koniecznie zapoznaj się z podlinkowanym dokumentem
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie kometarze

Ważne! Hazard może uzależniać i nie daje gwarancji na wygraną. Treści zamieszczone w artykułach z tej kategorii mają charakter wyłącznie informacyjny i są skierowane dla osób spoza Polski.

Włącz powiadomienia OK Nie, dzięki