SIEĆ NERDHEIM:

Najciekawsze filmy o samolotach

W wolnej chwili, zwłaszcza wieczorem możemy zdecydować się na kasyno online, film czy serial. Do tej pory mieliśmy już wiele filmów, których akcja działa się w przestworzach. Postanowiliśmy zatem przyjrzeć się temu, które z nich wydają się najciekawsze dla widza.

Top Gun

Dla nas to chyba najbardziej oczywista propozycja na liście. Film z 1986 roku to kultowe dzieło, które przyczyniło się do wielkiej sławy Toma Cruise’a. Pete „Maverick” Mitchell wraz ze swoim operatorem Nickiem „Goosem” Bradshawem stanowią znakomitą parę pilotów. Lubią jednak sprawiać problemy swoim przełożonym. Między innymi właśnie przez to zostają wysłani do słynnej szkoły pilotów Top Gun. Tutaj Maverick zaczyna rywalizację o pierwsze miejsce z „Icemanem”. Jednocześnie zakochuje się w instruktorce. Ogromnym atutem filmu są sceny powietrzne, gdzie możemy obserwować samoloty F-14 Tomcat, jak i maszyny, które odgrywają rolę ich przeciwników. To widowiskowe pojedynki, w których zastosowano jak najmniej efektów specjalnych. W 2021 roku na ekranach powinna pojawić się kontynuacja filmu z 1986 roku, także z Tomem Cruisem w roli głównej.

Bitwa o Anglię

Battle of Britain z 1969 roku to dziś absolutna klasyka kina wojennego. Film przedstawia nam wydarzenia, do jakich doszło latem 1940 roku. Zmagania te przeszły do historii jako Bitwa o Anglię i uznawane są za największą bitwę powietrzną w historii. Twórcy zadbali o jak najlepsze odwzorowanie tamtych wydarzeń, gdzie możemy śledzić zarówno losy brytyjskich, jak i niemieckich pilotów. Specjalnie na potrzeby filmu wykorzystano autentyczne maszyny z II wojny światowej, jak i repliki. Dzięki temu nawet dziś sceny walki robią bardzo dobre wrażenie. W filmie swoje sceny mają również i polscy piloci.

Dywizjon 303

W 2018 roku mieliśmy do czynienia z dwoma polskimi produkcjami o dywizjonie 303, który walczył właśnie w czasie Bitwy o Anglię. Zarówno Hurricane: Squadron 303, jak i Dywizjon 303. Historia Prawdziwa to filmy z niższej półki, które mają jednak dobre momenty. Na swój sposób pokazują wydarzenia z 1940 roku, jak i z końca wojny. Zainteresowane osoby mogą je zobaczyć z ciekawości. Szkoda, że akurat twórcy nie dogadali się ze sobą, przez co mógł powstać jeden dobry film, zamiast dwóch średniej jakości.

Sully

15 stycznia 2009 roku doszło do dramatycznych wydarzeń, kiedy to samolot linii US Airways zaraz po starcie stracił oba silniki i musiał lądować na rzece Hudson. Jego kapitan, Chesley Sullenberger dokonał jednak rzeczy prawie niemożliwej, gdzie bezpiecznie posadził samolot na rzecze, a wszyscy pasażerowie i członkowie załogi zostali uratowani. 7 lat później Clint Eastwood nakręcił film z Tomem Hanksem w roli głównej, który przedstawia zarówno szczegóły wypadku, jak i późniejsze śledztwo.

Plan lotu

Plan lotu to thriller z 2005 roku z Jodie Foster w roli głównej, który praktycznie w całości dzieje się na pokładzie samolotu. Kyle Pratt to kobieta, która niedawno straciła męża. Teraz znajduje się na pokładzie samolotu z Berlina do Nowego Jorku. Po przebudzeniu odkrywa, że zniknęła jej córka. Problemy zaczynają się w momencie, gdy załoga twierdzi, że dziewczynki w ogóle nie było na pokładzie. Załoga wraz z pasażerami sądzą zatem, że Kyle jest szalona. Kobieta wie jednak, że nie uroiła sobie całej sytuacji, a jej dziecko faktycznie zostało porwane. Mimo przeciwności stara się odnaleźć córkę.

Na naszej liście oczywiście mamy wiele innych ciekawych filmów. To między innymi: Non-Stop, Red Eye, Niewidzialny, Air Force One, Lot, Lot Feniksa, Samoloty, Pearl Harbor, Midway, Żelazny Orzeł, Flyboys, Czy leci z nami pilot?, Krytyczna decyzja, Port lotniczy, Ślicznotka z Memphis, Firefox.

spot_img

Bądź na bieżąco z naszymi recenzjami. Obserwuj Nerdheim w Google News

komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
To pole jest wymagane. Przed jego zaznaczeniem koniecznie zapoznaj się z podlinkowanym dokumentem
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie kometarze
Sebastian „Severan” Kuryło
Sebastian „Severan” Kuryło
Jestem założycielem i pomysłodawcą tego portalu. Uwielbiam gry RPG z serią Dragon Age na czele, lecz nie pogardzę także i klasycznymi grami “bez prądu”. Prowadzę również wortal związany z serią Dragon Age. Uwielbiam czytać kryminały i książki fantasy. Każdą wolną chwilę w swoim życiu poświęcam rodzinie oraz serialom – pochłaniam ich zdecydowanie za dużo, no ale z nałogu tak łatwo wyjść się nie da :).
Włącz powiadomienia    OK Nie, dzięki