SIEĆ NERDHEIM:

Gwiazdy, które poniosły porażkę, zanim stały się sławne

Kiedy widzimy ich wizerunki w mediach i w sieci, rzadko wyobrażamy sobie historie, które za nimi stoją. Znamy ich nazwiska, wciąż o nich słyszymy, podziwiamy ich pracę osiągnięcia. Ta idea sukcesu w sztuce, rozrywce czy biznesie nie uwzględnia osobistych zmagań i słabych chwil. Większość z nas nie wie, że wielu sławnych ludzi poniosło porażkę, zanim odnieśli sukces. Ale to prawda, nie ma sukcesu bez ciężkiej pracy i często bez wcześniejszej porażki. Jeśli grasz na przykład w Ice Kasyno lub innym kasynie online, to być może udało Ci się poznać namiastkę tej prawidłowości!

Oto sylwetki ludzi, których wszyscy podziwiamy i którzy zanim odnieśli sukces, przeszli przez spore trudności lub doświadczyli porażek.

  1. Katy Perry

Dziś wszyscy znamy Katy Perry. Amerykańska piosenkarka odniosła sukces dzięki utworom takim jak:

  • „Hot n Cold”;
  • „California Gurls”;
  • „Roar”. 

Ale przeżywała też naprawdę ciężkie chwile, zanim stała się popularna. W 2001 roku wydała swój pierwszy album gospel we współpracy z Red Hill Records, który okazał się komercyjną porażką. Sprzedano tylko 200 egzemplarzy, a wytwórnia zamknęła swoje podwoje.

W 2003 roku podpisała kontrakt z Island Def Jam, który również został anulowany. W 2004 roku podpisała kontrakt z wytwórnią Columbia Records, która starała się, aby Katy Perry stała się wokalistką zespołu The Matrix. Jednak ta umowa również nie doszła do skutku, gdy Columbia Records odłożyła cały projekt na półkę. Nie ma wątpliwości, że Katy Perry doświadczyła całej serii niepowodzeń.

Po trzech anulowanych kontraktach w zasadzie już wszystko mogło skłonić Katy Perry do rezygnacji. Ale ona tego nie zrobiła. Była niezwykle zdeterminowana do dalszych wysiłków, dopóki nie podpisała kontraktu z Capitol Music Group w 2006 roku. To właśnie tam opracowała swój pierwszy wielki hit, „I Kissed a Girl”. Resztę jej historii już znamy.

  1. J.K. Rowling

Wiele osób zna ją po prostu jako kobietę, która stworzyła Harry’ego Pottera, ale JK Rowling ma jedną z najbardziej inspirujących ścieżek prowadzących do sukcesu. Życie Rowling nie było usłane różami. Naprawdę walczyła ze wszystkich sił o osiągnięcie sukcesu.

W 1990 roku Rowling wpadła na pierwsze pomysły na Harry’ego Pottera w pociągu z Manchesteru do Londynu. Zaczęła naprędce tworzyć pierwsze szkice historii, jednak później w tym samym roku jej matka zmarła po 10 latach komplikacji związanych ze stwardnieniem rozsianym.

W 1992 roku przeniosła się do Porto, aby uczyć języka angielskiego, gdzie poznała pewnego mężczyznę, wyszła za mąż i urodziła córkę. W 1993 jej małżeństwo zakończyło się rozwodem, a ona sama przeniosła się do Edynburga w Szkocji, aby zbliżyć się do swojej siostry. W tym czasie miała już napisane trzy rozdziały Harry’ego Pottera.

Rowling czuła się jak totalna porażka w tym momencie swojego życia. Była bezrobotna, rozwiedziona, bez grosza przy duszy i z dzieckiem, które tylko na niej polegało. To był trudny okres w jej życiu. W 1995 roku 12 z największych angielskich wydawców odrzuciło rękopis Harry’ego Pottera.

Dopiero w 1996 roku mały wydawca, Bloomsbury, zgodził się wydać książkę, płacąc JK Rowling 1500 funtów. W następnym roku książka została wydana. Wydrukowano tylko 1 000 jej egzemplarzy. Czy możesz sobie to wyobrazić?

Jednak w ciągu następnych dwóch lat ta opowieść zdobyła kilka ważnych nagród, takich jak „Nestlé Smarties” i „Brytyjska Książka Roku dla Dzieci”. A potem zamieniła się w szalony sukces. Do tej pory JK Rowling sprzedała ponad 400 milionów egzemplarzy swoich książek i jest uważana za autorkę odnoszącą największe sukcesy w Wielkiej Brytanii.

  1. Elon Musk

Elon Musk jest znany jako twórca Tesli, rewolucyjnej marki samochodów elektrycznych, oraz PayPal, skutecznego systemu płatności online. Ale zanim został szanowanym przedsiębiorcą i wizjonerem, jego jedynymi zasobami były jego mózg i wizja zmiany świata. Zanim odniósł sukces, Musk chodził po wyboistych i krętych ścieżkach, wiele z nich takich samych jak my wszyscy.

Na początku swojej kariery Musk złożył podanie o pracę w Netscape. Nie otrzymał jednak odpowiedzi. Brzmi znajomo? W 1995 roku założył Zip2, witrynę, która działała jako rodzaj internetowej książki telefonicznej. Jednak zarząd, patrząc w perspektywie długoterminowej, usunął Muska ze stanowiska prezesa — z jego własnej firmy. Zarząd stwierdził, że Musk nie ma niezbędnych kwalifikacji i dlatego nie może być dyrektorem generalnym.

Później Musk założył X.com, firmę zajmującą się płatnościami online, która potem zmieniła nazwę na PayPal. W kwietniu 2000 roku Musk został dyrektorem generalnym firmy. Spór ze sponsorami zaowocował rezygnacją z funkcji prezesa PayPala, czyli kolejnej z założonych przez siebie firm. 

W 2003 roku Musk założył Tesla Motors, firmę zajmującą się produkcją samochodów elektrycznych. Pierwszym samochodem firmy był Roadster, pojazd o wysokich osiągach, ale niezbyt ekonomiczny. Premiera została opóźniona, a firma miała poważne problemy finansowe, więc była bardzo bliska zamknięcia. Jak sam przyznał, rok 2008 był najgorszym rokiem w jego życiu. Musk postanowił przeznaczyć wszystkie swoje osobiste środki na ratowanie firmy.

W efekcie Tesla to obecnie jedna z najciekawszych marek samochodowych, a Elon Musk to podziwiany przez wielu z nas wizjoner i drugi najbogatszy człowiek na świecie.

  1. Oprah Winfrey

Oprah jest jedną z najbardziej znanych prezenterek telewizyjnych, grała także role w kilku filmach. Jej sukces jest niezaprzeczalny. Niewiele osób wie, że Oprah Winfrey została jednak zwolniona ze swojej pierwszej pracy, jako prezenterki w stacji telewizyjnej Baltimore, za zbyt emocjonalną formę prezentowania wiadomości.

Ale Winfrey nie była tym zbytnio wstrząśnięta i dalej szukała swojej przestrzeni. Została wkrótce królową amerykańskich talk-show. Jej program telewizyjny, The Oprah Winfrey Show, jest najwyżej ocenianym talk-show w historii amerykańskiej telewizji.

Bądź na bieżąco z naszymi recenzjami. Obserwuj Nerdheim w Google News

komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
To pole jest wymagane. Przed jego zaznaczeniem koniecznie zapoznaj się z podlinkowanym dokumentem
1 Komentarz
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie kometarze
StefanRu
StefanRu
1 rok temu

Hej. Prezentujecie tekst podwójnie !!!!!!!!.

Sebastian „Severan” Kuryło
Sebastian „Severan” Kuryło
Jestem założycielem i pomysłodawcą tego portalu. Uwielbiam gry RPG z serią Dragon Age na czele, lecz nie pogardzę także i klasycznymi grami “bez prądu”. Prowadzę również wortal związany z serią Dragon Age. Uwielbiam czytać kryminały i książki fantasy. Każdą wolną chwilę w swoim życiu poświęcam rodzinie oraz serialom – pochłaniam ich zdecydowanie za dużo, no ale z nałogu tak łatwo wyjść się nie da :).

Ważne! Hazard może uzależniać i nie daje gwarancji na wygraną. Treści zamieszczone w artykułach z tej kategorii mają charakter wyłącznie informacyjny i są skierowane dla osób spoza Polski.

Włącz powiadomienia OK Nie, dzięki